Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kronos

PSP, a PS2- porównanie możliwości technicznych...

Polecane posty

Siemka! Mam pytanko, zapoznałem się ze specyfikacją techniczną PSP i PS2. Obie konsole mają tyle samo ramu (32 MB) przy czym PSP ma chyba lepszy procek (PS2- 300 Mhz, a PSP 333- Mhz) Zatem czemu na PSP jest nie co gorszy obraz? I czemu PSP nie ma chłodzenia żadnego? Nie potrzebuje chłodzenia? przecież na pewno się nagrzewa, to gdzie to ciepło odchodzi? nie ma tam ani dziurek odprowadzających ciepło, ani wentylatorów w środku nic. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież na pewno się nagrzewa, to gdzie to ciepło odchodzi? nie ma tam ani dziurek odprowadzających ciepło, ani wentylatorów w środku nic.

Bo nie wytwarza takiego ciepła... ogólnie wszelkie urządzenia mobilne (kieszonkowe, nie mówię tu o większych laptopach itp.) nie potrzebują chłodzenia.. być może jakiś mały radiatorek, ale głowy nie dam.

A co do jakości obrazu.. porównaj sobie grając na małym ekranie PSP a dużo większym, powiedzmy 20" telewizorze.. wychodzi na plus dla tego pierwszego, bo większy ekran, to bardziej rozciągnięte piksele, a co za tym idzie gorsza jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Bo tamtym błędnym tokiem rozumowania filmy też się lepiej ogląda na psp niż na ps2, bo mniejsze piksele....

Telewizor ma i tak wyższą rozdzielczość niż PSP a do tego obraz nie jest tak ostry (pomijając telewizory hd, bo to inna bajka i trochę jutrzejsza) i dlatego piksele, nawet większe nie są dostrzegalne tak bardzo.

PSP ma bardzo wysoką ostrość wyświetlacza, przez co chwilami można dojrzeć piksele, lecz ze względu na ich rozmiar nie jest to AŻ tak kłopotliwe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP ma bardzo wysoką ostrość wyświetlacza, przez co chwilami można dojrzeć piksele, lecz ze względu na ich rozmiar nie jest to AŻ tak kłopotliwe

Dla mnie JEST kłopotliwe, gry są tak kanciaste, a krawędzie tak poszarpane, jakby Twórcy gier nigdy nie słyszeli o antyaliasingu. Ciekawe jak obraz z PSP wygląda na TV...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, gdzie ty byś chciał antyaliasing na 64 mb ramu i procu 333mhz... poza tym na rozdzielczosci 480x272 nic by antyaliasing nie dał. grałem ostatnio w most wanted na rodziałce 800x600 (na PC oczywiscie) i antyaliasing na maxa nie dał widocznej poprawy :P.

a kabel do TV mozna kupic w necie za 30 zl, component lub scart :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157
Gry z PSP, jeśli dobrze pamiętam odpalają się na TV w 1440x900.

Sam sprawdzałem grafikę, na TV SD, zbyt jaskrawe kolory, pół ekranu, niestety telewizor nie ma takiej fukncji, model 3004 , powiem tak do du...y, do tego niech ktoś nie wciska kitu że Tekken 5 wygląda gorzej niż Dark Reusrection. Dla sprostowania, może i ja nie grałem ale wiem że 5 jest ładniejsza, ma wysokiej rozdzielczoście tekstury. Procesor w PS2 to jak mylnie traktujecie 300 mhz. Może i tak ale dodam że to Emotion Engine , 128 bitowy procesor, który przegania zdecydowanie intelowskie procki .. powiedzmy 500 mhz, pentium 3 . Przepustowość na poziomie 48 GB/s , i na pewno to robiło dużo, tzn, w czasach 2004/2005 roku wrażenie. Antyaliasnig, problematyczna konstruckja PS ów spowodoała że pomimo ogromnego potencjału Playstation 3 i tam nie gości zbyt często. A przecież konsola potrafi na bieżąco generować z zapasem grafikę w tle, skrypty, i nowe tehcnologie pikseli,poluygonów.

PS2 jest lepsze na tv, ale mnie jednak przekonuję ten ostry jak brzytwa wyświetlacz, na którym większość gier wygląda po prostu ładnie! Co do resitance na psp, znowu ZONK. Ktoś widział tam tekstury, no ... nawet jak na psp są słabiutkiej jakości, szczególnie widać to na TV, ale pomimo tego jest to klasa PSP jeśli chodzi o efekt finalny. Co do porównania, PS2 ma większą moc, ale PSP jak na kieszonsolkę potrafi dużo , oj. dużo. Na dzień dzisiejszy pozamiatało SONY konkurencję......błąd, pozamiatałoby gdyby tylko chciało, a najbliższe premiery takowym ruchem jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP ma bardzo wysoką ostrość wyświetlacza, przez co chwilami można dojrzeć piksele, lecz ze względu na ich rozmiar nie jest to AŻ tak kłopotliwe

Dla mnie JEST kłopotliwe, gry są tak kanciaste, a krawędzie tak poszarpane, jakby Twórcy gier nigdy nie słyszeli o antyaliasingu. Ciekawe jak obraz z PSP wygląda na TV...

Antyaliasing na PSP? Ciekawy pomysł jak Xbox 360 ledwo go ciągnie :happy: ( Jeden z powodów nie wydania Crysisa na Xboxa i PS3 to właśnie słabiutko z AA )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem PSP. Jeśli gram i nie myślę o ps2 to jest ok. Ale gdy patrzę na gran tourismo 4, god of war 2 (20 h) to na prawdę nie ma co gadać że psp jest lepsze. Wygrywa jedną zasadniczą rzeczą, ma wsparcie od SONY, ma przyszłość w postaci co raz to lepszych gier, internet , szerszy zakres możliwości. Ale przez to nigdy nie zobaczymy taką wspaniałą grę jak God of War 2 . Wszystko tam na 10 zasługuje, ja też zagram w tę grę prędzej czy później. Ale czy pozbędę się PSP tego nie wiem, zależy co zaoferuje konsola i na co ją będzie stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Mam pytanko, zapoznałem się ze specyfikacją techniczną PSP i PS2. Obie konsole mają tyle samo ramu (32 MB) przy czym PSP ma chyba lepszy procek (PS2- 300 Mhz, a PSP 333- Mhz) Zatem czemu na PSP jest nie co gorszy obraz? I czemu PSP nie ma chłodzenia żadnego? Nie potrzebuje chłodzenia? przecież na pewno się nagrzewa, to gdzie to ciepło odchodzi? nie ma tam ani dziurek odprowadzających ciepło, ani wentylatorów w środku nic. Co o tym sądzicie?

Ps2 wcale nie ma procka 300Mhz a procerspr Emotion Engine 299Mhz plus dwa VPU 150 MHz, a więc 600MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh. Specyfikacja techniczna PS2:

CPU: 64-bitowy (z cząstkami 128 bitów) "Emotion Engine" 294 MHz (299 MHz w nowszych modelach),

GPU: "Graphics Synthesizer" : 150 MHz, 4 MB eDRAM

Tak, ten powyżej mnie ma rację. PS2 ma 4 procesory i łącznie mają 4096 bitów, dzięki czemu nie jest możliwa ich emulacja ani na PS3 ani na PC. Ani teraz, ani jutro, ani nigdy, ale wczoraj można to było zrobić, bo na takich maszynach jak 486 (i podobne) emulacja osiągała świetne efekty. No, ale to już nie wróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im ta sama rozdziałka wygląda lepiej na małym ekranie. Np. mam lapka 15,4 cala i rozdzielczość 1280x800 wygląda niesamowicie, ale już 1366x786 na TV 32" nie wygląda tak samo dobrze...

A na PS2 ma na razie ciut lepszą grafę jeśli chodzi o wyświetlanie na TV, bo ma własne zasilanie! Laptopy też nie są tak samo wydajne bez zasilania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu gorsz Porównując np Tekkena 5 (PS2) z Tekkenem DR wygrywa ten drugi to samo w God of War i Resistance z PS2 wyciągnęli już wszystko a gry na PSP dopiero się rozwijają

Resa nie ma na PS2.

Co do reszty. Mam GB, GBA, DS .... są gry ładne dla oka (niektóre nawet bardzo), inne niekoniecznie. Jednak wiadomo w jaki deseń to idzie.

A PSP .... Czy jeszcze lata temu, gdy graliśmy sobie na PSX, czy PS2, mogliśmy przypuszczać, że za jakiś czas ukaże się sprzęt wiele mocniejszy niż stacjonarny PSX....

Sprzęt na, którym Tekken , czy GoD of war będą TAK wyglądać? Jasne, nie jest to poziom PS2, ale czy jest powód do narzekań....

GTA VCS podczas podróży, czy na przerwie?

Nie mówiąc już o tym, że tak na prawdę wiele gier wręcz zaszokowało grającego, jak nic innego na konsolach przenośnych - mowa o GoW : Chains of Olympus i T DR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten powyżej mnie ma rację. PS2 ma 4 procesory i łącznie mają 4096 bitów, dzięki czemu nie jest możliwa ich emulacja ani na PS3 ani na PC. Ani teraz, ani jutro, ani nigdy, ale wczoraj można to było zrobić, bo na takich maszynach jak 486 (i podobne) emulacja osiągała świetne efekty. No, ale to już nie wróci.

??? To jak wyjaśnisz że mój kumpel co ma nowego kumpla gra na emulatorze? Gry mu w miarę chodzą, choć tną, ale mówi, że grać się da. I dlaczego wtedy pierwsze modele PS3 były wstecznie kompatybilne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten post to jeden wielki zbiór sarkazmu oraz ironii...

Dlaczego były kompatybilne? Bo co prawda, Ps3 dawało radę emulować gry, ale nie wszystkie i szło to dość słabo, dlatego się tego pozbyli.

To jak wyjaśnisz że mój kumpel co ma nowego kumpla gra na emulatorze?

Kumplowi przede wszystkim gratuluje nowego kolegi, sam sobie ostatnio żadnego znaleźć nie mogę...

Przypomnienie: emulacja innych konsol na PC - ok. Ale tylko jeżeli mamy ową konsolę oraz oryginalne gry, w każdym innym przypadku to piractwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...