Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

Tak, ponieważ mam tylko jeden komplet tych zaczepów do wentyli i musiałem na dole na gumkę założyć na nie żeby nie zjeżdżały na bardzo na dół :)

Mój Radek widzę bardzo Ci się spodobał.

A kable to na styk już normalnie są poukładane ale za to nic się po obudowie nie wala :D

@Gi3r3k

Dzięki :)

W idle mam 35C i absolutną ciszę, w stresie mam tak koło 60-70C i absolutną ciszę. Bardzo zadowolony jestem z tego :)

Komputer ogólnie chodzi cicho. Ale wkurza mnie ten wiatrak na Mugenie z tyłu. Chodzi na max obrotach, szumi strasznie i najgorsze jest to, że jak w BIOSIe chce ustawić żeby obroty jakoś spadły to i tak wiatrak swoje o_O

Edytowano przez xandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą PC na pająka nie wygląda zbyt fajnie... jeśli już poza obudową ma być to najlepiej przykleić do ściany :D

http://img821.imageshack.us/img821/5213/1277577986913.jpg

Fuszerka. kable powinny być w oplocie, a najlepiej pochowane za płyta na której to wszystko zmontowano. Problem kurzu tez jest tam łatwo rozwiązywalny... wystarczy sprężone powietrze :)

Co do obudów niezabudowanych, to takie coś nazywa się testbench:

http://www.caseking.de/shop/catalog/Cases/...::29_10615.html

http://www.performance-pcs.com/catalog/ind...p;cPath=103_467

Najfajniejsze jest chyba banchetto. Antec tez robi coś w typie open air

http://www.caseking.de/shop/catalog/Cases/...ase::11393.html

http://www.caseking.de/shop/catalog/Cases/...ITX::13257.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Radek widzę bardzo Ci się spodobał.

No jasne :) Jak takie cudo techniki może się nie podobać :P Jeśli będziesz go wymieniał, to ja go zaklepuję. W sumie ten komp co mam mi wystarcza, więc zakup może przeciągnąć się w czasie, ale chętnie grafa poszła by do wymiany :)

najgorsze jest to, że jak w BIOSIe chce ustawić żeby obroty jakoś spadły to i tak wiatrak swoje

Na ile pinów masz ten wentyl?

W idle mam 35C i absolutną ciszę, w stresie mam tak koło 60-70C

Moja pierdziawka na 9800 jest lepsza :D W idle mam 28 stopni a w stresie rzadko dochodzi do 70 nawet po OC :D

@michi93 - Ty mnie ostatnio za bardzo kusisz :P Już prawie kupiłem Fortisa, a teraz narobiłeś mi ochoty na oplociki. W sumie fajna sprawa. Może w końcu wnętrze kompa jako tako by wyglądało.

Może w przyszłym tygodniu kopnę się po jakiś spray i wymaluję budę od środka. Pochwalę się moją kupą krzemu zmontowaną na pająka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał kupić to zawsze się można dogadać ^^

Ten wiatrak na 3 piny jest. Cały czas jest odłączony bo za mocno szumi.

Te oploty to ciekawa sprawa. Może sobie je sprawię i oploty na kabelkach od wiatraków zrobię.

Ja kupiłem zwykły spray i nawet dobrze środek wygląda. Mi wystarczyła 1 puszka na pomalowanie całej budy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten wentyl jest na 3 piny, to raczej będzie kręcił się na max. Mam to samo z Samurajem.

W sumie oploty bym sobie kupił, ale nie chce mi się wojować z rozbieraniem molexów. Ewentualnie zmieniłbym je na takie fajne okrągłe wtyczki. Dużo lepiej się prezentują. Co do spraya, to znając życie starczyłaby mi 1/4 puszki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mini-worklog ode mnie, czyli składamy budżetowe, ale wydajne WC :wink: .

Na razie komputer przedstawia się tak:

dscn5889f.th.jpg

dscn5899.th.jpg

Na kable nie patrzcie, na razie wszystko zostało złożone tymczasowo :smile: .

Co zostało kupione?

dscn5901.th.jpg

dscn5883p.th.jpg

dscn5904.th.jpg

Trochę porysowany, chyba zrobię szlif.

dscn5886.th.jpg

dscn5905.th.jpg

Co zostało do kupienia?

cooling.th.png

Wentyl świecący na przód (aktualny na przodzie pójdzie na chłodnicę), 2m węża o kolorze niebieskim i przedłużacz wiązki 8-pin. Płyn domowym sposobem - mieszanina płynu do chłodnic samochodowych i wody destylowanej :wink: .

MCW60-R-WEB.gif

Swiftech MCW60-R Rev.2 - już prawie dogadany, za 96 zł włącznie z przesyłką.

Niestety, mam problem z chłodnicą i pamięciami. Radiatory na RAM są na tyle wysokie, że będą kolidować z chłodnicą + wentylem (nawet takim w wersji Slim, czyli 12mm zamiast 25mm). Prawdopodobnie założę jeden wentyl standardowo pod chłodnicą, a drugi... na topie obudowy, wysysający powietrze z wewnątrz obudowy (czyli z chłodnicy). Niestety nie będzie to dobrze wyglądać... ale będzie musiało poczekać do wymiany pamięci.

Łączna kwota całego zestawu - ~327 zł, po sprzedaży Zalmana CNPS10X Extreme (liczę na minimum 130 zł) - maksymalnie 197 zł :wink: .

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio przestraszyłem się wnętrza budy :D Niezłe rozpierdu w tej budzie masz :) Niezły biznes na tym WC zrobiłeś. Za tak niewiele tak wiele :P

Teraz sam się zastanawiam czy warto kupować nowego kompa. Ale tak patrzę sobie na różne WC i mam ochotę odpicować sobie jakiegoś nowego PC. Ja to mam problemy... :D

Gdybym miał troszkę więcej money to chętnie kupiłbym od Ciebie coolerek i wspomógł Cię finansowo w tworzeniu WC :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio przestraszyłem się wnętrza budy :D Niezłe rozpierdu w tej budzie masz :)

Heh, no na dole niezły burdel jest :wink: . Nagorzej jest z tą wtyczką 8-pin, dlatego kupuję przedłużacz - choć jakoś przy Zalmanie jakoś zgrabniej ją poprowadziłem do celu... W każdym razie wszystko czeka na WC.

Niezły biznes na tym WC zrobiłeś. Za tak niewiele tak wiele :P

No niezły, to fakt... Za 330 zł (czyli niewiele drożej, niż te lepsze AC na CPU) mam chłodzenie i CPU, i GPU. Jestem ciekaw, czy chłodnica da sobie radę i na jakie OC mi pozwoli :wink: .

Teraz sam się zastanawiam czy warto kupować nowego kompa. Ale tak patrzę sobie na różne WC i mam ochotę odpicować sobie jakiegoś nowego PC. Ja to mam problemy... :D

Warto. Zawsze warto :wink: . A WC możesz zrobić takie, jak ja. Część rzeczy kupisz używane (chłodnica 3x120, pompka, ewentualnie rezeruwar), niektóre nówki (np. bloki) i za ok. 500 zł będziesz miał super chłodzenie. Tylko kup odpowiednią budę do tego, żeby się dało wszystko zamontować :wink: .

Gdybym miał troszkę więcej money to chętnie kupiłbym od Ciebie coolerek i wspomógł Cię finansowo w tworzeniu WC :P

Spokojnie, myślę, że znajdą się chętni :smile: . Dziękuję za troskę w każdym razie :wink: .

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gi3r3k

Na razie komputer przedstawia się tak:

Na kable nie patrzcie, na razie wszystko zostało złożone tymczasowo .

Jeśli naprawdę tymczasowo taki bałagan w kablach to ok. :laugh:

Co zostało kupione?

Trochę porysowany, chyba zrobię szlif.

Co zostało do kupienia?

Szlif jak najbardziej zawsze te kilka stopni mniej będzie. No i będziesz miał spokojne sumienie, że blok jest jak "lustro".

Wentyl świecący na przód (aktualny na przodzie pójdzie na chłodnicę), 2m węża o kolorze niebieskim i przedłużacz wiązki 8-pin. Płyn domowym sposobem - mieszanina płynu do chłodnic samochodowych i wody destylowanej.

Czyli jak? Jeden wentyl na chłodnicy? Chyba, że czegoś nie doczytałem.

Co do płyny IMO jedne z lepszych rozwiązań. Po co wydawać krocie na jakiegoś tam "fusera".

Niestety, mam problem z chłodnicą i pamięciami. Radiatory na RAM są na tyle wysokie, że będą kolidować z chłodnicą + wentylem (nawet takim w wersji Slim, czyli 12mm zamiast 25mm). Prawdopodobnie założę jeden wentyl standardowo pod chłodnicą, a drugi... na topie obudowy, wysysający powietrze z wewnątrz obudowy (czyli z chłodnicy). Niestety nie będzie to dobrze wyglądać... ale będzie musiało poczekać do wymiany pamięci.

Na dachu budy jakoś ładnie go obrobić i będzie ciekawie wyglądał.

Łączna kwota całego zestawu - ~327 zł, po sprzedaży Zalmana CNPS10X Extreme (liczę na minimum 130 zł) - maksymalnie 197 zł .

No i czego tu chcieć więcej za takie pieniądze?

Dodam od siebie tyle, że dla poprawienia wyglądu napęd przemaluj na czarno. Możesz jeszcze zdjąć naklejki z zasilacza jeśli cały komp będzie czarno-niebieski.

Życzę powodzenia w dalszych pracach.

PS Nie no człowieku ten porządek na biurku to chyba specjalnie do zdjęć. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ok. 500 zł będziesz miał super chłodzenie

No wiesz, planuję kupić sobie maszynkę za około 4000 zł, więc raczej i na chłodzenie będzie. Fakt, nie będę rozrzutny, ale też nie będę brał niczego byle taniej :) Wystarczy, że chłodzenie będzie lepsze od AC :)

Tylko kup odpowiednią budę do tego

Tutaj będzie największy problem, bo ja jestem bardzo kapryśny :P Przede wszystkim musi był ładna :D Niedawno szukałem sobie czegoś i kiepsko mi szło :P

Dziękuję za troskę w każdym razie ;)

Ależ nie ma za co :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę tymczasowo taki bałagan w kablach to ok. :laugh:

:laugh:

Szlif jak najbardziej zawsze te kilka stopni mniej będzie. No i będziesz miał spokojne sumienie, że blok jest jak "lustro".

Dokładnie...

Co do płyny IMO jedne z lepszych rozwiązań. Po co wydawać krocie na jakiegoś tam "fusera".

Też tak myślę :smile: . A koszt niewielki, bo i tak wszystkie te płyny wypada mieć, gdy się ma samochód.

Na dachu budy jakoś ładnie go obrobić i będzie ciekawie wyglądał.

A konkretnie? Jedyne, co mi do głowy przychodzi, to czarny grill na niego...

No i czego tu chcieć więcej za takie pieniądze?

Wyglądu :tongue: .

Dodam od siebie tyle, że dla poprawienia wyglądu napęd przemaluj na czarno. Możesz jeszcze zdjąć naklejki z zasilacza jeśli cały komp będzie czarno-niebieski.

Życzę powodzenia w dalszych pracach.

Dobry pomysł... Tak zrobię. Naklejki raczej zostawię :wink: . Dziękuję za życzenia.

PS Nie no człowieku ten porządek na biurku to chyba specjalnie do zdjęć. :dry:

Specjalnie :tongue: . Choć mimo wszystko zazwyczaj jest dość porządnie

No wiesz, planuję kupić sobie maszynkę za około 4000 zł, więc raczej i na chłodzenie będzie. Fakt, nie będę rozrzutny, ale też nie będę brał niczego byle taniej :) Wystarczy, że chłodzenie będzie lepsze od AC :)

Dlatego piszę, żebyś część brał używane (co najmniej 50% taniej), a część nówki :wink: .

Tylko kup odpowiednią budę do tego

Tutaj będzie największy problem, bo ja jestem bardzo kapryśny :P Przede wszystkim musi był ładna :D Niedawno szukałem sobie czegoś i kiepsko mi szło :P

Obniż wymagania i tyle :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koszt niewielki, bo i tak wszystkie te płyny wypada mieć, gdy się ma samochód.

Dobra dobra. Nie chwal się, że masz samochód :P

Dlatego piszę, żebyś część brał używane

Jakoś mam fobię na punkcie używek, ale pora w końcu się przełamać :) W sumie zobaczymy jak to będzie z tym moim PC. Kupno równie dobrze może się przeciągnąć w czasie.

Obniż wymagania i tyle :P

Łatwo powiedzieć. Jestem strasznie wybredny po mamie :) W sumie moja buda strasznie mi się podoba, ale do WC się zbytnio nie nadaje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra. Nie chwal się, że masz samochód :P

Ford Mondeo Kombi, rocznik 99 :wink: . Jak na studenta - całkiem nieźle :tongue: .

Dlatego piszę, żebyś część brał używane

Jakoś mam fobię na punkcie używek, ale pora w końcu się przełamać :) W sumie zobaczymy jak to będzie z tym moim PC. Kupno równie dobrze może się przeciągnąć w czasie.

Oj tak, warto się przełamać :wink: . Najlepsze oferty są na forach, ale warto sprawdzać historię sprzedawcy, no i wymagać zdjęć :wink: .

Obniż wymagania i tyle :P

Łatwo powiedzieć. Jestem strasznie wybredny po mamie :) W sumie moja buda strasznie mi się podoba, ale do WC się zbytnio nie nadaje :)

Cóż, wszystko siedzi w główce :tongue: .

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie? Jedyne, co mi do głowy przychodzi, to czarny grill na niego...

Czarny grill owszem. Kiedyś widziałem takie fajne plastikowe zabudowania do wentylatorów. Coś mniej więcej jak na Xigmatek Bifrost VD1065 VGA-Cooler jednak było bardziej kwadratowe. Czy to było produkowane to nie mam pojęcia.

Dobry pomysł... Tak zrobię. Naklejki raczej zostawię . Dziękuję za życzenia.

Tylko ciekawe czy jakby wywalił naklejki to razem z gwarancją. :tongue:

Nie ma za co. :smile:

Specjalnie . Choć mimo wszystko zazwyczaj jest dość porządnie

U mnie po posprzątaniu porządek na biurku jest kilka godzin. Czasami w drastycznych sytuacjach jeden dzień. :icon_razz:

Obniż wymagania i tyle .

Bądź zmień gusta. :teehee:

Edytowano przez filipbawol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny grill owszem. Kiedyś widziałem takie fajne plastikowe zabudowania do wentylatorów. Coś mniej więcej jak na Xigmatek Bifrost VD1065 VGA-Cooler jednak było bardziej kwadratowe. Czy to było produkowane to nie mam pojęcia.

OK, na razie niech będzie grill, z tego, co widzę, mają takie w Coolingu za 5 zł, więc kupię, jak będę w sklepie.

Tylko ciekawe czy jakby wywalił naklejki to razem z gwarancją. :tongue:

Gwarancji i tak nie ma :wink: . Jednak znając życie będę go sprzedawał, a wtedy jednak naklejki by się przydały :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź zmień gusta

Łatwo powiedzieć :) Nie lubię takich prostych bud. Nie lubię też czegoś pokroju Cosmosa. Ciężko mi dogodzić :P Paradoksalnie wybrać obudowę, to jedno z najtrudniejszych zadań :)

Jak na studenta - całkiem nieźle

Patrzcie no! Jeszcze się chwali, że studentem jest :D

Najlepsze oferty są na forach, ale warto sprawdzać historię sprzedawcy, no i wymagać zdjęć

Właśnie przeglądałem PCL i rzeczywiście sporo tam fajnych części można kupić za nieduże pieniądze. Mam takie zboczenie na punkcie nowości. To co rozpakuję musi pachnieć fabryką :P

Dziś miałem tyle czasu żeby pociąć budę, ale znowu było go za mało :P Chyba sobie daruję te zabawy. Teraz dodatkowo zauważyłem fajny bajer. Dwie diody od neta fajnie mi migają na mobasie :P

Edytowano przez luq92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kasa swędzi dziś zarobiona, widział ktoś z was srebrnego anteca 300? Nie? To ja wam go zaprezentuję tylko musicie do ferii poczekać jak uzbieram odpowiednią ilość $$ i ściągnę do siebie cały potrzebny sprzęt, który będzie potrzebny przy przerabianiu obudowy,( pomysł już jest na papierze, Autocad się ściąga- zobaczymy co mi z tego wyjdzie ^^) Jak tylko kasa pozwoli to powinno mi coś fajnego wyjść ale jak zwykle graty zostaną stare czyli kisimy się dalej na s775 :D

Może chociaż ten pomysł doprowadzę do końca ^^

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się te głośniki prezentują :)

A co do głośników to nie wie ktoś z was do kogo z creativa pisać w sprawie pilot i kabli do głośników( do g500 bo mi "ukradli" w sklepie po naprawie po gwaraancyjnej ) czy czasem nie mają takich zabawek na stanie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, człowiek pojedzie na tydzień i już nie ogarnia tego co się na forum dzieje :P.

Widzę, że łazicie po różnych targowiskach w poszukiwaniu części to może ktoś z was widział gdzieś normalny, bez okien/wentyli, czarny bok/drzwi do obudów full tower ThermalTake'a?

Edytowano przez xswistaqx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego procka wymieniłeś na Q6600?

niestety do wymiany nie doszło z dziwnych powodów ... ( ale to zrobię jak się upewnię czy zostanę przy 775)

rebrnego widziałem, jednak miał czarny przód.

Jak już będę robił to całego srebrnego, jest pomysł ale mam dużo wątpliwości.

xswistaqx

nie;/

Co zrobiłeś zasilatorowi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem co mu się stało. Raz się komp wyłączył to pomyślałem, że prądu przez sekundę nie było a jak po tygodniu zrobił to drugi raz to już nie wstał i po wizycie w serwisie wrócił z adnotacją, że zasilacz padł. Istnieje nadzieja, że to była wada istniejąca od samego początku przez, którą przy okazji z dźwiękiem były problemy i jeśli okaże się to prawdą to może odzyskam kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...