Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

LUDZIE fifa jest gorsza od PES-a nie wiem dlaczego są jeszcze osobniki, które myślą, że fifa jest "spoko"

1. tempo gry- w fifie 2004 tempo było "troche" senne ale w fifie 2006...hmmmmm....tutaj EA zauważyło, że szybsza piłka jest grywalniejsza i..... fifa 2006 miała tempo, którego nie nazwałbym szybkim, lecz chaotycznym ( piłka przelatywała zpod jednej pod drugą bramkę w kilka sekund) [komentarz mego brata-" o boże, gdzie jest piłka?????

2. f2006-gdy piłka wylatuje na aut pokazywane są bezsensowne animacje ukazujące zawodników cośtam robiących ( hmmm) i statystyki jakieś, odwracając uwagę od "rozrywki"

3. jak zdobyć punkty (kredyty???? chyba jakoś tak...) w fifie 2k6??? otóż:

-do turnieju ( puchar lub inne) wybierasz najlepsze z dostępnych klubów w danym turnieju (pucharze/lidze)

-symulujesz każdy mecz

-wygrywasz turniej i punkty (kredyty??)

BEZ SENSU- FIFA TO PODOBNO SYMULACJA PIŁKI NOŻNEJ A NIE ___________ (tu nie wiem co wpisać bo nie wiem jak nazwać wciskanie przycisku "symuluj" i oglądanie statystyk meczu-żadne słowo mi tu nie pasuje)

FIFA to szachy, pes to radość z gry :!: :!: :!: . (kropka, brawa, płacz panów z EA sports)

PES rządzi panowie ( i panie )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_kl nie masz racji co do tego że Fifa się nie zmieniła. Edycja 2007 jest znacznie ciekawsza, nareszcie można powiedziec ze panują na boisku jakies prawa fizyki. Strzały i podania są realistyczniejsze. Z jednym się zgodzę. PES królem, mimo deczka zmian w Fifie 07.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lukinio The Master"

LUDZIE fifa jest gorsza od PES-a nie wiem dlaczego są jeszcze osobniki, które myślą, że fifa jest "spoko"

1. tempo gry- w fifie 2004 tempo było "troche" senne ale w fifie 2006...hmmmmm....tutaj EA zauważyło, że szybsza piłka jest grywalniejsza i..... fifa 2006 miała tempo, którego nie nazwałbym szybkim, lecz chaotycznym ( piłka przelatywała zpod jednej pod drugą bramkę w kilka sekund) [komentarz mego brata-" o boże, gdzie jest piłka?????

fifa 2004 to porażka w każdym calu i tego nikt nie neguje.

a tempo w f06 było normalne. dodatkowo można je regulować w opcjach, jak w każdej fifie.

a jeżeli brat przerzucił się z f04 na f06 to faktycznie mógł dostać szoku

2. f2006-gdy piłka wylatuje na aut pokazywane są bezsensowne animacje ukazujące zawodników cośtam robiących ( hmmm) i statystyki jakieś, odwracając uwagę od "rozrywki"

gdybyś grał w f06 to zauważyłbyś, że takie animacje są też po rzutach rożnych, strzałach na bramkę, niektórych faulach. wiedziałbyś też że wystarczy nacisnąć jeden przycisk żeby tę animację bardzo szybko zakończyć.

mi się akurat to podoba bo mam chwilę na łyka herbatki.

3. jak zdobyć punkty (kredyty???? chyba jakoś tak...) w fifie 2k6??? otóż:

-do turnieju ( puchar lub inne) wybierasz najlepsze z dostępnych klubów w danym turnieju (pucharze/lidze)

-symulujesz każdy mecz

-wygrywasz turniej i punkty (kredyty??)

gdybyś grał w f06 to byś wiedział, że wybranie najlepszej drużyny nie gwarantuje wygrania meczu w trybie symulacji.

po drugie masz WYBÓR: iść na łatwiznę i wcisnąć symulację, obejrzeć jak grają lub samemu zagrać.

a poza tym wystarczy ściągnąć jeden mały plik i odblokować wszystko bez zdobywania punktów. prawda? każdemu do wyboru.

BEZ SENSU- FIFA TO PODOBNO SYMULACJA PIŁKI NOŻNEJ A NIE ___________ (tu nie wiem co wpisać bo nie wiem jak nazwać wciskanie przycisku "symuluj" i oglądanie statystyk meczu-żadne słowo mi tu nie pasuje)

jak cię denerwuje przycisk symuluj to go po prastu nie wciskaj. i po problemie.

FIFA to szachy, pes to radość z gry :!: :!: :!: . (kropka, brawa, płacz panów z EA sports)

a widziałeś kiedyś "chatyczne tempo" w szachach?

zdecyduj się.

jak większość wypowiadasz się w stylu "mi się nie podoba to jest do [beeep]"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi, fani pesa, jak chłopu na miedzy, co takiego rewolucyjnego jest w tej grze?

tylko konkretnie a nie coś w stylu że "jest lepszy bo mi bardziej się podoba a fifa to kicha. bo tak kumple mówili".

pytam bo nie grałem i z tego powodu nie będę (jak co poniektórzy z was) mówił że konkrencja jest do [beeep].

(pomijam fakt, że w poście o temacie fifa 07 gadacie o pesie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"LUDZIE fifa jest gorsza od PES-a nie wiem dlaczego są jeszcze osobniki, które myślą, że fifa jest spoko".

Może i PES jest lepszy od FIFY, ale to nie powód żeby zabraniać ludziom mówić, że produkt EA też nie jest dobry. Każdy ma jakieś tam swoje zdanie.

Była mowa nad zmianą grafiki w FIFE. Otoż w PESie też się za bardzo nie zmieniła. Niech sobie ktoś porówna grafę w PESie 3 i PESie 5. Prawie żadnej różnicy (małe zmiany kosmetyczne itp.), wygląda to tak jakby się miało przed oczami tą samą grę.

Nie wiem czemu niektórzy narzekają na przerywniki w fifie. Według mnie gra jest dzięki temu bardziej urozmaicona. A co do statsów - Niektórzy lubią sobie porównać grę pod kątem statystyk. Nadmienić jeszcze chcę, że większąść z rzekomo rozpraszających uwagę statsów pojawia się podczas wcześniej przypomnianych przerywników przed wyrzutem z autu, wykopem bramkowym itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE fifa jest gorsza od PES-a nie wiem dlaczego są jeszcze osobniki, które myślą, że fifa jest "spoko"

1. tempo gry- w fifie 2004 tempo było "troche" senne ale w fifie 2006...hmmmmm....tutaj EA zauważyło, że szybsza piłka jest grywalniejsza i..... fifa 2006 miała tempo, którego nie nazwałbym szybkim, lecz chaotycznym ( piłka przelatywała zpod jednej pod drugą bramkę w kilka sekund) [komentarz mego brata-" o boże, gdzie jest piłka?????

2. f2006-gdy piłka wylatuje na aut pokazywane są bezsensowne animacje ukazujące zawodników cośtam robiących ( hmmm) i statystyki jakieś, odwracając uwagę od "rozrywki"

3. jak zdobyć punkty (kredyty???? chyba jakoś tak...) w fifie 2k6??? otóż:

-do turnieju ( puchar lub inne) wybierasz najlepsze z dostępnych klubów w danym turnieju (pucharze/lidze)

-symulujesz każdy mecz

-wygrywasz turniej i punkty (kredyty??)

BEZ SENSU- FIFA TO PODOBNO SYMULACJA PIŁKI NOŻNEJ A NIE ___________ (tu nie wiem co wpisać bo nie wiem jak nazwać wciskanie przycisku "symuluj" i oglądanie statystyk meczu-żadne słowo mi tu nie pasuje)

FIFA to szachy, pes to radość z gry :!: :!: :!: . (kropka, brawa, płacz panów z EA sports)

PES rządzi panowie ( i panie )

:arrow: Po pierwsze FIFA jest gorsza od PESa przyznaje

:arrow: Po drugie są takie osobniki bo jeszcze wierzą ,że FIFA się podniesie bo w 07 juz to zrobiła trochę dlatego są osobniki ,które myślą ,że FIFA (07) jest spoko

:arrow: Po trzecie niech brat kupi sobie okulary bo 06 nie była ani dynamiczna ani chaotyczna

:arrow: Po czwarte realu tez pojawiaja się w przerwach zawodnicy.....czy komus to przeszkadza???

:arrow: Po piąte nie było FIFY 2k6 ani 2006 z tego co wiem to była 06 a 2k6(teraz 2k7) to taka koszykówka alter dla NBA (cos jak PES dla FIFY na PC)

:arrow: Po szóste sam zaprzeczasz sobie najpierw napisałeś ,że FIFA "2006" była chaotyczna czy widziałeś kiedyś chaotyczne szachy??? Ja też nie..... i to by było na tyle :lol: 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA 07 to dobra gra, ale ma masę bugów...ja bym twórców poprosił o pacza:

-dziwne, gram i przegrywam 1:0, a tu nagle bez strzelenia gola dla siebie mam remis 1:1

-dosyć spóźnione reakcji drużyny prowadzonej przez gracza

- no i w scenakch an aut, kiedy to piłkarz podbiego do piłki, i już ustawia się na wyrzut piłki. Ja wybijam piłke na aut, to w tej scence widze swojego piłkarza który trzyma piłke w ręku, a po przerywniku piłka jest już wyrzucana przez przeciwnika, ( prawidłowo) Tak też dzieje się w drugą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA 07 to dobra gra, ale ma masę bugów...ja bym twórców poprosił o pacza

Oj ma pare bugów a konkretnie jeden bardzo poważny 0 zmian przez lata...Co niestety czyni gre nie bardzo dobrą ba raczej zlą. odgrzewane kluchy. A dobra Fifa to była WC 98 to była piłka ileż to godzin zarwalem grając repką na mundialu...Niezła byla też WC 2002 a pózniej to juz coraz gorzej i gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no i w scenakch an aut, kiedy to piłkarz podbiego do piłki, i już ustawia się na wyrzut piłki. Ja wybijam piłke na aut, to w tej scence widze swojego piłkarza który trzyma piłke w ręku, a po przerywniku piłka jest już wyrzucana przez przeciwnika, ( prawidłowo) Tak też dzieje się w drugą stronę.

To sobie zobacz tą scenke do konca, a przekonasz sie ze potem zawodnik oddaje pilke do reki przeciwnikowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne "fifki" w jakie grałem, to FIFA 98 i FIFA 2000. Moja opinia pokrywa się z większością - 98 to bodajże najlepsza odsłona tej serii. Dla wielu seria od EA kończy się właśnie na tej części. Dlaczego? Może powtórzę słowa poprzedników, ale do plusów zalicza się: opcja gry na hali (dlaczego z niej zrezygnowali?), dość taktyczna rozgrywka, brak hokejowych wyników i MIODNOŚĆ. Jedyny minus, to lekko nieświeże, nieaktualne składy (wiadomo, że odczuwa się to dopiero teraz - 8 lat po premierze :D). Nawet grafika wcale nie gwałci gałek ocznych.

FIFA 2000 do pięt nie dorasta poprzedniczce z przed 2 lat. Ma co prawda ładniejszą grafikę, ale kompletnie zwalone licencję (przynajmniej na PSX - brak np. Polski), wyżej wymienione hokejowe wyniki (zbyt łatwo strzela się bramki) oraz jest mniej taktyczna. Nadal ma jednak w sobie niezłe pokłady miodu (lecz bez rewelacji).

Wniosek - FIFA 98 Road To The Worldcup rulez :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA 07 to dobra gra, ale ma masę bugów...ja bym twórców poprosił o pacza

Oj ma pare bugów a konkretnie jeden bardzo poważny 0 zmian przez lata...Co niestety czyni gre nie bardzo dobrą ba raczej zlą. odgrzewane kluchy. A dobra Fifa to była WC 98 to była piłka ileż to godzin zarwalem grając repką na mundialu...Niezła byla też WC 2002 a pózniej to juz coraz gorzej i gorzej.

Jeżeli tak Wam się podobają stare wersje Fify, to chyba dlatego, że w sumie przez 8 lat nic w FiFie się nie zmieniło (minimalnie grafika). Wtedy wszystkich taka fifa podniecała :P , dziśjest PES. Ale muszę przyznać, że w 98 grałem jeszcze 2 lata temu... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło-je-zu!

Ale stereotypami niektórzy rzucają z obu stron konfliktu!!!

jakiś master napisał:

FIFA to szachy, pes to radość z gry Exclamation Exclamation Exclamation . (kropka, brawa, płacz panów z EA sports)

-Gratulacje. A grałeś w 07??? Jak nie, to się nie udzielaj :P

Aras napisał:

napisałem to już w topicu o PESie, ale sobie tu też napisze- pomyślcie co Fifa dobrego ma ze swoich starych części?

-off-the-ball mode- to była dopiero rewolucja XD aż sami się jej wyparli

-pamiętacie jak w fife strzelało się przez naciśnięcie przycisku (a zeby walnąć po ziemi to się podanie wciskało sic! XD),a teraz to już się pasek strząłu naciąga, i co z teog że w piłkach konami tak jest od zawsze Rolling Eyes

-identyczna sytuacja z wrzutakami- wciskało się 'A' i szła piłka gorą, oczywiście miliony razy lepszym rozwiązaniem (jak i przy strzałach) jest 'naciąganie paska' wrzutki.. hmmm i zgadnijcie w jakiej serii tak było od zawsze?

-ehh te genialne wolne z celownikiem XD kolejny wymysł naszych geniuszy z ktorego zrezygnowali

-rożne na zawodnika z literką nad głową XD miał koleś o ile pamiętam 'A' 'S' 'W' i co się wcisło do tego leciało- bida i nyndza, a teraz się to robi inaczej i lepiej- zgadnijcie od kogo ściągneli rożne?

-No dobra, FIFA wzoruje się na PES'ie, w końcu PES jest lepszy i nikt co do tego nie ma wątpliwości. To coś złego jest??? Miło, że panowie z EA Sports nie idą w zaparte i złośliwie nie nie używają patentów KONAMI, bo chcą być lepsi :P Dla mnie tak jest lepiej. Dzięki temu być może za rok FIFA dogoni PES'a, 07 to pierwszy od lat krok do przodu, PES6 może mieć spory problem, bo 5 była pierwszym od lat( według mnie! ) krokiem w tył. A i nie czepiaj się strzałek przy wolnych, na ten przykład Eld napisał w recce PES3, że "wykonywanie s.f.g. to przeważnie loteria i panowie z KONAMI mogli brać przykład z EA" :) Jednemu tak lepiej, drugiemu tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz ufać eldowi, ja wierzę graczom z wirusem pesa :wink:

Kazdy kto upora sie z systemem tej giery i go porzadnie przemagluje (no szyp, dalej- najwązniejsze na poczatku jest poznać wszytskie zagrania :wink: ) poprostu swoje wie i swoje widzi- czyli możliwość wykonania perfekcyjnych akcji, optymalizacji ustawienia pod siebie (nie siebie pod schemat- cierpial na to z deka PES4) i wymasterowaniu tego wszytskiego, skill rosnie w oczach co niektorych! (już niejeden kumpel po latach wspolnej gry, przestał być chłopcem do bicia i niszczył newbies 'wyjadaczy w siglu' XD XD ).

A co do wolnych z PES3... ja nie wiem- frank De Boer ładował jak i skad chciał, ale przyznać musze że nauczyłem się je strzelać grupo po 3 miesiącach od kupna :shock: też twierdziłem ze je zwalili (i to jest własnie tzw głębia- odrazu wychodzi kto ile czasu spędza z grą i przekłada się to na wyniki!)... zresztą cąły PES3 to wg wielu ze sceny najlepsza część pro evo (ja jeszcze troszkę mało turnieji mam na koncie żeby się wypowiedzieć)

No dobra, FIFA wzoruje się na PES'ie, w końcu PES jest lepszy i nikt co do tego nie ma wątpliwości

i o takie stwierdzenie chodizło mi w tym topicu :twisted: :twisted: :twisted: :spiderman: doczekalem się, dziękuje, dzięki, cześć, narazie, za rok się odezwę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aras napisał:

i o takie stwierdzenie chodizło mi w tym topicu Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil spiderman doczekalem się, dziękuje, dzięki, cześć, narazie, za rok się odezwę

-Heheh, zupełnie jak dziecko :P;) Ale nie ma się co podniecać- PES jest lepszy od FIFY i EA to wie. Dzięki temu, z roku na rok powinniśmy dostawać coraz doskonalsze FIFY i PES'y! Nie ma się co podniecać- masa pomysłów KONAMI jest bardzo dobra i nie ma co ich pomijać ze zwykłej zazdrości :roll:

nie sądzę, musieli by cały silnik zmienić... zobacyzmy co przyniesie next-genow evolucja PESa- kolesie z Konami są już coraz bliżej ostatnich szlifow

-A według mnie nie. Bo w FIFIE trudniej jest dojść do sytuacji po akcji środkiem pola. A to jest zdecydowanie bardziej realistyczne, niż rajdy przez środek boiska w PES'ie( czego by fani PES'a nie mówili- da się robić takie akcje w PES'ie, da! ). Ja powiem tak- obie gry nie są idealne, ale z obu można zrobić bardzo realistyczną symulację. Jeśli chcecie wiedzieć co uważam za realistyczną symulację, to pograjcie w piłkę na boisku, a potem z zawodowcami- różnica jest ogromna, tak też powinno być w grach- byle frajer nie może grać jak Barca. A w obu grach jest to możliwe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja i tak niejako jestem zmuszony do grania w FIFA, bo po prostu od PESa 3 w górę żaden na moim złomowatym kompie nie chodzi. ;] Dlatego zdążyłem się już się przyzwyczaić do niektórych wad owej gierki, a to, że staje się ona coraz lepsza, to tylko cieszy. Przykladem tutaj jest najnowsza odsłona, czyli 07, która jest o niebo lepsza od 06, w którą to grałem mało, bo mi się nie podobała. Nowa FIFA jest dynamiczna, ładna, a co najważniejsze - działa płynnie na moim kompie (!), co oznacza, że panowie z EA Sports popracowali nad kodem gry, bo 06 miała u mnie zaciachy, a nowa nic a nic! ;]

Oprócz ulepszeń w sferze samych meczów, takich jak poprawione strzały, nowe możliwości wrzutek w pole karne czy inne dryblingi, podobają mi się trenerskie opcje. Wprawdzie do takiego Menagera się one nie umywają, ale przecież nie o to tutaj chodzi, a miło jest sprawdzić prognozy finansowe, szukać talentów w świecie czy powoływać juniorów oraz podpisywać kontrakty ze sponsorem. O aktualnych co rok składach nie wspominam, bo choć może to nic wielkiego, ale dla mnie jest to wazny element gry, a sama idea posiadania w teame playera3 i playera4 po prostu mnie odrzuca, a więc za składy wielkie brawa dla panów z Kanady czy gdzie tam oni się chowają. ;]

Zauważyliście jak fajnie kibice wrzeszczą z trybun "Ooolee!" kiedy wygrywając z przeciwnikiem nasi kopacze wymieniają podania? Małe, a cieszy! No i jeszcze inne smaczki, jak mnogość choćby dodatkowych piłek i strojów do odblokowania czy możliwość stworzenia własnego klubu. Też fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu kupiłem sobie pełną wersje gry. Demko mi się zacinało, ale pełna wersja chodzi płynnie. FIFA O7 jest dużo razy lepsza od 06. Ładniejsza grafika, fajne meni(dobrze dopasowali ten pomarańcz), no i nowi zawodniczy w klubach :) Najbardziej cieszy mnie to, że mogę grać aktualnymi zawodnikami w Manchesterze United. Zazwyczaj gram tylko tym klubem, bo jestem ich fanem. Kuszczak na bramie :D i śmigam na joysticku.

Rzutów wolnych jeszcze się nie nauczyłem, ale kilka razy udało mi się strzelić w okienko :) Teraz łatwiej można trafić w bramkę, poprzez wrzutkę w pole karne. Często piłka nachodzi mi na nogę, a nie na głowe(lepiej dla mnie). Gole z daleka są bardziej efektowne. EA Sports zrobił duży postęp.

Do FIFY darzę wielki sentyment, więc w nią gram :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie już powoli denerwuje to rokroczne wydawanie nowej wersji...to tak jakby an fife miało się czekać jak na Boże narodzenie albo an Wielkanoc.A pzrecież można by było nieco zradziej wydawać kolejne edycje, ale za to w wielkim stylu ;)Ale to moja opinja i jeżeli ci sie nie podoba to zostaw to dla siebie bo każdy ma prawo do swojego zdania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem działa to właśnie NA KORZYŚĆ dzieła KONAMI, które co roku udowadnia, że PES jest najlepszą piłką kopaną. Dzięki temu nie spoczywają na laurach tylko dopieszczają swój produkt. Fakt, jeśli chodzi o licencje, są daleko w tyle za murzynami lecz jeśli chodzi o gameplay... :D

bardzo ciekawa logika:

FIFA jest co roku - źle

PES jest co roku - dobrze

:?: :?: :?: :?: :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Odbiegnę od tematu FIFy 07 i PES-a. Jedyna dobra FIFA według mnie to FIFA Street 1 i 2. Kto grał, wie o co chodzi, a kto nie grał niech.. zagra :) . Nie da się tu przedstawić jej założeń, w to trzeba zagrać. Jest tylko jeden problem : only for PS2 i PSP. Tam jest dynamika, nie w smętnej kopaninie komentowanej przez Szpaka i Włodka. Szkoda, że PC ze wzgłędu na swoją architekturę się nie nadaje na platformę.

A teraz pędem do najbliższych PSów! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...