Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Gość Marcus1988

Moje styczności z serią FIFA to:

'98(PS1) - świetna gra, chociaż wszyscy zawodnicy wyglądają niemal identycznie, to możliwość pogrania w halówkę oraz ogromna ilość drużyn do wyboru (no ma to jak ogranie Brazylii Papuą Nową Gwineą) spowodował, ze zawsze będę miło wspominał te grę.

'00 (PS1) - miło się grało mając w jednej drużunie di Stefano, Puskasa, Raula i Morientesa, ale poza tym nic ciekawego...

'01 - pojawiają się prawdziwe koszulki klubowe! Pamiętam jak zagrywałem się w stworzonej własnoręcznie lidze podkręconym Realem ;) To chyba ostatnia z FIF, gdzie można było samemu edytować cechy zawodnika (czytaj z ulubionego el Moro stworzyć boskiego napastnika, a z "gópiego" Kahna największą ofermę), dokonywać tak spektakularnych transferów jak sprzedaż Kahna do ligi singapurskiej, tworzenie pokręconych rozgrywek, gdzie w jednej grupie grają: Real Madryt, Legia Warszawa, reprezentacja Polski i Palestyny, czy spektakularne zmiany takie jak ustawienie Hierro (czy ktoś pamięta jeszcze tego niegdyś świetnego obrońcę podporę Realu i rep. Hiszpanii?) na bramkę, a Casillas na atak ;) Czy któraś z późniejszych FIF oferowała to wszystko?

'03 - przez wielu uważana za najlepszą w serii, niestety nie mam zdania, bo grałem w nią u kupla raptem 15 min...

'04 - nie miałem niczego lepszego pod ręką, wiec grałem w to i złorzeczyłem wściekle, bo raz, ze rozgrywek reprezentacyjnych nie było, dwa, że losownia w LM były gorzej niż kretyńskie (3 kluby z jednego państwa w jednej grupie i później granie z którymś z nich w 1/2 finału), trzy sterowanie jakieś dziwne. Jedyny plus jakli dostrzegłem to możliwość dokładnego/dokładniejszego wycelowania przed strzałem z wolnego... Ale generalnie nikomu jej nie polecam

'05 - podobnie jak '03, grałem tylko chwilkę...

'06 - grałem tylko w demko, które niezbyt przypadło mi do gustu. Poza tym polska (nader beznadziejna) liga to za mało by przekonać mnie do grania

'07 - znów tylko demko, które było nieco bardziej grywalne od poprzedniego, ale jakoś do grania nie zachęciło.

IMHO seria FIF z całkiem sympatycznego psedosymulatora futbolu zmieniała się w jakiegoś pseudomenagera. Za dużo jest kombinowania przy transferach, ligach, etc. Kiedyś siadało się i grało, a teraz trzeba przebrnąć prze setki dziwnych okienek i ustawień... Ehh... nie ma to jak stare dobre czasy... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam fife 07 i jestem srednio zadowolony... przez kilka lat mowilem sobie "czego oni sie czepaja tej fify przeciez to jest super gra" az do czasu gdy zainstalowalem sobie kiedys sobie demko pro evo 5, DEMO. I tak sobie gram i zaczynam rozumiec tych ludzi. Przede wszystkim wydaje mi sie pro evo bardziej realistyczne i tak lepiej te pojedynki wygladaj i fajnie sie gra. Jedyne co mnie w najnowszej fifie ucieszylo to (ale tylko troche) to gra bramkarzy, realistycznie sie nawet rzucaja a w pro evo 5 to totalna zenada jak sie rzucaja na te pilki albo chca sparowac jakis dobry strzal. I tak wogole niektorzy mowia ze fify sa schematyczne i nudnawe. Nudnawe to sie zgodze ale schematyczne ? Mowia ze na bramke jest zawsze ten sam sposob ale ja np. jak gram to roznie strzelam bramki np. sam na sam, centra i glowka albo strzal z wolnego albo po prostu strzal z daleka. Albo jest jakis prosty sposob na oszukanie obroncow ?Ale tak wogole to fifa wyglada bardzo przecietnie a nawet slbo na tle produktow z Konami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja FIFka to ta z 98 i zapamiętam ją głównie ze względu na grę na hali oraz możliwość sterowania myszką :) (o padach i necie to wówczas nawet mi się nie śniło). A ostatnia FIFA przy której naprawdę dobrze się bawiłem to wersja 2003, głownie dlatego że dość mocno różniła się od poprzednich edycji. W każdą następną to poklepałem przez chwilkę w demko po czym wracałem do PES-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak rozgrzebuje sobie stare cd-actiony i sobie tak przeglądam reckę fify 07 i mi coś tak nie pasuje. Wszystko pasuje Szpaku i Szaranowicz do bani, te rozmazanie obrzydliwe jak diabli, ale drażni mnie jeden fragment tekstu. Niestety jestem człowiekiem dziwnym i bardzow kurzającym, ale Eld pisze, że najłatwiej strzelić gola z dośrodkowania i z rzutu rożnego. Gram sobie i próbuje wrzucać na główkę lub na wolej, ale to nie jest takie łatwe. Ja zauważyłem, że najłatwiejszym sposobem na gola w tej grze jest wyjście po prostu na połowę przeciwnika i zrobieniu paru kółeczek... Przeciwnicy są tak głupiże zostają z tyłu a bramkarze tak debilni, że nie odbijają nawet prostego strzału lub odbijają, ale do bramki. Łatwo też zrobić tak samo, ale np. na skrzydle ... Nawet jeszcze łatwiej. Aha i te rzuty wolen to też same bramki. Nawet jak piłkarz ma słabe staty to strzeli łatwo pod poprzeczkę i już gol. Więc może dla Elda najłatwiej zrobić wrzutkę na pole karne, ale dla mnie najłatwiej zrobić slalom lub rzut wolny. Kto sie ze mną zgodzi ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą FIFĄ jest 07. Shadery można wyłączyć, komentarze również, a dzięki fizyce, poprawionemu trybowi menadżerskiemu i atmosferze na stadionach gra się świetnie... Biorąc jednak poprawkę na to, że to jednak nie PES 6, który już jest doskonały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardock ->

No dobra, "prawie doskonały".

daemon93 ->

Popraw swoją ortografię... Wielu "fanów" FIFY rodrażniło najwyraźniej, że twócy zdecydowali się na poprawienie realizmu rozgrywki (czytaj: przybliżenie się do PES-a). Pewnie chcą, by FIFA zawsze była dnem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Fifa jest dnem czy totalnym dnem ? I co z tymi golami ? Naprawdę mi się tak lepiej strzela lub mam jakieś odchyły ? I tak Fifa nie pobije PESa i lepiej niech twórcy zaczną sie starać by była przeciętna, a nie nudna i głupia,

i ... . I to by było na razie na tyle .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie, gadanie... Fifa ble, a PES wielki. Co prawda produkt Konami jest na dużo wyższym poziomie niż FIFA, być może dlatego, że panowie z EA, którzy nie mięli konkurencji nie wkładali dużo rąk do pracy, bo po co się trudzić jak i tak każdy fan piłki nożnej będzie chciał zagrać w nowy ich produkt. Ale cofnijmy się o parę lat, kiedy jeszcze nie było PES-A>??? Co wtedy??? FIFA była najlepszą grą o piłce nożnej i nikomu błędy nie przeszkadzały. Może bramkarz czasem wleciał z piłką do bramki i nie było gola, czy czasem nasze strzały w bramkę zakończone golem nie były uznawane, ale to nie było najważniejsze. Wszystko rekompensowało to, że mogłeś się wcielić w jakąś drużynę i prowadzić ją przez ligi, puchary i trofea. W dzisiejszych czasach PES 6 dominuje nad FIFĄ 07 zostawiając ją głęboko za sobą. Nie musimy grać w FIFĘ, ale warto wiedzieć ile zrobiła dla historii piłki kopanej na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daemon93 ->

Taa. Uspokoisz się? Większość po prostu nie akceptuje poważnych zmian w FIFIE (ech, Polacy... i nie tylko). Tu trzeba złożyć gratulacje pismu Komputer Świat GRY firmy Axel Springer Polska. Najwyraźniej musieli mocno przypier... niczyć ekipie EA Sports, bo ta usunęła wszystkie wytknięte przez to pismo błędy z FIFY 06. Polacy potrafią. :)

mateusz(stefan) ->

Dokładnie. Szacunek trzeba żywić dla niej i już. Poza tym to niesportowe, że FIFA od lat królowała na PC, a tu pojawił się kmiotek zwany Winning Eleven (czyli PES), który wprost z konsol przeniósł się na PC i od razu skopał tyłki EA Sports. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnicy są tak głupiże zostają z tyłu a bramkarze tak debilni, że nie odbijają nawet prostego strzału lub odbijają, ale do bramki. Łatwo też zrobić tak samo, ale np. na skrzydle ... Nawet jeszcze łatwiej.

No jak się gra na Amatorze, to pewnie, że przeciwnicy mają IQ porównywalne do niektórych antyfanów CDA. Zagraj sobie na najwyższym poziomie trudności, a nie jęczysz, że za łatwo jest. A bramkarze i w PESie są ynteligentni jak mało kto. Czasem robią błędy gorsze niż ci w FIFIe. Co do zejścia ze skrzydła w pole karne, to tu PES jest najbardziej ułomny, bo jeden nasz zawodnik wbiega w środek pola karnego, do nas zbiega dwóch środkowych obrońców, nasz zawodnik jest niepokryty, a więc jedno podanie i...gol. Pod tym względem PES FIFIe nie ustępuje :wink:

Biorąc jednak poprawkę na to, że to jednak nie PES 6, który już jest doskonały.
PES nie jest doskonały i prawdopodobnie nigdy nie będzie!

Żadna gra nie była i nie będzie doskonała.Tym bardziej do doskonałości brakuje PESowi. I najlepszy Pro Evo był rok temu. Piątka była najlepsza, a 6 to już wyraźny syndrom EA Sports - tzn. staczanie się po równi pochyłej.

Kto sie ze mną zgodzi

Nikt. Bo tu akurat Eld miał rację.

Czy wie ktoś może kiedy będzie FIFA08???

:P Głupie pytanie - wrzesień/październik tego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiesz co, jakbym grał na amatorze to bym sie nie wypowiadał, a ja zawsze gram na Klasie Światowej w FIFĘ. A nie odpowiedziałeś mi na pytanie względem FIFY o zejściu na pole karne tylko napisałeś o PESie, a mi chodzi o FIFE. A wy jak zdobywacie gole w FIFIE 07 ? Naprawdę zdobywacie gole po wrzutkach ? Chyba właśnie po wrzutkach, ale na amatorze ... Ja na klasie światowej mam 1 sposób mianowicie rzuty wolne, bo trochę głupio rozwiązali z tymi wolnym,bo aż za łatwo sie zdobywa gole. Nawet sie nie przykładając zdobywa sie gola. Heh, a w czym Eld miał rację ? Ballack jak masz FIFĘ to sam powiedz jak zdobywasz bramki ? I nie wal mi tu o PESie, bo to temat o FIFIE !!! Ale i tak FIFA 07 nie jest dobra .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiesz co, jakbym grał na amatorze to bym sie nie wypowiadał, a ja zawsze gram na Klasie Światowej w FIFĘ.

:shock:

A nie odpowiedziałeś mi na pytanie względem FIFY o zejściu na pole karne tylko napisałeś o PESie, a mi chodzi o FIFE.

W FIFIE akurat takiego dużego błędu się nie dopatrzyłem. Co prawda pięknie i ładnie też nie jest, ale lepiej niż w PESie. Przynajmniej mnie się tak wydaje.

A wy jak zdobywacie gole w FIFIE 07 ? Naprawdę zdobywacie gole po wrzutkach ? Chyba właśnie po wrzutkach, ale na amatorze

Heh, właśnie na Klasie Światowej wrzutki to jest cud, miód i wybawienie. I może nie wychodzą ci wrzutki, bo nie masz dość dużego/skocznego napastnika. Ja zawsze trzymam w zapasie Kollera, bo nim - jak wiadomo - bramke po strzale głową zdobyć jest prościutko.

Ja na klasie światowej mam 1 sposób mianowicie rzuty wolne, bo trochę głupio rozwiązali z tymi wolnym,bo aż za łatwo sie zdobywa gole.

A ja za to nie potrafię się nauczyć strzelać z wolnych. Może to dlatego, że na mecz mam ich może 1/2 i to w porywach, a na treningach nie za bardzo biorę pod uwagę ten element gry.

Heh, a w czym Eld miał rację ?

No w tym, że z wolnego/rożnego najłatwiej strzelić bramkę.

Ballack jak masz FIFĘ to sam powiedz jak zdobywasz bramki ? I nie wal mi tu o PESie, bo to temat o FIFIE !!!

Przedewszystkim akcje bokiem boiska, czyli zejścia w pole karne i podanie w jego środek, lub dośrodkowanie. Czasem tez próbuje się pobawic w jakieś kombinacje typu podania trójkącikowe, piłka na wiwat do prawego napastnika, który strąca ją głową do Kollera, jeden zwód i albo jestem sam na sam, albo trza się wracać. Ostatnio się bardziej bawei niż gram i stwierdzam, że jest zdecydowanie za łatwo. Przydałby się jakiś tryb Hardkor lub coś podobnego :P I to ty zacząłeś z porównaniami do PESa.

Ale i tak FIFA 07 nie jest dobra .

Bo nie jest, ale PES też nie jest dobry. Obydwu tytułom przydał by sie powrót do korzeni. FIFIE nieco głębszy, PESowi tylko o rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ogromny sentyment do serii FIFA (gram w nią począwszy od 1998 roku) i wg mnie jest to najlepsza piłka kopana na PC. W każdą kolejną serię zagrywam się co najmniej przez 8 miesięcy. Dla mnie PES to nieporozumienie, brak licencji i ogólnie takie jakieś to... kiczowate. Z szacunkiem dla fanów PES, o gustach się nie dyskutuje. Wolę serię FIFA i niech tak zostanie... tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się gra na Amatorze, to pewnie, że przeciwnicy mają IQ porównywalne do niektórych antyfanów CDA. Zagraj sobie na najwyższym poziomie trudności, a nie jęczysz, że za łatwo jest.

W moim odczuciu i poziom World Class po pewnym czasie staje się prosty. To pewnie przez praktykę - zagrałem w FIFA 07 kilkanaście sezonów, szybko zwiększając sobie poziom trudności, bo ten najniższy woła wręcz o pomstę do nieba. Ale co się okazuje? Jest zbyt łatwo! Dwucyfrowy wynik to żaden problem, bez względu na przeciwnika, bez względu na to, jaką drużyną gram. Już się nawet staram nie wykorzystywać idiotycznych błędów komputera, a także nie zdobywać goli w sposób schematyczny i utarty, ale wszystko na nic - zespół przeciwnika jest w stanie strzelić mi bramkę tylko od czasu do czasu, ale i tak jest to zwykle błąd mojej obrony. Słowem: wygrywa się jak chce i z kim chce. A to wcale nie sprawia frajdy.

Przydałby się jakiś tryb Hardkor lub coś podobnego

O tak, definitywnie! Każdy by chyba chciał, żeby pojedynek z komputerem był jakimś wyzwaniem, żeby wygrana kosztowała sporo wysiłku, a nie takie ciepłe kluchy... ^___^

PL[]wg mnie jest to najlepsza piłka kopana na PC.

Według mnie też. Ale nie dlatego, że mam jakiś uraz do PESa, po prostu on nie chodzi na moim komputerze made in złomowisko, a FIFA 07 śmiga jak się patrzy (wprawdzie na minimalnych ustawieniach grafiki, ale jednak), więc po prostu nie mam wyjścia. Dlatego muszę się doszukiwać jasnych stron w dziele panów z EA Sports, bo poniekąd jestem na owo dzieło skazany. Ale w końcu "Jak się nie ma, co się lubi...".

Czasem tez próbuje się pobawić w jakieś kombinacje typu podania trójkącikowe, piłka na wiwat do prawego napastnika, który strąca ją głową do Kollera, jeden zwód i albo jestem sam na sam, albo trza się wracać.

Ja sobie gram trzema napastnikami, wobec tego najskuteczniejsze są podania do gościa na lewej lub prawej stronie, który z kolei wykłada piłkę na dobieg do środkowego i mamy gola. W skrajnym przypadku rzut rożny lub szansę na dobitkę, ale tylko wtedy, gdy bramkarz przeciwnika ma dobry dzień.

Ja na klasie światowej mam 1 sposób mianowicie rzuty wolne, bo trochę głupio rozwiązali z tymi wolnym,bo aż za łatwo sie zdobywa gole.

No w sumie racja. Ja osobiście robię to tak: gdy mam rzut wolny blisko pola karnego, najlepiej na wprost bramki, wtedy wystarczy wymierzyć mniej więcej w okienko i strzelić jak najsłabiej się tylko da - gol niemal murowany! A gdy wykonuję ten stały fragment z dalszej odległości, nawalam mocno po ziemi, wykorzystując kombinację Q + D. Najlepiej wtedy uderzyć pod murem, który bardzo często się nabiera i podskakuje, a piłka przelatuje pod nim i ładnie wpada do bramki obok zdezorientowanego goalkeepera.

Ostatnio za to spodobało mi się wykonywanie rzutów rożnych za pomocą klawisza D. Kiedy dośrodkuje się w ten sposób, piłka wpada w pole karne bardzo szybko i bardzo mocno, więc łatwo ją uderzyć w kierunku bramki przeciwnika, a z drugiej strony trudno się przed taką wrzutką obronić. Zresztą zawsze można też podać do najbliższego zawodnika, który ładnie dośrodkuje na głowę któregoś z napastników i też mamy bramkę. Dla chcącego nic trudnego. ;]

Poza tym nudzą mnie te wszystkie śmieszne wojenki o to, czy rządzi PES, czy może jednak FIFA - przecież w ten sposób i tak się do niczego nie dojdzie. Ale "Gadał dziad do obrazu...".

Żegnam po piłkarsku - ole! I wielu bramek życzę! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako jeden z niewielu grałem chyba w 1 Fifę tą z 95 roku , która ogólnie rzecz biorąc była średnia.Natomiast już Fifa 96 była grą fenomenalną grałem w nia kilka lat bo 97 się do tego nie nadawała :D Następny przełom to Fifa 98 naprawde jedna z najlepszych gier w serii a 99 w sumie tylko kosmetycznie pozmieniała grafikę i niektóre elementy gry ogólnie dobra ale już to było. 2000 i 2001 były przeciętne , duzo padało schemtycznych goli np w Fifie 2001 wystarczyło podejść do lini końcowej biec i przed linia pola karnego dośrodkować 100 % gol tak samo z rożnych.

3 hit w tej serii Fifa 2002 i 2002 World Cup , szybka z polotem, genialna muzyka kwintesencja całej serii.Potem nadeszła schematyczna 2003 na którą byłem skazany bo innej kopanej nie było.Ostatnia w jaką grałem dłuzej niż kilka godzin to 2004 , ktora była juz totalnym dramatem :D

W tym momencie nadszedła seria Pro Evolution Soccer która wykopala chyba większośći Fife z kompów .

Co do dalszych części gry 2005 06 07 jest to już totalna komercja gra prawie w ogóle się nie zmienia dodają jakieś pierdoły w stylu kierowanie 2 piłkarzami na raz ( o wiele lepiej roziwązane jest to w Pesia tam odpowiada za to 1 przycisk a w Fifie z 10 i to jeszcze trzeba je w odpowiedniej kolejnosci naciskać).Gra bardziej przypomina te syfiaste gry które sa sprzedawane w kioskach za 19 zł jedyne co je różni od nich to to że jest więcej drużyn i oryginalne nazwiska nazwy klubów ale jakie to ma znaczenie jak obojętnie jaką drużyne wybierzesz to gra się tak samo ? czy grasz Cheivo czy Chelseą grają taką sama piłkę

PES rulezz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ballack powiedz mi jeszcze czy np. po dośrodkowaniach na pole karne to uderzasz od razu z pierwszej piłki z główki lub z woleja czy troszkę zostawiasz piłkę i mierzysz w miarę dokładnie w okienko ? I jeszcze jedno, Eld wcale nie wspominał o rzutach wolnych, a o dośrodkowaniach to tylko o wrzutkach, a kojarzy mi się to z podaniem górą i strzałem z głowki .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westcoast_Bandito ->

3 hit w tej serii Fifa 2002 i 2002 World Cup , szybka z polotem, genialna muzyka kwintesencja całej serii.

Chcesz powiedzieć, że fatalna gra obrony (FIFA 2002) oraz zbyt duże różnice między gwiazdami i zaledwie dobrymi piłkarzami (FIFA 2002 World Cup) to plus?

Następny przełom to Fifa 98 naprawde jedna z najlepszych gier w serii

Bardziej FIFA World Cup 98.

Co do dalszych części gry 2005 06 07 jest to już totalna komercja gra prawie w ogóle się nie zmienia dodają jakieś pierdoły w stylu kierowanie 2 piłkarzami na raz ( o wiele lepiej roziwązane jest to w Pesia tam odpowiada za to 1 przycisk a w Fifie z 10 i to jeszcze trzeba je w odpowiedniej kolejnosci naciskać).

Twoje słowa świadczą o braku zapoznania w temacie najnowszych FIF i omal mnie nie skłoniły do wiązanki przekleństw. Od FIFY 06 za przywołanie drugiego zawodnika odpowiada jeden klawisz.

Gra bardziej przypomina te syfiaste gry które sa sprzedawane w kioskach za 19 zł jedyne co je różni od nich to to że jest więcej drużyn i oryginalne nazwiska nazwy klubów ale jakie to ma znaczenie jak obojętnie jaką drużyne wybierzesz to gra się tak samo ? czy grasz Cheivo czy Chelseą grają taką sama piłkę

Bo i Chievo, i Chelsea to kluby wysokiej klasy. Nie chcę już słuchać kolejnych niemądrych argumentów o "syfiastości" FIFY 07.

W tym momencie nadszedła seria Pro Evolution Soccer która wykopala chyba większośći Fife z kompów .

Skąd wiesz, że "większośći"? (FIFA 07 sprzedała się w liczbie 6 mln egzempalarzy: "ale na pewno ci którzy ją kupili, byli pijani, głupi, bezmyślni itd. Przecież PES jest rulez, a FIFA to syf..." Tak wyobrażam sobie twoją wypowiedź.) Załóż temat o PES-ie i tam się wyżywaj na FIFIE, bo w tym wątku nie masz prawa egzystencji. Fanatyków (nie mylić z fanami) PES-a nie powinno się tu przyjmować.

Ballack ->

Odopwiadając na twoje zdanie o najlepszych PES-ach - wiesz, że to właśnie PES 5 staczał się po równi pochyłej? To właśnie tam pojawiły się pierdółki w rodzaju zimowych meczów i tych kilku klubów dodanych do licencji. PES 6 dodał ponad 20 klubów (większość trafiła do innych lig), 4 licencjonowane reprezentacje narodowe, zaawansowany system strzałów (tak, taki jak w FIFIE 07), poprawinoe decyzje sędziów, ładniejsze menusy, polskie komentarze... Ups, zagalopowałem się, Kołtoń i Borek nie są w grze dobrymi komentatorami. Ale mniejsza z tym. PES 6 najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, głupio mi się o to pytać, pewnie zostanę zbluzgany i wyśmiany, ale proszę sie nie śmiać, bo ... jak sie dośrodkowuje by zdobyć łatwo gola ? Proszę, o jakąś małą radę i proszę też napisać jakie trzeba klawisze wciskać. Jak nie zostanę w jakiś sposób obrażony lub znieważony to bardzo dziękuje !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...