Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

Co dziwnego w umiejscowieniu dysku?

To świetny pomysł - mając jeden/dwa SSD i napęd optyczny na usb, możemy sobie pozwolić na całkowite wywalenie zatok - co jest przydatne, jeśli chcemy tam zamontować np. chłodnicę.

@Szejk

Jak patrzeć na "graty" to fajnie, ale za tacką masakra :F

Ogólnie kable by się przydało bardziej ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się niezbyt to chłodzenie podoba, no może blok fajnie wygląda z Dominatorami Platinum.

BTW kable to mógłbyś lepiej ułożyć - wtedy byłoby miodzio (poza szczegółami typu kolor laminatu, sloów MoBo i pamięci) - bo kable już masz dobre w zasilaczu (nie jakieś kolorowe kable w prześwitującym oplocie, tylko porządne, czarne kable).

A co do samego chłodzenia - IMHO zbyt drogie jak na jego wydajność, a jak już kupować to raczej wersje na dwa wentylatory. I je wymienić - bo te stockowe są tragiczne.

Edytowano przez ThePanda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja pokaże swój sprzęt (nic nadzwyczajnego). Skrzynka ma dwa dni (złożona przy pomocy tego forum).

Specyfikacja:

Procesor Intel Core i5-2550K, 3.40GHz, 6MB, LGA1155, 32nm, 95W, BOX

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Karta graficzna MSI R7870 Twin Frozr 2GD5/OC

Dysk Samsung SpinPoint F3 HD103SJ 1 TB SATA II 7200 rpm 32 MB

Pamięć A-Data GAMING 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9

Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC083)

Asus Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel), SATA, BULK (DRW-24B5ST/BLK/B/AS)

Obudowa SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB3.0 ATX/SSD ready/120+120mm

W następnym miesiącu planuje jakieś dobre chłodzenie na procka + jeszcze jeden wiatrak 120mm na górę obudowy do wyciągania powietrza. Ogólnie to obudowa jest mała, słaby cm, ale musi mi taka starczyć. Później dokupię dysk sdd bo ten samsung jest dość cienki. W załączniku zdjęcia stanowiska i budy. Cm zaaranżowałem sam wiem, że to żadne cm ale nic więcej wymyślić nie zdołałem. Jeśli macie jakieś sugestie to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

post-439308-0-76095200-1359104000_thumb.

post-439308-0-13591400-1359104017_thumb.

post-439308-0-32210700-1359104032_thumb.

Edytowano przez Abuser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abuser wszystko ok, tylko popracuj nad tymi kablami. Postaraj pochować je bardziej w zatokach, jeżeli nie chcą same się trzymać to użyj opasek zaciskowych, bo takie porozwalane kable (szczególnie od panelu przedniego) psują wygląd całego PCta.

Edytowano przez Milosz902
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamiast męczyć się z Brutusem, kup sobie porządną obudowę (ponoć w marcu ma być premiera Fractal Design Arc Midi R2) - uzyskasz lepszy efekt jeśli o temperatury chodzi, a przy okazji będziesz miał lepszej jakości obudowę. Sa tam 3 (lepsze niż w Brutusie) wentylatory w stanardzie, a sama obudowa umożliwia łatwy (i efektywny) cable management, co przełoży się na lepszy przepływ powietrza. Bo obecnie jest tragicznie pod tym względem.

Edytowano przez ThePanda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamiast męczyć się z Brutusem, kup sobie porządną obudowę

Obudowy nie będę zmieniał, bo musi mieścić mi się pod biurko (coś kosztem czegoś - mam mały pokój). Zainwestuje w Brutusa troszkę + postaram się kabelki lepiej ułożyć jeszcze. Mam do was kilka pytań:

Chciałbym dorzucić dwa wentylatory (dwa mam). Jeden na górę oraz jeden w zatoki 5.25 zamocowany na taśmę czy w jakiś sposób. Zależy mi na ciszy, fajnie byłoby jakby ten w zatokach miał niebieskie podświetlenie led. Jakie polecacie mi wentyle? I czy w ogóle moja płyta główna pozwoli mi podłączyć 4 wentylatory? Płyta to ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Czy jest sens dorzucić jeszcze jeden wentylator na dole koło zasilacza?? To byłby już piąty wentylator. Czy dam radę go podłączyć?

Teraz pytanie co do chłodzenia cpu. Planuje kupić chłodzenie na i5-2550k. Jakie polecacie? Jakie wejdzie? Moja obudowa to SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB3.0 ATX/SSD ready/120+120mm.

post-439308-0-63093400-1359281269_thumb.

Edytowano przez Abuser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamiast męczyć się z Brutusem, kup sobie porządną obudowę

Obudowy nie będę zmieniał, bo musi mieścić mi się pod biurko (coś kosztem czegoś - mam mały pokój).

To postaw obok biurka ;) Ja też mam mały pokój (nie mogę się wyprostować, dopiero kiedy otworzę okno w dachu i wejdę pod nie ;) ) i jakoś mi wszystko styka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...