Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

@Baton08 - a może tak jakiś argument dot. wyższości PESa? Bo ja, tak z czystym sumieniem, jako wielki fan serii PES nie mogę się doszukać żadnego argumentu przemawiającego o wyższości tej serii nad Fifą. Przynajmniej jeśli chodzi o ostatnie części.

No, może ta PESowa taktyka, która jest bardzo rozbudowana, ale przecież samą taktyką nie wygrywa się meczu - trzeba też umieć podać i strzelić. Właściwie to wystarczy ustawić tylko krycie. No i ewentualnie dobrze "zrobione" twarze zawodników. Praktycznie każdego piłkarza da się rozpoznać, a nie jak np. takiego Neymara w Fifie 11 - nie dość, że twarz całkiem inna, to jeszcze fryzura i kolor włosów nie ten :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, FIFA 12 bardzo kusi by złożyć pre-order...ale najpierw zagram w demo, sprawdzę, czy opisy prasy (dość enigmatyczne, wszyscy piszą, że gra będzie świetna ale konkretów jest mało) są zgodne z prawdą i wtedy postanowię. Cieszy mnie zapowiedź walki z tymi, którzy nie potrafią grać w Sieci i uciekają, gdy wynik jest dla nich niekorzystny. To bardzo psuje radość z gry.

Fajne jest to, że twórcy dążą do tego, by mieć jak najwięcej swobody w konstruowaniu akcji, by móc posłać piłkę dokładnie tam gdzie się chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema , macie jakis konkretny sposob na obrone ? bo ja gram caly czas na multi i nie potrafie bronic probowalem juz wszelakie ustawienia gram Olympique Lyonnais i wczesniej innymi i zawsze mam problem , zwykle to przeciwnik nie wiem jak ale zawsze jakos tak zwinnie i szybko potrafi zmienic kierunek biegu i to jest ten moj problem.W tej sytuacji nie mam zadnych szans zeby dobiec ktoryms z obroncow bo odrazu koles wychodzi sam na sam z bramkarzem a ja mam okropnie duze dziury w obronie i moje szanse na obrone zmniejszaja sie.

Poradzicie cos?

Edytowano przez VanNerd93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kilka miesięcy temu skusiłem się na grę FIFA 11, którą można było upolować za 25 zł w premierowym wydaniu. Z początku bardzo się cieszyłem, pograłem kilka meczyków (wedle zapewnień, tryb gry przed wczytaniem się menu głównego jest najlepszy :tongue:) i ogólnie nie szło na nic narzekać. Niestety, jak się trochę obawiałem na samym początku, szybko znudziła mnie powtarzalna rozgrywka. Oczywiście nie chcę sponiewierać nazwy FIFA, fani, nie martwcie się. Ale faktycznie gry sportowe i wyścigowe nie są dla mnie (posiadam jeszcze tylko FIFĘ 07, a z wyścigówek DiRT'a 2 oraz Colina 05). Dobrze, że cena nie była wygórowana... Ba, mniejsza od obecnej! :tongue: Cóż, pozostaje mi tylko pożegnać się z tą serią, a także znów spróbować sił w wyścigach. Może Gran Turismo 5, które otrzymałem w komplecie z nowiutką konsolą PS3 okaże się do tego dobre. Ale jestem zadowolony z tego nabytku, przerzucam się na jakiś czas przed telewizor! :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VanNerd

Musisz opanować sposób grania że tak powiem 2 obrońcami. Chodzi o to żebyś jednym obrońcą dobiegał do zawodnika z piłką i patrzył co robi inny zawodnik przeciwnika jeśli próbuje wychodzić na czystą pozycję szybko poszukaj obrońcy który jest najbliżej niego w ten sposób nie zaskoczy cię ewentualnym podaniem.

Jeśli chodzi o gre 1 na 1 to jest gorzej. Jeśli zawodnik biegnie tzw. zygzakiem to powtarza poprostu czynnośc w której wiadomo że "po skręcie w lewo skręci w prawo" , ale jeśli używa jakichś sztuczek to trzymaj go najbliżej siebie i próbuje odebrać piłkę gdy jest już gdzieś w polu karnym napieraj na niego i równocześnie wyjdź bramkarzem , masz 75% szans że piłka jest twoja.

Troche trudno to wyrazić słowami , najlepiej jest obserwować jak bronią się inni użytkownicy i powielać ich metody jeśli nie potrafisz obmyślić własnych. Ja używam tych z dużym powodzieniem już od PES'a 6.

Jeśłi nie idzie ci z moim sposobem potrenuj na komputerze na jednym z łatwiejszych poziomów.

Do wszystkich metod bardzo przydatny jest radar ,bo nie zawsze wydzisz wybiegającego przeciwnika ,a taki jest na 100%

PS. Jakbyś chciał zagrać przez sieć to pisz na PW

Edytowano przez smieciek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanko, jak wygląda kupno Fify 11. Czy musi być nówka, czy mogę brać używki z allegro? Tzn serial i zabezpieczenie, czy coś mi uniemożliwi normalne granie na używanej grze?

Kopia oryginalna pesa vs fifa bez żadnych patchy graficznych itp. to Fifa wygrywa, ale patche do Pesa np Pesedit itd, dodające stadiony, oryginalność składów etc. podnosi grywalność do punktu że Fifa nie ma szans, ale nie mam najnowszej wersji, więc nie wiem jak się zmieniła Fifka, grałem w stare wersje <2008.

Tak jak teraz gram w Fifę 2008 i na padzie nie mogę ustawić gry ofensywnej-tzw strzałki, a gracze cała prawie drużyną się bronią, a kontrą moi idą tak wolno że muszę czekać aż reszta się ruszy, więc to wkurza, bo w Pesie CF i WF stoją na ich połowie i moja ulubiona gra z kontry daje ok 80% bramek jak mi się uda, a tu to nawet 1vs1 nie mogę strzelić gola^^ I wyniki mam 0-0 lub 1-0 ledwo wygram... albo porażki 0-1.

Dlatego chce pograć w Fifę 11 nie grałem i jestem ciekaw jak się zmieniła.

Pozdro

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Team, to taka jakby, "gra w grze". Polega na tym, że na początku dostajesz ileś kart, które są twoim pierwszym zespołem. Wybierasz nazwę, a stroje i stadion też dostajesz z kart. Są paczki - brązowe, srebrne i złote- które kupujesz za moety, które dostajesz za wygrywanie meczów. Z tego co pamiętam te złote to kilka tysięcy monet.

Jak coś pogmatwałem to poprawcie dawno w UT nie grałem.

Edytowano przez EsDe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czytałem o tym, eh te 660mb do ściągania:/ No moje łącze jest nie do ściągania:P

Przejdę do tego co chcę napisać.

Mam Fifkę 11, nie zbierałem funduszy na 12, bo nie wydam 120zł za drogo, poczekam kiedyś zapewne kupie, jak cena spadnie. Mam " HYBRID GAMEPLAY 4.9.2 " ale jestem w Fifie "nowy" ostatnio grałem w 98, 11 to już inna bajka i się uczę gry, ale mi się strasznie spodobała. Gram na zawodowcu z tym dodatkiem, i mam czasem problemy z wygraniem, tj z Cracovia 0-2/ 1-1 ledwo, a np Lechem w lidze i pucharach 5-1/3-0 /4-2 wygrane bez problemu( gram Wisłą). Trochu się gubię to inna "bajka" niż PES 11 w którym na najwyższym lvl'u lałem bez problemu nawet drużyną złożoną z "KONAMI" - taktyka robiła swoje. Tutaj po kilku mękach w końcu mam jako taką taktykę w końcu działa podobna gra jak w pesie, choć dalej dziwnie się ruszają, i ja muszę sam im kazać/zmuszać L1/LB do ruchu do przodu przez co tracę czas w kontrze:/

1. Czy jak zajmę drugie miejsce w lidze, mam już za duża stratę do Lecha, który będzie mistrzem, wyrzucą mnie ? Bo i tak repa i zaufanie mi spadło bo mam wygrać ligę.

2. Da się grać mecze międzypaństwowe w formie turnieju? NP mistrzostwa świata itd? Czy tylko samemu zrobić turniej i dodawać n drużyn ręcznie co jest wkurzające, bo losowo komp dobiera z całej gry drużyny:/

3. Zmieniłem gameplay bo na normalnym fifowskim wygrywałem po 5 zero i nuda była, a tutaj jest już gra i dużo lepsza przyjemność z gry i wygraniem meczu.

Chyba źle zrobiłem bo jako nubas powinienem wpierw zlać kompa na max lvlu i potem zmieniać jego gameplay...

4. Online odpada, mam za słaby net na grę taką. Zasięg EDGE.

Teraz do tych co mają tego patcha PLP 11. Czy jest wart ściągania? Czy bugi/problemy nie przysłaniają jego "wagi" Wyczytałem że mają problemy z nim, np wysypywanie do windowsa itd. co czasem uniemożliwia grę normalną oraz nie którzy mają w jednym miejscu ten sam problem i nie mogą iść dalej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fifa 09 i 98 w te dwie grałem i bardzo mi się podobały ;) a szczególnie komentarze Dariusza Szpakowskiego " To był tak zwany strzał Panu Bogu w okno" xD ogólnie nie jestem fanem gier sportowych ale fifka przypadła mi do gustu aż chyba pójdędo kolegi i sobie pożyczę 11 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenie... Pewnie będzie ważyło ze 2 GB. Demko PESa 2012 - to, które ukazuje grę w 70% zajmuje ok. 1.5 GB :/ Ja postanowiłem wczoraj, że Fifę 12 zakupię tuż po premierze, razem z NFS The Run. Mam nadzieję, że w sklepach typu Media Markt, Saturn, czy nawet Tesco obie gry będzie można dostać góra po 100 zł, tak jak to było przy okazji rozmaitych dużych premier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać Fify 12. Kupuję ją na PC, a podobno wreszcie ta część nie przysporzy mi zazdrości, patrząc na wersję PS3. Mam nadzieję, że nie zawiodę się na tej części, bo poprzednią jaką miałem (FIFA10) było po prostu okropnych, w porównaniu z tą na konsole. Premiera już niedługo, ale ja czekam aż cena trochę spadnie, licząc, że nie będę musiał czekać w nieskończoność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera już niedługo, ale ja czekam aż cena trochę spadnie, licząc, że nie będę musiał czekać w nieskończoność.

Jeśli będziesz na tyle wytrwały, aby nie pograć w dzień premiery, to gwarantuję, że niecały rok po premierze ujrzymy Fifę 12 w EA Classics za małe pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera już niedługo, ale ja czekam aż cena trochę spadnie, licząc, że nie będę musiał czekać w nieskończoność.

Jeśli będziesz na tyle wytrwały, aby nie pograć w dzień premiery, to gwarantuję, że niecały rok po premierze ujrzymy Fifę 12 w EA Classics za małe pieniądze.

Bez przesady, roku nie będę czekał. :smile: Niech cena spadnie do tak do 90 zł, to sobie zamówię. Ale być może moja wytrwałość się skończy i zamówię PRE-ORDERA. Waham się jedynie przy tym, czy warto. .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie rękę uciąć, że w Media Markt jeszcze w dzień premiery gra będzie 'chodzić' po 100 zł. Saturn/MM ma z EA chyba jakieś układy, bo od czasu premiery Hot Pursuit gry tego wydawcy w tych sklepach kosztują średnio o 20 zł mniej, niż w każdym innym. A jak nie MM, to pozostaje przejść się po Tesco ^^ Swoją drogą ciekawe ile będzie kosztować ta Fifa na konsole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA 12: Nie będzie T-Mobile Ekstraklasy :(

Wielkie rozczarowanie z mojej strony i choć nie jestem kibicem jakiejkolwiek z polskich drużyn obecnych w Ekstraklasie, to i tak niedosyt pozostaje. A zwłaszcza, że to nie pierwsza liga, którą wycięto z nowej Fify. Dziwi fakt, że listę drużyn poznajemy dopiero parę dni przed premierą dema, a niecały miesiąc przed wydaniem pełnej gry. Teraz pozostaje pytanie: kiedy wyjdzie mod poprawiający to wszystko? Mam na myśli także brak niektórych sponsorów na koszulkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...