Skocz do zawartości

Pokaż swojego PC'ta =]


xirgan

Polecane posty

@filipbawol

Ładne fotki, dziękujemy :smile: . Jednak na tych zdjęciach widać, że z kabelkami jest nieźle, dość dobrze je uporządkowałeś. Ciekawe, jak mi pójdzie, moja obudowa jest pod tym względem kiepska... Nie ma otworów na kable.

A ja się właśnie pochorowałem i z planów szlifowania - nici...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja obudowa jest pod tym względem kiepska... Nie ma otworów na kable.

To nie problem :P Wystarczy odpowiedni zakład zajmujący się przycinaniem blach, dajesz im obudowę, albo samą płytę z pod MOBO (tyle, że do tego trzeba pozbyć się trzymających ją nitów) na której zaznaczasz gdzie mają być otwory i czekasz aż to zrobią. Pozostaje już tylko jakoś krawędzie ładnie zaokrąglić ale na to jak jeszcze nie wpadłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki będą poukładane lepiej. Jak tak przeglądałem oferty oplotów to około 150zł na takie coś będę musiał przeznaczyć. Myślę, że będzie warto.

Jutro jak znajdę kawałek kartonu zobaczę jak by wyglądała buda z zrobioną piwnicą. Może też zatoki na napędy bym zasłonił. Myślałem w tym wypadku o jakiejś siatce ewentualnie czarna plexi.

Wentylatory może zamówię w tym tygodniu. Jak uda mi się sprzedać parę rzeczy. Jeszcze się zastanawiam jakie wentyle to będą.

@Gi3r3k

No nie fajnie tak leżeć w łóżku.

@xswistaqx

Papier ścierny i jedziesz.

Edytowano przez filipbawol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam problem z chłodnicą i pamięciami. Radiatory na RAM są na tyle wysokie, że będą kolidować z chłodnicą + wentylem (nawet takim w wersji Slim, czyli 12mm zamiast 25mm). Prawdopodobnie założę jeden wentyl standardowo pod chłodnicą, a drugi... na topie obudowy, wysysający powietrze z wewnątrz obudowy (czyli z chłodnicy). Niestety nie będzie to dobrze wyglądać... ale będzie musiało poczekać do wymiany pamięci.

To juz lepiej obydwa zamontuj na topie. Ucierpi na tym prawdopodobnie troszkę wydajność ale nie na tyle by sie tym przejmować. Zmiana RAMu tu chyba nielwie pomoże bo winna jest zbyt mała ilość miejsca w obudowie

Na biurko jest za duża. W tym koncie planuje zrobić taką podstawkę pod obudowę, więc będzie ją widać. .

Hehe... eee tam ja na swoim trzymam Obsidiana 800

Obawiam się, że papier ścierny nie wystarczy tak więc bardziej celuję w znalezienie fachowca z dobrze wyposażonym warsztatem i zrobienie wokół otworów ramek z jakiejś stalowej rurki.

Nie stalowej a plastikowej... czarnej o niedużej średnicy... rozcinasz wzdłuż i zakładasz na krawędź. Wycinania samemu otworów nie polecam. Trzeba mieć dobry sprzęt (Dremel lub otwornica) bo inaczej wychodzą krzywo i koślawie. Jeśli juz to trzeba potem maskować matami wyciszającym.

Cóż, będę zatem kontynuował szlif Zalmana. A z tym BTW są niezłe jaja, nie wiem, czy mi się uda, bo szlifowałem już 2 godziny i końca nie widać. Wygląda to tak, że an środku jest niklowana plama, a reszta w kolorze... miedzianym :huh: . Ma najwyraźniej kilka warstw, ale to by świadczyło o tym, że podstawka była krzywa, albo raczej falowana, bo na początku było jeszcze lepiej - utworzyło się miedziane koło z niklowaną dziurą w środku :blink: .

A jak to polerujesz? Może podstawa jest prosta a polerownie nieodpowiednie :)

W ogóle po co polerujesz? Przypuszczam, że nierówność poniżej 0,1 mmm nie będzie miało większego wpływu na wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej obydwa zamontuj na topie. Ucierpi na tym prawdopodobnie troszkę wydajność ale nie na tyle by sie tym przejmować.

Powtarzam, że stawiam na wydajność, a nie wygląd :wink: . Skoro jeden musi być, to niech jeden będzie.

Zmiana RAMu tu chyba nielwie pomoże bo winna jest zbyt mała ilość miejsca w obudowie

Pomogłaby - gdyby nie było radiatorów na pamięciach, chłodnica spokojnie by się zmieściła, wraz z wentylami.

A jak to polerujesz? Może podstawa jest prosta a polerownie nieodpowiednie :)

Papierem ściernym wodnym, na równej nawierzchni, pocierając radiatorem na przemian do góry i do dołu.

W ogóle po co polerujesz? Przypuszczam, że nierówność poniżej 0,1 mmm nie będzie miało większego wpływu na wydajność.

Po prostu podstawa radiatora była mocno porysowana i stwierdziłem, że polerowanie ułatwi mi sprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, że stawiam na wydajność, a nie wygląd :wink: . Skoro jeden musi być, to niech jeden będzie.

>>>Zrób test jak wszystko poskładasz. Obydwa na górze będą IMO lepsze niż takie skrzyżowanie.

Papierem ściernym wodnym, na równej nawierzchni, pocierając radiatorem na przemian do góry i do dołu.

>>>No to musisz sie uzbroić w cierpliwość. :) Wodnym to się rysy zaciera, jak chcesz wyrównać to najpierw grubszym trzeba polecieć. Nie powiem Ci dokładnie jaką gradacją bo nie pamiętam. Zawsze na czuja to robiłem.

Nie wiem co to za "równa nawierzchnia", ja by proponował kawałek szkła. Polerujemy ruchem okrężnym.

Po prostu podstawa radiatora była mocno porysowana i stwierdziłem, że polerowanie ułatwi mi sprzedaż.

>>>Rysy (o ile nie są głębokie) nie mają wpływu na wydajność... nie musi być "lustro" też. Zakładam ze radiator był z niklowanej miedzi i szlifowanie wytarło brzegi. Wytarło brzegi bo w czasie szlifowania nieznacznie przechylasz podstawę, albo równa nawierzchnia nie jest dostatecznie sztywna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że papier ścierny nie wystarczy tak więc bardziej celuję w znalezienie fachowca z dobrze wyposażonym warsztatem i zrobienie wokół otworów ramek z jakiejś stalowej rurki.

Nie stalowej a plastikowej... czarnej o niedużej średnicy... rozcinasz wzdłuż i zakładasz na krawędź. Wycinania samemu otworów nie polecam. Trzeba mieć dobry sprzęt (Dremel lub otwornica) bo inaczej wychodzą krzywo i koślawie. Jeśli juz to trzeba potem maskować matami wyciszającym.

Otworki mam dzięki pewnemu zakładowi zrobione za pomocą wycinarki ciśnieniowej (jakoś tak się to zwie). Co prawda programista z prostokątnej dziury zrobił coś w kształcie litery "L" ale otwory są i spełniają swoje zadanie.

A o stalowej rurce myślałem dla tego, że by się dobrze trzymała po przyspawaniu/przymocowaniu a jeszcze budę chcę do malowania proszkowego dać (mam nadzieję, że nie trzeba będzie jej na kawałki rozbierać). Aktualnie na kanty otworów założyłem gumową osłonę z kabla USB :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test jak wszystko poskładasz. Obydwa na górze będą IMO lepsze niż takie skrzyżowanie.

OK, jak będę miał czas - przetestuję oba ustawienia.

No to musisz sie uzbroić w cierpliwość. :) Wodnym to się rysy zaciera, jak chcesz wyrównać to najpierw grubszym trzeba polecieć. Nie powiem Ci dokładnie jaką gradacją bo nie pamiętam. Zawsze na czuja to robiłem.

Wiem :smile: . Mam gradient 600 i tak myślę, że to jednak za wysoki. Wypadałoby mieć coś w okolicach 400.

Nie wiem co to za "równa nawierzchnia", ja by proponował kawałek szkła. Polerujemy ruchem okrężnym.

Tak, nas szkle :wink: . A z ruchem okrężnym masz rację, wypadło mi z głowy.

Rysy (o ile nie są głębokie) nie mają wpływu na wydajność... nie musi być "lustro" też.

Tu nie chodziło o wydajność, ale o wygląd :wink: .

Zakładam ze radiator był z niklowanej miedzi i szlifowanie wytarło brzegi. Wytarło brzegi bo w czasie szlifowania nieznacznie przechylasz podstawę, albo równa nawierzchnia nie jest dostatecznie sztywna.

Nie tylko brzegi były wytarte.

Cóż, jako że byłem chory (nadal jestem, ale do pracy trzeba chodzić...), to nie zająłem się tym w weekend. Może pobawię się w tym tygodniu i dam znać, jak mi poszło :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewał bym olejem transformatorowym- lepszy od mineralnego to po pierwsze

po drugie dla mnie to kiepskie rozwiązanie bo tak

po trzecie nei podoba mi sie

po czwarte nie sprzedaż potem tak zalanych podzespołów( sprawdź u siebie jak to potem wygląda)

po piąte są fajniejsze rozwiązania do chłodzenia kompa

po szóste bo tak ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA, i wyobraź sobie, że potem wyciągasz taką zaolejoną grafę..bleee. Nieee ma sensu.

Poza tym wiecie co, panowie? Zachowujecie się jak...nastolatki. I to do tego dwunastki, trzynastki. Radiator musi wam pasować do koloru PCB, a jak kolor mobo nie pasuje do obudowy to jest już tragedia. Rozumiem, ze niechlujstwo jest fe, no ale bez przesady.

Nie mam pojęcia, czemu Gi3rkowi przeszkadza kilka rysek na radiatorze, ale to już jest (nie wiem jak to się pisze) pedantyzm.

Jesteście gorsi, niż moja kuzynka, która martwi się, czy jej buty będą pasować do sukienki, ale ok. Wasza sprawa, wasze pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie zboczenie informatyków i innych lofciających komputery :) Sam się wkurzam, jak mi kurzu się napcha w filterek przy wentylatorze i światełko tak nie błyszczy jak powinno :) Jeśli Ci się to nie podoba, to po co tu wchodzisz? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co taki bulwers. Jak spojrzysz na podpis Gi3rka, to zauważysz, że on takimi sprawami żyje. Ba, w tym dziale wszyscy mają jobla na punkcie podkręcania, upiększania itp. To kwestia po prostu gustu - dla niektórych komputer służy do grania, innym do patrzenia. A wszyscy w tym dziale lubią robić te dwie rzeczy.

P.S.

No i taki tuning służy też do lansu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czesio666

Ja tam lubię mieć porządek i wszystko ładnie pod kolor. Nie jestem żadnym pedantem.

Dla mnie komputer to nie tylko narzędzie rozrywki czy pracy, to dla mnie hobby. Lubię to i tyle. Kurzu w budzie czy buredlu w kablach to ja nie trawię...

Po co sprzątasz w pokoju?

Chyba po to by mieć porządek. My sprzątamy w kompach by mieć tam porządek. Wszystko układamy itp. Ładnie zrobiony komputer jest piękną ozdobą do pokoju.

Edytowano przez filipbawol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taki tuning służy też do lansu

Właśnie. Jest tutaj jedna bezcenna rzecz. Przyprowadzasz kobietę na romantyczną kolację przy komputerze :admin_twisted: Wprowadzasz niewiastę do ciemnego pokoju (uwaga: robi się wersja +18 :D) i co? Odpalasz kompa, a tu pełno światełek. Odpalasz nastrojową muzyczkę i cały pokój mruga w rytm romantycznej nuty. Piękne, nieprawdaż? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak wszystko do siebie pasuje to chyba ładniej wygląda, co?

Ja tam lubię jak wszystko ładnie się ze sobą komponuje.

Każdy robi z komputerem to co chce jak np. taki Screamer z PClabu. On robi cuda z obudowami i LC :] Tylko podziwiać jego Lilkę.

Zapytasz po co na to traci czas ? On to po prostu lubi jak my :D

@luq

Całkiem piękne jak wszystko ładnie pasuje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i wyobraź sobie, że nagle podnosisz widelec z jedzeniem do góry, jakbyś chciał go wsunąć ukochanej w usta, ona robi to samo, wasze widelce powoli się zbliżają i w tej chwili chamsko wsuwasz widelec do luki w obudowie i mówisz: "smakowało, kochany?"

Albo się roześmieje albo dostaniesz w pysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie tolerujesz naszych zainteresowań, to po co w ogóle wdajesz się w dyskusję? Napisałeś jednego posta - odpisaliśmy, teraz próbujesz robić mały flame. Jeśli chcesz dowiedzieć co nas tak w tym rajcuje, to napisz wprost. Nikt Ci głowy nie urwie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, czemu Gi3rkowi przeszkadza kilka rysek na radiatorze, ale to już jest (nie wiem jak to się pisze) pedantyzm.

Tu nie chodzi o mnie, ale o kupującego. Niby czemu miałby kupować porysowanego Zalmana za 140 zł, skoro może mieć nówkę z błyszczącym spodem za 200 zł? Wypolerowanie podstawki zwiększa szanse na sprzedaż i uzyskanie większej kwoty.

Jak spojrzysz na podpis Gi3rka, to zauważysz, że on takimi sprawami żyje. Ba, w tym dziale wszyscy mają jobla na punkcie podkręcania, upiększania itp.

:huh: Brzmi złowieszczo :wink: . Takie sprawy związane z komputerem to po prostu rodzaj hobby. Jedni odpicowują samochody, inni... komputery. Nic w tym dziwnego...

Widzieliście tę ofertę? Klasyczny przykład maniaka moddingu (bez negatywnego kontekstu, żeby nie było):

http://forum.purepc.pl/Sprzedam-f19/OBUDOW...RK-t328710.html

Co do mojego WC:

WC WORKLOG by Gi3r3k

Układ właśnie złożony, leży poza kompem i sobie działa. Niestety z inną chłodnicą (nie chcę o tym pisać... :dry: ) Jeszcze go odpowietrzam, ktoś chce fotki, czy czekacie na układ zamontowany? :wink: Ale to akurat pewnie jutro.

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...