Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

W tej budzie to nie powalczysz :)

Kable są uporządkowane. Jedyne co można zrobić to je zamaskować. Albo oploty albo mata wyciszająca (lub inny materiał). Bez modularnego zasilacza jego okolice zawsze będą zabałaganione.

PS. A czemuż to się tego radka pozbywasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem :)

Fakt obudowa Kiepska jak nie wiem a kosztowała niemało ;/

A radka się pozbywam ( się znaczy chcę się pozbyć) bo chcę coś mocniejszego wsadzić, Tak wiem reszta jest też do wymiany i będzie wymieniona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można wiedzieć :)

Antec 300. Jak ją brałem to nie było nic ciekawszego ;/( w sumie też już na sprzedaż, mam coś tańszego i ciekawszego ;p )

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu moje... "cudo". Kupiłem nowe części i z braku wymaganych finansów tymczasowo zostawiłem starą budę. Myślałem że będzie dawać radę choć... prezentuje się to koszmarnie :P Z góry sorry za kiepskie zdjęcia, mojego k800i na zbytnio lepsze nie stać. :P

dsc04731u.th.jpg

Stylowe nakrycie :D Zostało z czasów jak mi UPS stał na obudowie, podłożyłem coś by nie rysował powierzchni.

dsc04732.th.jpg

Masywna... Budzi respekt :P Kiedyś czarna obudowa to był szał, teraz standard... i już nie robi strasznie dobrego wrażenia, choć za specjalnie nie szpeci.

dsc04738ka.th.jpg

Jak się można było spodziewać, w środku panuje totalny chaos :) Wiedziałem, że Corsair ma od groma kabli ale przerósł totalnie moje oczekiwania. Wiedziałem, że o cable management nie będzie mowy... ledwo co je wszystkie wepchałem do budy :P Jako, że mam budę otwartą non-stop to to nie wpływa zbytnio na temperatury.

Szczerze mówiąc jak widzę swój komputer to mnie aż żal ściska (was pewnie też :P). Chyba na zmianę obudowy zdecyduję się szybciej niż pierwotnie zakładałem. Może byście coś polecili do ok. 300zł? Póki co rozważałem Lancoola K58 i CM 692 Advanced i się raczej skłaniałem w stronę CM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yojo2 masz takie same możliwości poukładania kabli jak ja u siebie. Antec 300 to jedna z gorszych obudów jeśli chodzi o cable management a jednak coś mi tam wyszło. Zasilacze mamy podobne :)Szkoda, że nie dorwałeś jakiegoś zasilacza z modularnym okablowaniem .

Co do obudowy to ja brał bym CM ( jak poszukasz po forach to dorwiesz ją za trochę ponad 200zł ;p)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Antec jest chyba trochę większy. jak już mówiłem problem byłżeby w ogóle te kable zmieścić w budzie :P Na zdjęciu tego nie wydać, ale cała przestrzeń nad DVD jest wypchana kablami. Ponadto kable są dość sztywne co sprawy nie ułatwia. A poza tym nigdy się nie bawiłem w cable management i mam dwie lewe ręce :P

W każdym razie chyba się nie będę na razie bawił w układanie jak mam kupić nową budę. CM 692 mi naprawdę przypadł do gustu, trzeba będzie szukać jakiejś okazji. :)

PS. W takim CM962 airduct do BOXowego coolera CPU (Xeon X3440) by dużo dał?

Co by tu jeszcze dodać... Dam może fotę stanowiska pracy:

dsc04739v.th.jpg

Skromnie, i wystarczająco. :)

Edytowano przez yojo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt sterylnie jeśli chodzi o stanowisko pracy ;p u mnie się po całym pokoju jakieś podzespoły walają ;p

nie chce mi się porównywać rozmiarów bud ;p

Tak kable są okropnie sztywne i trudno je poukładać.

Kiedyś trzeba zacząć :)

Niewiele, pamiętaj o kupnie porządnego chłodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym pochwalić się swoim miejscem pracy po tuningu świetlnym :) Wyciągnąłem katody z kompa i dosztukowałem łącznie dobre 3 metry kabla :) Niestety fotka dość wątpliwej jakości, ale to już taki urok aparatu i jego umiejętności robienia zdjęć bez flesza :)

http://img801.imageshack.us/img801/5534/dscn07021.jpg

[edit]

Tutaj troszkę lepsze zdjęcie: http://img291.imageshack.us/img291/449/dscn0706u.jpg

Edytowano przez luq92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu to tak wygląda :) Wszytko jest jak najbardziej OK. Nawet klawa nie jest dobrze doświetlona, ale wszystkie klawisze widać :P Nie miałem co zrobić z jedną katodą, to wsadziłem ją za monitor. Z daleka widać ładną poświatę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubóstwiam czerń i "niebieskość" :) Przymierzam się do zmiany wentyla na podświetlany na Samuraju, na górze budy i przodzie. Chciałbym jeszcze zrobić sobie światełka migające w rytm muzyki, ale to dopiero gdy będzie przypływ kasy. Osiemnastka tuż tuż :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, na zdjęciu to tak strasznie wygląda :) Na żywo światło jest delikatne i katody rozstawione są tak, że w ogóle nie męczą oczu. W końcu nie muszę w nocy zapalać światła w pokoju :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi ;) mnie osobiście trafiłby szlag, gdyby coś mi kontrast pod monitorem zaburzało, ale to moje zdanie. Mam przewrażliwiony wzrok i zawsze wole mieć jak najciemniej. Dlatego mówię NIE, katodzie na klawiaturze. Nie zmienia to jednak faktu, że katoda za monitorem i sama obudowa wyglądają po prostu klimatycznie. Wielki plus za połączenie czerni i niebieskości (?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna przymiarka do poskładania HTPC :)

p1020791l.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1020792.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nagrywarka na pewno będzie zmieniona na coś nowszego. Zasilacz dojdzie Enermax Noisetaker 495. Dyski jeszcze nie wiem jakie (najchętniej samsungi F3)

Procek( a kto to wie;p pewnie i3 530). Chłodzenie- to zależy od kasy. Na pewno będę oplatał kable. Jedno co mnie martwi to mało miejsca przy gnieździe CPU ;/

Kto wie co to za buda ? ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co to za buda :P Ale nie powiem :D Faktycznie... Mało tego miejsca. Ogólnie malutkie te mobo. BTW chyba chodzi o Enermaxa 485? :P Chyba nawet wiem od kogo to jest :D

PS. Obyś jak najdłużej utrzymał ten porządek w budzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobo jest w rozmiarze ATX ;/

Tak o ten zasilacz chodzi ;p pomyliłem się ;p

Porządek będzie :) ten komp będzie za HTPC robił więc nie będę w nim ciągle grzebał jak w swoim ;p

Chyba się lubujesz w ciasnych... obudowach oczywiście.

Była okazja brać budę za 70zł to czemu nie ;p

i3? Szarpnij się na coś lepszego

Do HTPC? Zobaczy się jak z kasą będę stał ale na SS zbieram więc jak nigdzie nie dorwę i5 750 za 400 to nie będzie nic mocniejszego ;p

( jak na razie znalazłem ofertę sprzedaży 750 za 471zł ;/)

Jednakże skądś kojarzę te zielonkawe zapinki

filip to strzelaj- zobaczymy czy zgadniesz ;p

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HTPC i3 starczy. Zamiast zbierać na SS kup sobie nowego kompa lepiej :)

W sumie buda nie taka zła, bo czarna w środku i ma otworki na kable :P Cały efekt z lekka psuje ta taśma od napędu i staroświecki kolor mobasa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...