Skocz do zawartości

Pokaż swojego PC'ta =]


xirgan

Polecane posty

Dałem Ci link do fajnej budy. 150 zł to nie tak dużo.

... od gościa, który ma u mnie minusa... Kupiłem u niego dwie rzeczy - zasilacz (który ma teraz michi) i GTSa 250 1GB. Zasilacz był sprawny, ale z kartą było ciekawie... Z niczym takim się wcześniej nie spotkałem. Jak ktoś nie czytał:

Z tą kartą wiąże się ciekawa historia. Przyszła do mnie jako GTS 250 (przy złączu PCI-E jest napis GV-N250ZL-1GI ), jednak po włożeniu karty do komputera system (GPU-Z też) rozpoznał ją jako... 9800GT. Flash biosu na GTS 250 sprawił, że system poprawnie rozpoznaje kartę, ale GPU-Z wskazuje, że ma ona 112sp, czyli tyle, ile 9800GT. Wentylator wył cały czas na 100%, więc zainstalowałem na radiatorze wentylator Revolteca 92mm (podłączany jest do płyty głównej), co zapewniło 39*C w spoczynku i ok. 70*C w stresie. Kolejna zła informacja jest taka, że brakuje trybu 2D - niestety jakakolwiek próba wprowadzenia w biosie taktowań 2D wiązała się z przełączaniem monitora i ostatecznym niebieskim ekranem. Mimo tych problemów karta jest w pełni sprawna, nie generuje artefaktów i ogólnie w 3D nie ma najmniejszych problemów.

Kupiłem za 290 zł, sprzedałem za 250... Tuż po zakupie napisałem mu, że chciałbym zwrotu chociaż części kasy, ale nie odpowiedział. Stwierdziłem, że za 40 zł nie ma co się szarpać i zakończyłem temat.

filip, czemu nici? Coś uszkodzonego, czy coś innego?

Pewnie nie odpowiedział na jego wiadomości :wink: . Żalił nam się tu wcześniej :tongue: .

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten gość od chłodzenia sekcji zasilania też coś nie pisze, zależałoby mi żeby do jakoś szybko przyszło.

Bo w sumie dopiero się rok szkolny zaczął i luzy będą to bym się zajął mobo :D

Ten gość jest dziwny, chce coś sprzedać a się nie odzywa...

Edytowano przez xandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych kupnem obudowy - LINK.

antec 300 140zł box

antec 900 260zł

antec 1200 370zł box

Silverstone TJ08 black 160zł

lian li pc7 silver box (na gorze wyciety otwor na CNC na chlodnice 3x120 lub 3 wentylatory 120mm) 170zł

sharkoon rebel 9 90zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pogrożę paluchem no naspamowaliście 4 strony a NA TEMAT w nich niewiele... nie ma co oglądać więc nie wiem o czym rozmawiacie :nonono:

A ja muszę ogłosić, że przechodzę na WC ... Potem będę szukał używanego Swiftecha MCW60-R na mojego GTXa,

Od razu Ci radzę byś zainwestował od razu w fullcovera, szczególnie na GTX'a. Zawsze to pamięci będą miały lżej przy OC, a i wygląda to ładniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lian-li PC-V2000A w ram.net.pl za 460zł. Kurde teraz mam WIELKI dylemat czy wziąć Lian Li czy Cosmosa (tym bardziej, że kolesia nie mogę dorwać jak na razie od Cosmosa). Lian Li to marka sama w sobie.

V2000 będzie większy, ale za to bardziej "surowy" w środku. Jak chcesz robić duży projekt (np dwa obiegi) to będzie lepszy. IMO Cosmos wygląda jednak fajniej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu Ci radzę byś zainwestował od razu w fullcovera, szczególnie na GTX'a. Zawsze to pamięci będą miały lżej przy OC, a i wygląda to ładniej.

No niestety nie stać mnie na takie szaleństwa, a nie przechodzę na WC dla wyglądu... Kręcenie pamięci nic nie daje GTXowi :wink: .

W każdym razie takie rozwiązanie nie zdaje egzaminu na GTX 480, ale na GTX 470 już tak. Widziałem temat, gdzie ktoś miał blok na rdzeń i pozostawiony standardowy wentyl (O TAK), wszystko było OK. Oczywiście rozwiązanie niezbyt wydajne, ale... tanie :wink: . A też się na tym pokręci, choć rekordów nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Was tu czytam i nabrałem ochoty żeby odpicować mojego PC :) Może daruję sobie inwestowanie w tego co mam obecnie, ale może za jakieś cztery miechy będę miał nowego potwora (o ile posypie się kasą na osiemnastce). Myślę sobie żeby na początek zwodować samego cepa. W sumie to najmniejszy problem. Mam zagwozdkę z budą. Lian-li nadają się świetnie do WC, ale mi się średnio podobają :P Będę musiał poszukać czegoś innego i ładnego.

IMO Cosmos wygląda jednak fajniej.

IMO jest to średnio ładna buda :) Wolę swoją z NTT System :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to ta druga. Szyba musi być :P Ogólnie mówiąc, to nawet ona średnio mi się podoba :) Jest hmm... zbyt surowa :) Zaraz poszukam czegoś i zobaczycie mniej więcej o co mi się rozchodzi.

[edit]

http://www.cooling.pl/aerocool-pgs-vx9,pro...ategory=107_219

http://www.4max.pl/default.asp?g=119&g...mp;produkt=5341

http://www.cooling.pl/antec-gamer-nine-hun...ategory=107_219

http://www.cooling.pl/cm-storm-sniper-snip...ategory=107_219

Ostatecznie wahałbym się między trzecią, a czwartą. Jednak najpewniej brałbym tą ostatnią. To tak na szybko. Nie jestem aż tak na bieżąco z budami, więc wiem, że można lepiej :)

Edytowano przez luq92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerocoll plaski i tandeta wg. mnie.

Antec do LC się nie nadaje, sa lepsze budy w tej cenie.

Storm też tak średnio pod LC wg. mnie

Jak tanio do cm avenced II.

Szukał bym obudowy gdzie na front wejdzie chłodnica przynajmniej 2x120 i na górę tak samo albo w piwnicy jeśli buda posiada 3x120X2( do schłodzenia bardzo gorącego sprzętu) tylko w piwnicy trzeba było by wyciąć dziury żeby wentylatory miały skąd pobierać powietrze i je ładnie jakąś siatką zasłonić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatek to mam w domu pełno :) Można wyciągnąć coś z popalonych zasilatorów :) Advanced zbytnio mi się nie podoba. Może tylko na zdjęciu tak wygląda dziwnie według mnie :) Musiałbym go na żywca zobaczyć. W sumie mam jeszcze sporo czasu do zakupu. Niestety z budą będzie największy problem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteca Ci serdecznie odradzam. Będzie ciasny, choć wydaje się duży. Co ważniejsze będziesz miał problemy z kurzem... jak w każdej "dobrze wentylowanej" budzie. Jak się chcesz zacząć w LC (WC) bawić to od razu kup odpowiednią budę. LC nie potrzebuje aż takiego przewiewu jak AC. Jak chcesz by całość stała na biurku i ładnie wyglądała to buda powinna mieć całe czarne wnętrze. Jasna jest o wiele trudniejsza i droższa do zrobienia.

Polecenie czegoś z oknem w rozsądnej cenie jest bardzo trudne... może Lancool K-62? Ten Sniper nie będzie zły ale o wiele lepszy bedzie Cosmos jednak.... szczególnie jeśli dojdziesz to układania i ukrywania kabli. Poza tym okno ma za duże. Podrzucę jeszcze kilka innych do pooglądania :)

http://www.caseking.de/shop/catalog/Cases/...ACK::13464.html

http://www.caseking.de/shop/catalog/Cases/...esh::13778.html

http://www.caseking.de/shop/catalog/Cases/...ion::14128.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś moim kolejnym Mistrzem na FA :) IN WIN strasznie mi się spodobał :) Bardzo fajny design ma. Buda nie musi być jakaś ogromna. Nie będę robił nie wiadomo czego z tym kompem. Mam w końcu 17 lat i nie śpię na kasie :P Ogólnie mówiąc spodobała mi się buda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chętny na tego Cosmosa za 300zł to oferta chyba aktualna. Ja z niego zrezygnuje. Trzeci dzień koleś się nie odzywa to ja dziękuję za takie zainteresowanie. Prawdopodobnie kupię Cosmosa za podobną kwotę.

Może macie jakieś ciekawe propozycje obudów do 400zł? Dominator odpada. :laugh:

Od razu mówię, że takie odpustowe obudowy jak AeroCool Syclone odpadają. Po pierwsze jak to wygląda, po drugie z materiałów to to nie jest ciekawych, po trzecie ciasna.

IMO Cosmos wygląda jednak fajniej.

IMO jest to średnio ładna buda :) Wolę swoją z NTT System :)

Mi osobiście CosmosS i Cosmos Pure Black bardzo podobają. Szczerze mówiąc bardzo mi się podoba Fractal Design Define R2/R3. Jednak ta buda do jakiegokolwiek WC będzie mała. Na upartego by upchnął te dwie chłodnice 3x120mm.

Edytowano przez filipbawol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Xandi, nie ma to jak bezpieczeństwo i higiena pracy. Nie jest Ci szkoda tego komputera (a raczej podzespołów)?

Co do fajnych obudów mi podoba się Tracer TRANSFORMER Black i Chieftec CX-05B-B-OP. Bardziej do gustu przypadł mi ten pierwszy - śliczny. ;) Gdyby kiedyś, tak zupełnym przypadkiem rozleciała się stara obudowa, to chyba kupię tą pierwszą (zastanawiam się też nad wynalazkiem luqa).

Edytowano przez Bronek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym podobać się nie musi. :) Pokaż swój ideał "budy". Co do układania wszystkiego, jak to napisałeś - na pająka. Obudowa jest po to by chronić części w niej zamontowane przed urazami. Jest też większa pewność, że jak dotkniesz czegoś to nie obudzisz się w szpitalu (oczywiście chodzi o dobrze zabezpieczone obudowy). Na płycie głównej nieustannie płynie prąd, a ja wolę z nim nie kombinować. I znowu, tak jak napisałeś - o gustach się nie dyskutuje. jedni wolą "z", inni natomiast "bez".

Edytowano przez Bronek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz z tymi urazami... komputera się nie dotyka :P Wystarczy minimum ostrożności i nie ma żadnych przeciwwskazań.

Ideał budy... hm... w sumie nie wiem czy taki mam. Na pewno jedną z takich, które mi się szalenie podobają jest moja świeżo kupiona CM 692 Advanced :) Połacie meshu nie muszą wszystkim przypaść do gustu - co kto lubi. Jedni lubią aluminium, drudzy mesh, trzeci plastik i nic w tym złego nie ma ;)

A już kompletnie genialna jest biała wersja CM 692 :D Nic tylko brać i podziwiać ;)

http://www.yooki.pl/index.php?p3680,obudow...-edition-rc-692

Edytowano przez yojo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta obudowa też mi się podoba, ale w wariancie czarnym. Widziałem ją na wystawie w sklepie (a jeśli to nie była ta, to coś bardzo podobnego). Pamiętaj też, że do obudowy przymocowane są karty graficzne, sieciowe, muzyczne. Jeśli budy brak, one wiszą sobie na samym PCI, co może doprowadzić do właśnie urazu. Przecież nikt nie chce stracić sowiej wypasionej karciochy. W sumie są też plusy - lepsza wentylacja, ale i więcej kurzu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronek

Z racji tego, że przez wakacje kombinowałem trochę z komputerem i go czyściłem nie miałem jakoś chęci, żeby go w budę wsadzać :P

Poza tym bawiłem się w OC i niższe temp. miałem na biurku niż w budzie.

Ale że rok szkolny się rozpoczął to komp wylądował z powrotem w budzie i tak wygląda:

img0604zr.th.jpg

Aż się dziwie, że kable się udało jakoś poukładać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zgrabnie Ci to wyszło :wink: .

A jak w końcu temperatury na tym Radeonie zmodowanym? :wink:

@Bronek

Przesadzasz. Ostatnio robiłem test -nastu płyt i wszystkie były złożone na pająka - wszystko było OK. Choć częściowo przyznam Ci rację, bo zależy od pory roku - najgorzej jest zimą, kiedy w domu jest mała wilgotność powietrza i jesteśmy naładowani elektrostatycznie - wtedy nie trudno o wypadek.

Karty zamontowane luzem na PCI-E - nie ma z nimi problemów... To są wytrzymałe na obciążenia bestie, a nie tandetny plastik.

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...