Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

no właśnie :D .. i nie wiem dlaczego w recenzji wogóle pojawiła się wzmianka o komentatorach ... polskich ... to już raczej w dziale polonizacja powinno się znaleźć ... a nie w samej recenzji gry ... cóż za amatorszczyzna panie Eld :o ....

Wiesz co? Mi też nie chciałoby się opisywać szczegółowo gry, która od 3 lat wygląda tak samo i trzyma praktycznie identyczny (niezbyt wysoki) poziom. Eld opisał, co MIAŁO się zmienić (a co jak zwykle się nie zmieniło). Dokładny opis tego, jak wygląda rozgrywka byłby zapewne taki sam, jak w 2004, 2005 itp. Cała gra leci na schematach i już.

A co do polskiego komentarza - stanowi on integralną część całości i jeśli gra przychodzi do redakcji w polskiej wersji, jest ona oceniana łącznie z jakością polonizacji. Dlatego m.in. The Westerner dostał ocenę 5 (jak agrumentował recenzent - gra 8, polonizacja 2). Proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niski poziom powiadasz ? dla mnie poziom rozgrywki jest dużo lepszy niż ten pokazywany w skośnookim pesie :o .... gdzie można bramkarzem przejść wszystkich zawodników i strzelić gola na 6 gwazdce ^^^ ... pograj w fifke z kumplami to zobaczysz co to jest rozgrywka :] ehh te nie przespane noce nad fifa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem, widziałem...multiplay sympatyczny, nie powiem, chociaż po dłuższym czasie okazuje się, że wszystkie mecze gra się systemem "powstrzymanie schematu przeciwnika -> wyprowadzenie własnego". Bo przyznasz chyba że zbytniej finezji w tworzeniu akcji to FIFA nie posiada.

Aha, jeszcze jedno - o PES-ie piszesz, że bramkarzem da się strzelić gola na 6 gwiazdkach (na upartego wszędzie sie da), a przy FIFIE że 'zagraj z kumplami to zobaczysz co to jest rozgrywka'. No sorry, albo porównujesz single albo multi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi raczej o grze na jednym pc :D to jest to :] ... a w recenzji nic tez nie wspomniano o zmieniajacych sie warunkach pogodowych ... co wplywa troszke na poruszaniu i zachowaniu sie naszych zawodnikow ... takie przynajmniej jest moje odczucie (nie tylko moje) co jest duzym plusem :) ... a co do bramkarza ... to raczej w fifie gola nie strzelisz .. gdyz jak to bramkarz za wolno biega :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifa jest lepsza od 06. poprawiono wiele bledow, ozywiono troche gre.

Jedank ja wole poczekac na PES'a i dopiero wtedy porownac te 2 gry.

No właśnie 07 jest lepsza od 06 no ale Eld wrócił do WoW więc nie się co burzyć ,że 06 dostała 8 (za co ja się pytam za co?!?!?!?!?!) a 07 za dużo lepsze wszystko dostała 6 :? :? Dlaczego 06 dostała 8/10 a 07 6/10 skoro 07 jest dużo lepsza....oto jest pytanie :? :? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom to jest dziwne.

jesli 06 dal 8 to 07 powinien dac 8/8+ lub 9

Mam nadzieję ,że PES'a zrecenzuje CormaC lub jeszcze któś inny bo Eld jest

troszkę uprzedzony do FIFY i wręcz odwrotnie do PES'a jak dla mnie 8+/10 bo faktycznie komentarz doskwiera.Ciekawe jak będą się spisywali panowie z PES'a :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogł dać FIFIE 07 oceny "9" ani nawet 8+. Mimo iż jest to dla mnie najlepsza fifa od 5 lat to z PESem sie równać nie może :D. A z tego co pamiętam 8+ dostał właśnie PES 5?? (moge sie mylić) ;]

Gra mi się podoba, jest dynamiczna. Jednak gdybym mial sprzęt na którym dałoby się w miarę zjadliwie grać w PES5 to FIFA miejsca na dysku by nie miala :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że FIFA 07 dostała ocenę 6 :?: :shock: :shock:

Panie redaktorze, FIFA 2004 - IMO największy szmatławiec całej serii dostała 8, FIFA 06- 8 :?: No widać, z daleka że gust się zmienił i PES wziął u Pana górę ale oceniać się powinno obiektywnie bo najnowsza FIFA bije na głowę swoje poprzedniczki.

Mankamentem FIFY 07 jest momentami beznadziejna gra bramkarzy i że można w łatwy sposób ograć obronę jednym zawodnikiem (mówię tu o grze przez neta na EASO gdyż tylko ten tryb włączam) przez co często wygrywa ten kto ma większego farta. Pozostaje trenować grę w obronie.

Moja ocena: 9. Krok milowy do przodu w stosunku do poprzedniej serii. Do redakcji: dajcie komu innemu recenzować FIFKĘ bo ocena 6/10 to jest [wiel]błąd i brak obiektywizmu bije tutaj na kilometry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oceną Elda wprawdzie mocno się nie zgadzam i żałuję, że w CDA nie ma już działu VETO!, bo pewnie mnóstwo ludzi by się tam wypowiedziało, ale na razie dam sobie spokój z psioczeniem na pana redaktora, który nie lubi FIFY i napiszę co nieco o naszej grze, w którą to grałem dość intensywnie podczas weekendu.

Pierwsze, co się rzuca w oczy, to zaktualizowane składy i wygląd zawodników, ale to w końcu standard. Spodobał mi się pomysł z profilem, gdzie zapisywane są wszystkie osiągnięcia i punkty naszego menago oraz mozliwość stworzenia własnego klubu - jest to nieco uproszczone, ale jest! Dalej - mozliwość grania od początku kariery dowolnie wybranym zespołem. Może to zbytnie ułatwienie, bo od razu można sobie wziąć Barcę, Chelsea, Milan czy inny taki, ale w końcu czemu ktoś ma się przez pierwszych kilka sezonów męczyć grając jakimiś badziewiakami z trzeciej ligi, skoro można wymiatać na poziomie? I jak już przy poziomie jesteśmy - nie opłaca się grać na tym najniższym (chodzi o poziom trudności), bo może kogoś radują wyniki w rodzaju 10:0, ale jest po prostu zbyt łatwo, a co za tym idzie - po prostu nudno. W samej rozgrywce zmieniło się wprawdzie niewiele, ale widać, że panowie z EA Sports co roku chcą ulepszyć swoje dzieło. Zawodnicy lepiej wychodzą teraz na pozycje, obrońcy włączają się w akcje ofensywne, a zaimplementowanie różnorakich strzałów pozwala jeszcze skutecznie pokonywać bramkarza przeciwników. A niezbyt przypadł mi do gustu sposób wykonywania rzutów wolnych (tak jak w zeszłym roku), ale w końcu w prawdziwej grze w piłę nie ma się żadnych celowników etc. i trzeba zwyczajnie mieć przeczucie. A więc niech tak będzie. Dobra FIFA nie jest zła, a ta lepsza na pewno jest od tej z roku poprzedniego. Zatem - ole!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry, która od 3 lat wygląda tak samo i trzyma praktycznie identyczny (niezbyt wysoki) poziom

niezbyt wysoki poziom?

a ile jest gier, które mają poziom wyższy?

co roku wybór jest właściwie tylko między pesem a fifą.

a co do wad fify to przyczepiłbym się (na kilka dni gry) do dwóch rzeczy:

duży babol: czasami mam wrażenie, że równie dobrze mógłbym grać bez bramkarza. praktycznie wszystko co trafi w światło bramki = gol :(

mały babol: w trybie menedżerskim zwróćcie uwagę na ocenę meczową zawodnika, który dostał czerona kartkę - mimo że już nie gra ocena mu się zwiększa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiecie, że jeżeli ocenia się serie gier to nie wystarczy że kolejna część jets lepsza od poprzedniczki żeby dostała lepsza ocenię :roll:

troszkę już pomaglowałem fife07 i coż... wszystko co mi się podoba to kopia PESowych rozwiązań, a co mi się nie podoba to... gameplay (btw wam tez tak często pilkarze wala po śłupkach? :shock: nie wiem czy to przypadek ale ja ciągle mam słupek XD ) i coś statsy nie za bardzo przkładają się na sytuację na boisku, a gra ciałem kuleje (Szewczenko zwykłym sprintem nie potrafi się urwac obrońcom legii :shock: ).

narazie jeszcze testuje, ale nie wiem czego chcecie od oceny 6... przeciez 7 to dobra gra, a 6 to taka średnio-średnia i taka jest fifka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiecie, że jeżeli ocenia się serie gier to nie wystarczy że kolejna część jets lepsza od poprzedniczki żeby dostała lepsza ocenię :roll:

Ale kolejny raz ktos to pisze. Rozumiem, ze gra jak jest lepsza od poprzedniej to nie musi dostac wyzeszej oceny, bo mielibycmy gry w ocenach 20-30.

Chodzi o to, ze słabsza gra z serii dostała wyższą ocene(o 2 stopnie) od tej lepszej. Nie sądzisz, ze troche to jest dziwne??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"coś statsy nie za bardzo przkładają się na sytuację na boisku", "Szewczenko zwykłym sprintem nie potrafi się urwac obrońcom legii" yy lol ... "wszystko co mi się podoba to kopia PESowych rozwiązań" yy lol2 ... poprostu ręce opadają ... ja gram Bayern M. tam gra dobrze znany wszystkim Podolski ... (SUM 96) ... jesli sie nie przekladaja statsy .. to chyba fartem biore 3 obroncow z palcem w dupie (obroncow legii :o)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiecie, że jeżeli ocenia się serie gier to nie wystarczy że kolejna część jets lepsza od poprzedniczki żeby dostała lepsza ocenię :roll:

troszkę już pomaglowałem fife07 i coż... wszystko co mi się podoba to kopia PESowych rozwiązań, a co mi się nie podoba to... gameplay (btw wam tez tak często pilkarze wala po śłupkach? :shock: nie wiem czy to przypadek ale ja ciągle mam słupek XD ) i coś statsy nie za bardzo przkładają się na sytuację na boisku, a gra ciałem kuleje (Szewczenko zwykłym sprintem nie potrafi się urwac obrońcom legii :shock: ).

narazie jeszcze testuje, ale nie wiem czego chcecie od oceny 6... przeciez 7 to dobra gra, a 6 to taka średnio-średnia i taka jest fifka

No ale FIFKI od tej 2003 staczały sie po równi pochyłej więc nie ma o czym gadac ta FIFA w porównaniu do poprzednich jest PRZEŁOMEM chociaż komentarz i praca bramkarzy wku.........rzają to gra jest o niebo lepsza od 06 i myśle ,że bardziej by pasowała ocena 06 do 07 i na odwrót

bo 06 to gniot a 07 przyjemna juz sie robi .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry, która od 3 lat wygląda tak samo i trzyma praktycznie identyczny (niezbyt wysoki) poziom
niezbyt wysoki poziom?

a ile jest gier, które mają poziom wyższy?

Jest PES. Nie wystarczy? To, że w momencie pojawienia się Skoków Narciarskich 2005 jedyną lepszą od niej grą o skokach było DSJ nie znaczy, że zasługiwała na wysoką ocenę.

"wszystko co mi się podoba to kopia PESowych rozwiązań" yy lol2 ... poprostu ręce opadają ...

Powiedz mi, co takiego fajnego posiada FIFA czego nie ma PES? Bo ja zauważyłem cały jeden taki element - lepsze wyrzuty z autu.

No ale FIFKI od tej 2003 staczały sie po równi pochyłej więc nie ma o czym gadac ta FIFA w porównaniu do poprzednich jest PRZEŁOMEM

Jak dla mnie ta 'równia pochyła' wcale się w tym roku nie wyprostowała. Jak można od 3 lat jechać na enginie graficznym, który już w momencie premiery prezentował się tak sobie? Jak można z uporem maniaka kazać graczom tworzyć akcje według kilku określonych schematów, mimo że w PESie prawie każda bramka wpada inaczej? FIFA 06 zebrała dodatkowe punkty za to, że pojawiła się w niej polska liga i komentarz. w FIFie 07 nie ma na dobrą sprawę nic, czego byśmy wcześniej nie widzieli, a tych kilka dupereli zapowiadanych jako rewolucyjne to zwykłe mydlenie graczom oczu. FIFA 06 dostała 8, World Cup 7, a FIFA 07 6 bo najwyraźniej pomimo wprowadzania tych wszystkich 'innowacji' nie wciąga już tak jak kiedyś. Proste?

Swoją drogą, ciekawa historia - wiecie, jaki był jeden z głównych powodów mojego zarejestrowania się na tym forum? Otóż w tym samym temacie o FIFie pewien gość mieszał edycję 04 z błotem, a wychwalał PES-a 3, czego nie mogłem wówczas ogarnąć (w FIFie zafascynowała mnie ściągnięta jako patch polska liga, ze wszystkimi stadionami i przyśpiewkami kibiców - autentyczny wypas. Natomiast PES po paru rozegranych spotkaniach wydawał mi się strasznie dziwny - surowi sędziowe, strzały na wiwat itp.). Zaprezentowałem więc swoje zdanie i dostałem od gościa kontrę bardzo podobną do tych wygłaszanych teraz przeze mnie i arasa. Jak widać tylko krowa nie zmienia poglądów...zatem życzę wam, byście nią nie byli. ;) Howgh!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem to już w topicu o PESie, ale sobie tu też napisze- pomyślcie co Fifa dobrego ma ze swoich starych części?

-off-the-ball mode- to była dopiero rewolucja XD aż sami się jej wyparli

-pamiętacie jak w fife strzelało się przez naciśnięcie przycisku (a zeby walnąć po ziemi to się podanie wciskało sic! XD),a teraz to już się pasek strząłu naciąga, i co z teog że w piłkach konami tak jest od zawsze :roll:

-identyczna sytuacja z wrzutakami- wciskało się 'A' i szła piłka gorą, oczywiście miliony razy lepszym rozwiązaniem (jak i przy strzałach) jest 'naciąganie paska' wrzutki.. hmmm i zgadnijcie w jakiej serii tak było od zawsze?

-ehh te genialne wolne z celownikiem XD kolejny wymysł naszych geniuszy z ktorego zrezygnowali

-rożne na zawodnika z literką nad głową XD miał koleś o ile pamiętam 'A' 'S' 'W' i co się wcisło do tego leciało- bida i nyndza, a teraz się to robi inaczej i lepiej- zgadnijcie od kogo ściągneli rożne?

ehh nie chce mi się więcej pisac ale jak czytam takich ekspertow:

"wszystko co mi się podoba to kopia PESowych rozwiązań" yy lol2 ... poprostu ręce opadają ...

to nie wiem co myśleć- jak się gra tylko w fifke, w zamnkniętym pctowym swiatku ściągania patchy, i nie zna historii obu serii(bo jak ma się znać chodzac do gimnazjum, czy jeszcze w podstawowce siedzisz?), a jednak się wypowiada to to jest biedne... zwłaszcza gdy bez żalu i wstydu powie się ze to co ma dobre w sobie fifa nie jest wzięte z pesa.... zwłaszcza że każdy kto gra tyle lat w obie serie poprostu to widzi i wie :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z ocena w Cd-action z Listopada 2006/nr. 131(6+).

Chociaż lubie fife sadze ze niedlugo przeżuce się na PES-a. Powiem krótko fifa 07- bez zmian. Kto mnie popiera ?

Tych dwóch nad tobą i ja :lol: Ale tylko w tym ,że jest wszystko bez zmian bo

z oceną zdecydowanie nie.Dlaczego??? Powtarzam poraz któryś tam 07 jest duzo lepsza od 06 a ocena gorsza .Dziwne nie? Też mi sie tak wydaje 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...