Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Nieodpowiedni temat, ale cóż spróbuję pomóc. Nie ma jakiejś odkrywczej receptury na sukces, najważniejsza jest praktyka i odrobina szczęścia. Ja osobiście biegłem skrzydłami i próbowałem dośrodkowywać tam gdzie nadbiega mój zawodnik (po paru meczach powinieneś nabyć wyczucia z jaką mocą dośrodkowywać, aby piłka dotarła do celu). Klawisze – ostatnio grałem na padzie, ale na klawiaturze to było bodajże tak: strzałka w kierunku równoległym do bramki i klawisz A (przytrzymać). Od tego jak długo przytrzymamy klawisz zależy jak daleko poleci piłka. Gdy piłka dolatuje do napastnika, wciskamy klawisz strzału i patrzymy na efekt.

I pamiętaj praktyka czyni mistrza.

Pytanie rzeczywiście nieco dziwne/śmieszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja tak robię, ale gdy dośrodkowuję to przechwytuje te dośrodkowanie obrońca lub bramkarz czy też inny zawodnik. Gdzie niby obrońcy łatwo dają sie nabrać ? Ja ciągle biegnę skrzydłem i dośrodkowuję klawiszem A lub kombinacja A+E i nawet gdy jest dobre dośrodkowanie to przechwytuje i wybija je przeciwnik. Ale gdy przeciwnik dośrodkowuje chcąc strzelić gola to mu się to udaje, bo zawsze jest jakiś napastnik który jest niepokryty. Wkurza mnie to !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PES wiele rzeczy "poidebrał" z PES'a np preferowana noga u graczy (tak to juz było w Pesie 3 albo i nawet wcześniej nie grałem w nie to nie wiem)

Pozatym w Pesie nie strzelisz 2 takich samych goli a ja już po kilku meczach w Fifie miałem niezawodny sposób (biegniesz z narożnika pola karnego)

Pozatym wiesz ja nie czułem różnicy między Barceloną a moję Legiuinią (chciałbym zeby było tak w rzeczywistości) grałem 2 mecze z Chelseą własnie Barcą miałem 2-1 a Legią 3-2 po dogrywce na najwyższym poziomie . A mój pierwszy mecz w Pesie 3 grałem na 3 gwiazdkach i Brazylią przegrałem z Chinami 1-0.

Zresztą wiesz Fify to kupuja raczej gracze do lat 12 np mój kuzyn ma ją i jego koledzy bo Pes jest dla nichz a trudny i nie moga wygrywać 11-0 w każdym meczu :D Więc jakbyś odjoł kopie kupione przez graczy do lat 16 to zostanie może niecały milion :D

Viva le Pe eS :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westcoast_Bandito ->

PES wiele rzeczy "poidebrał" z PES'a

Straszne przejęzyczenie. Możesz mi powiedzieć, o co ci chodzi?

Pozatym w Pesie nie strzelisz 2 takich samych goli a ja już po kilku meczach w Fifie miałem niezawodny sposób (biegniesz z narożnika pola karnego)

W PES-ie 6 na poziomie Regular (średnim) dobrym sposobem jest sprint do przodu i mocny strzał z dystansu. (Oczywiście na wyższych jest dużo większa różnorodność.) Tak samo w FIFIE 07.

Pozatym wiesz ja nie czułem różnicy między Barceloną a moję Legiuinią (chciałbym zeby było tak w rzeczywistości) grałem 2 mecze z Chelseą własnie Barcą miałem 2-1 a Legią 3-2 po dogrywce na najwyższym poziomie . A mój pierwszy mecz w Pesie 3 grałem na 3 gwiazdkach i Brazylią przegrałem z Chinami 1-0.

Ja w PES-ie 6 (demko) :) na Regular (średni, czyli też 3 gwiazdki) pierwszy mecz rozegrałem bodajże Włochy-Szwecja (2:0). Ewolucja... W PES-ie radzę ci grać innymi reprezentacjami niż Brazylia - zwycięzcą ubiegłorocznych zawodów w PES-a 6 w Irlandii był przecież Niemiec grający reprezą Francji (wszyscy pozostali grali Brazylią).

Zresztą wiesz Fify to kupuja raczej gracze do lat 12 np mój kuzyn ma ją i jego koledzy bo Pes jest dla nichz a trudny i nie moga wygrywać 11-0 w każdym meczu :D Więc jakbyś odjoł kopie kupione przez graczy do lat 16 to zostanie może niecały milion :D

Obraziłeś mnie. Mam 13 lat, gram na klawie (Zawodowiec) i wcale nie uzyskuję wyników rodem z hokeja.

daemon93 ->

Niech cię nie wkurza. Zarzuty pewnego gola z dośrodkowań dotyczą właściwie AI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o "podebrali" fakt duże przejęzyczenie ;)

Nie mam nic do fnaów Fify po prostu trudno przyjąć mi do świadomości że kolejna seria się stacza co prawda nie tak jak Championship Manager ale powoli też.

Najbardziej rozwala mnie motyw jak strzeliłem w Fifie gola a chociaż nawet nie trafiłem w bramkę :D na powtórce widać że piłka mineła słupek ale gol jest zaliczony :D ostatni raz widziałem takie coś w grze Mistrzostwa Świata Korea- Japonia 2002 która była za 19 zł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westcoast_Bandito ->

Najbardziej rozwala mnie motyw jak strzeliłem w Fifie gola a chociaż nawet nie trafiłem w bramkę na powtórce widać że piłka mineła słupek ale gol jest zaliczony ostatni raz widziałem takie coś w grze Mistrzostwa Świata Korea- Japonia 2002 która była za 19 zł

Te sytuacje miały miejsce tylko w FIFA 06 (ja miałem jeszcze gorszy przypadek - piłka lecąca w bok 5 m od bramki została uznana za gol! Paranoja!) i poprawił je tylko patch.

Nie mam nic do fnaów Fify po prostu trudno przyjąć mi do świadomości że kolejna seria się stacza co prawda nie tak jak Championship Manager ale powoli też.

Że co? Że jak? Że gdzie? Porównanie do serii Championship Manager nie ma sensu.

Oczywiście chodziło mi o "podebrali" fakt duże przejęzyczenie

Coś mało spostrzegawczy jesteś. Jakby to brzmiało: "PES wiele rzeczy podebrali z PES'a"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje przygody z serią FIFA zakończyłem na roku 2006. Fify (z tych nowszych) 2003 i 2005 były dość grywalne, natomiast 2004 i 06 grrr. Następne części są bliźniaczo podobne, gra jest nastawiona na wyciąganie kasy; stąd te wszystkie bliźniaki w formie UEFA czy World Cup. Według mnie aktualizacja składów, i zmiana paru drobnostek w gameplayu nie jest podstawą do wydania sequela.

PES (ale chyba już swoje zdanie wyrażałem?) choć gorszy graficznie, jest najzwyczajniej grywalniejszy. Tak po prostu, mimo braku niektórych licencji, schrzanionych stałych fragmentów i tak ciekawiej odwzorowuje przebieg meczu i kropka. Po pewnym czasie grania w Pro Evo chciałem dla odmiany wrócić do Fify. Aż byłem zaszokowany że ta gra kiedyś królowała... Wszystkie braki obnażone, po jednym meczu jedyne co się chce zrobić to kliknąć "Exit".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja tak robię, ale gdy dośrodkowuję to przechwytuje te dośrodkowanie obrońca lub bramkarz czy też inny zawodnik. Gdzie niby obrońcy łatwo dają sie nabrać ? Ja ciągle biegnę skrzydłem i dośrodkowuję klawiszem A lub kombinacja A+E i nawet gdy jest dobre dośrodkowanie to przechwytuje i wybija je przeciwnik. Ale gdy przeciwnik dośrodkowuje chcąc strzelić gola to mu się to udaje, bo zawsze jest jakiś napastnik który jest niepokryty. Wkurza mnie to !!!

Żyję w niewiedzy... Odpowie mi ktos ? ? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...AAA... ->

Ja swoje przygody z serią FIFA zakończyłem na roku 2006. Fify (z tych nowszych) 2003 i 2005 były dość grywalne, natomiast 2004 i 06 grrr.

Wątpię, żeby FIFA 2005 była grywalna w przeciwieństwie do 06. Zebrała oceny od 5 do 8+, ale bym dał 5 - zmiany mikroskopijne, a PES 4 ją dobił.

Następne części są bliźniaczo podobne, gra jest nastawiona na wyciąganie kasy; stąd te wszystkie bliźniaki w formie UEFA czy World Cup.

Nie zawsze. Najnowsza FIFA kosztuje 139 zł, najnowszy PES 129 zł - ale FIFA 06 i PES 5 kosztowały po 159 zł! Ale faktycznie, zamiast wyciągać kolejną kasę, EA Sports mogłoby zaimplementować Mistrzostwa Świata i Champions League w FIFĘ.

Według mnie aktualizacja składów, i zmiana paru drobnostek w gameplayu nie jest podstawą do wydania sequela.

W FIFĘ 07 i FIFĘ 06 (oraz PESa 5 i PESa 6) gra się zdecydowanie inaczej, głównie dzięki najnowszemu systemowi zaawansowanych strzałów.

PES (ale chyba już swoje zdanie wyrażałem?) choć gorszy graficznie, jest najzwyczajniej grywalniejszy.

COOOO?! PES 6 gorszy graficznie?! Niedościgniony wzór pod względem zarówno odwzorowania piłkarzy, jak i fizyki oraz ich animacji?!

Po pewnym czasie grania w Pro Evo chciałem dla odmiany wrócić do Fify. Aż byłem zaszokowany że ta gra kiedyś królowała...

Słuchaj, ja dla odmiany byłem po SS 98 i SS 06 (gnioty) zaszokowany, że kiedyś królowała Sensible Soccer... Nie wpieniaj mnie. Królowała zarówno z braku konkurencji, jak i z powodu grywalności (szczególnie FIFA World Cup 98 i FIFA 99).

RafBeck ->

"a skod ja ma wiedzic???? to polityka ea i nic tego nie zmienic!!!!1111" :) Popraw ortografię, stylistykę i nie pal głupot. To już wina EA Sports, bo FIFA Street 2 jest na PS2 bardzo grywalna, na PC mogłaby być tym bardziej.

Bardock ->

Nie, Winning Eleven. :) ISS to nazwa tej gry w USA, a PES w Europie. Do czasu Winning Eleven 7 grać można było tylko drużynami narodowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardock ->

O WE nie wspomniałem bo to japoński odpowiednik europejskiego PES'a

Interpretuj to inaczej. PES to europejski odpowiednik japońskiego WE (A bo kto tworzy grę? Japończycy z Konami!)

Po za tym większość kopanek od japońców wyszło na PSX'a pod nazwą ISS a nie WE...

Bo to amerykańskie wersje... A do Europy z USA bliżej niż z Japonii. ;) Ale nie wspominaj o PSX, bo mi się chce żygać na tą konsolę (porównajcie graficznie FIFĘ 2004 na PC i PSX, to zrozumiecie. Trauma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...