Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

A nie wie ktoś czasem czy można gdzieś już pobrać patch aktualizujący ligę polską? Znaczy, żeby Korona zwała się Koroną miała swoje logo itp. Pozatym aktualizacja takich badziewi jak ORANGE zamias IDEA. Wie kto co o czym takim?

Na razie pojawił sie inny patch poprawiający błędy z klawiaturami pod USB i przywracający zatwierdzenie ustawień po ich zmianie. Można pobrać stąd: http://footballcommunity.ea.com/content.php?i=36

Tego, o który ci chodzi jeszcze nie ma, ale całkiem niedługo powinien być. Problem w tym że nie jestem przekonany, czy Groclin, Korona, GKS i Cracovia 'dostaną' po nim oryginalne loga i nazwy. Skoro nie dały licencji, to nie wiem czy EA może cokolwiek zrobić...jedyne co jest pewne to to że będą zaktualizowane składy i Orange Ekstraklasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, z niecierpliwością czekam, aby sobie pograć w nowiutką FIFe, ale aby to się stało, będe musial chyba poprosić o przyspieszony prezent imieninowy:).

W oczekiwaniu jedank postanowiłem sobie popykać troszkę w demo (oczywiście z kumplem, z którym zresztą się na gre składam, bo i tak gramy tylko wspólnie). Jakie wrażenia? Przede wszystkim musiałem przywyknąć do zmiany jednego przycisku, bo niestety nie da się go zdwefiniować.

Grafika----> Albo mam skłonności do idealizowania, albo cały grafa z 2003 jest cały czas najlepsza. Tegoroczna na pewno nie jest lepsza od tej sprzed roku. Oczywiście ma to swoje zalety, bo gra śmiga nawet na tych wolniejszych maszynakch. W grafice nie podobaja mi się przede wszystkim bramki, a właściwie to siarki. Mam wrażenie, jak byłyby ze stali.

Rozgrywka----> Znowu stała się wolniejsza, czego nie uważam za wadę, bo FIFA kreowana jest na symulator. Bardzo podoba mi się system podań. Nareszcie jest coś takiego jak gra pozycyjna. Naprawdę warto rozciągać grę, powoli konstruować akcje. Oczywiście wymaga to wprawy, ale jest to krok w dobrą stronę.

Ważne jest też to, że szybkie ataki też są skutecze, czyli każdy znajdzie coś dla siebie:).

I znowu da się strzelić z dystansu.

Ogólnie muszę przyznać, że bardzo cięzko mi się wdrażało w nową FIFE, ale w końcu po roku obcowania z poprzednią, jest to normalne. Jednak jestem pewien, że z tej FIFY bedzię więcej radochy niż z 2005.

PS Zapomniałem o dużej wadzie, czyli o tym, że boisko jest zdecydowanie za małe. Czasem przychodziło mi na myśl to mikroskopijne z 2000;).

I mam pewne pytanie do posiadaczy pełne wersji. Czy pełniak różni się od dema? Aby uprawiedliwić z pozoru dziwne pytanie przypomnę ubiegłoroczną odsłonę, gdzie było trochę różnic, zwłaszcza w kamerach, a te w demie za dobre nie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac w kilku kwestiach nie moge sie z Toba zgodzic Black Pearl. Chodzi mi przede wszystkim o tempo gry, bo mowisz ze znowu jest wolniejsze. W 06 jest duzo szybsze, a jak mi nie wierzysz to wlacz sobie fife 05 po kilku godzinach grania w 06. Nie ma porownania. Zreszta jesli ci jest za wolno mozesz sobie zmienic to w ustawieniach. Wedlug mnie grafa tez jest lepsza, chociaz az tak mocno nie rozni sie od poprzedniej odslony. Co do boiska, to wydaje ci sie ze jest mniejsze bo przeciwnicy graja blisko ciebie a nie tak jak w 05 ze czekaja kolo pola karnego az raczysz przybiedz do nich, to sprawia ze masz wrazenie zatloczenia na boisku. A przycisk sie da przypisac, trzeba tylko pokombinowac (jak to zrobic jest podane na jednym z forow - link masz chyba pod tematem fifa 2006).

Nie gralem w demo wiec ci nie powiem czy sie bardzo rozni, ale co do kamer mysle ze nie jest zle. Jakbys chcial to mozesz sobie nawet odblokowac kamere z lotu ptaka tak jak sie kiedys gralo w SWOS. Fajne trzeba przyznac. W ogole dali pelno bajerow do odblokowania przez co ciagle jest sens zeby w to grac....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika----> Albo mam skłonności do idealizowania, albo cały grafa z 2003 jest cały czas najlepsza.
Jak dla mnie w 2003 byla zbyt cukierkowa, ale w sumie od 04 nic sie w kwesti grafiki znaczaco nie zmienia. A siatki sa chyba najgorszymi w serii a w zapowiedziach byly tak zachwalane...
Rozgrywka----> Znowu stała się wolniejsza, czego nie uważam za wadę, bo FIFA kreowana jest na symulator. Bardzo podoba mi się system podań. Nareszcie jest coś takiego jak gra pozycyjna. Naprawdę warto rozciągać grę, powoli konstruować akcje.
W sumie mozna grac po malutku pressingiem, ale szybkie kontry po skrzydlach czy dwa prostopadle podania tez nie zdarzaja sie rzadko, a tempo maja wysokie, zalezy jak kto lubi grac, albo jak komu gra sie uklada
I znowu da się strzelić z dystansu.
Zaiste prawda, przy odrobinie szczescia mozna zlapac bramkarza na wykroku i strzelic z 50 metrow za kolniez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczekałem się pełnej wersji FIFY 06 :) I mnie autentycznie wciągnęła. Jak ostatnio w ogóle w nic nie grałem to w FIFKĘ z przyjemnością przynajmniej kilka meczów dziennie rozegrać muszę. Jeśli o poziom trudności chodzi to na Profesjonalnym gram, całkiem nieźle mi idzie i po sezonie, może dwóch na Klasę Światową sie przerzucę 8), póki co zacząłem karierę Lechem Poznań i zagrałem kilka towarzyskich oraz jeden turniej z bratem. W sumie to pełna nieco różni się od dema. Drobnostki to są, jednak ogólnie in plus. Ah, i jeszcze ciekawostkę zauważyłem odnośnie komentatorów naszych polskich. Mianowicie gdy się gra klubami z ligi polskiej to nazwisko niemal każdego piłkarza jest czytane, a przy drużynach zagranicznych, nawet tych wielkich, bardzo mało, tylko po kilka. Czyżby Szpaq postanowił odpuścić sobie, wiedząc, ze pewnie i tak 1/2 nazwisk poprzekręca?

BTW Macie jakiś patent na bezpośrednie wolne? Sam próbowałem nieco w treningu, strzelałem celnie, ale jeszcze żadnego gole nie zdobyłem :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No FIFA jest wciagajaca - ja w ciagu tego tygodnia rozegralem 78 meczy w karierze oraz z jakies 30 z kumplami;p. Gram juz (po 10 spotkaniach) na najwyzszym poziomie i juz teraz kombinuje zeby odblokowac nastepny, no ale ten to juz musi byc na maxa trudny, bo na world class w fifie 06 gra sie trudniej niz w 05. Wszystko przez to ze mam problem z dryblingiem ale to nic. Co do rzutow wolnych to nie ma jakiejs specjalnej taktyki. Jeszcze na professional nie jest az tak mocno trudno strzelic gola (latwo tez nie) ale na world class rzadko kiedy bez podkrecenia daje rade strzelic (tylko lepszymi zawodnikami). Jedyny sposob na rzuty wolne to wyrobic sobie wyczucie tak aby dochodzic w sile strzalu do koncowki niebieskiego pola. Co do Szpakowskiego to nie powiem nic, bowiem mam wersje zagraniczna i u mnie jedynie po ang i fra mowia:(. (jak ktos wie czy istnieje patch czy cos dodajacy polski komentarz niech da znac)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że możemy eksportować swoją drużynę z trybu kariery do meczów towarzyskich, myślałem, że o tym pisałeś. Nowej drużyny od zera się nie da zrobić ani swojego piłkarza.

A wlasnie ze sie da, jesli dobrze pamietam to robi sie to w zarzadzaj druzyna. Juz nawet stworzylem jednego gracza:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste prawde powiada ten czlek. Nawet w monitach poprzedzajacyh mecz znajdziemy o tym informacje. Z wolnych zdobylem tylko jedna bramke ( i to w pierwszym meczu), wystawianie pilki przy wolnym troche ulatwia zaliczylem po tym kilka slupkow i raz trafilem. Co do komentatorow to dzisiaj cos pieknego uslyszalem mniej wiecej tak szarancza nadaje "To wielkie uznanie zdobyc w jednym meczu trzy bramki nawet jesli nie sa one hattrickiem", niezle mnie to rozwalilo. Pewnie chodzilo mu o klasycznego hattricka ale wyszly pierdoly. Pozatym zbyt osobiscie bym sie nie nastwaial do komentarzy. To co mieli mowic to im EA nadawala, a roznice w tonie glosu to tez nie tylko ich wina tym bardziej ze komentarz byl nagrywany przez tydzien

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko: kupowal ktoś fife na fifaserwis.com? Bo ja zamowilem grę 10.10.05 i będzie dopiero ok. czwartku piątku, mimo iż na stronie termin realizacji to 3 dni + poczta ;/ Nie uważacie że troche dlugo? Ja już z tego wszystkiego chodzę jak babka w czasie okresu, jestem rozdrazniony, bo juz bym pogral, a tu ni ma :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko: kupowal ktoś fife na fifaserwis.com? Bo ja zamowilem grę 10.10.05 i będzie dopiero ok. czwartku piątku, mimo iż na stronie termin realizacji to 3 dni + poczta ;/ Nie uważacie że troche dlugo? Ja już z tego wszystkiego chodzę jak babka w czasie okresu, jestem rozdrazniony, bo juz bym pogral, a tu ni ma :D.

Ja zamawiałem FIFE na fifaserwis.com i czekałem dwa dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, cos dawno mnie tu nie bylo :D. Zgdnijcie dlaczego? :D Tak, FIFA doszła ;]. I juz zrobiłem sezon Wisłą i jestem w połowie sezonu w Celticu [Żurawski strzela najwięcej bramek ;]]. Gierka bardzo fajna, dzis gralem tylko 7,5h, wiec wciaga ;]. I jest inna niz demo. Bardziej realistyczna :). No, moze oprocz tego, ze 3/4 sytuacji sam na sam nie wychodzi ;]. Ale ogolnie 8+ :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawk Strikes Back!...

...with FIFA06. :P

Dawno nie widziałem interka w FIFIE. Na szczęście panowie z EA je zrobili... jako film. Wiecie co? Ciarki mnie po plecach przeszły, jak je oglądałem. Normalnie takiego kopa dostałem, że rozpocząłem sezon Wisłą K. na World Class i mój bilans to: 1-1-2. ;) Ale nie przejmujcie się - dziś też jest dzień. :twisted: Gra mi się już bardzo spodobała - do Szpaka i Szaranowicza się przyzwyczaiłem - bardzo fajnie im to wychodzi! Mój kumpel śmiał się z tych komentatorów, ale liczy się tylko moje zdanie. :P A co do samych meczów (WC) - gra mi się super. Bramkarze to wariaci (Fabiański z Legii nieźle bronił, skubaniec) ;) jednak loby, strzały z dystansu, wolne* mi nieźle wychodzą. Powoli wkręcam się w FIFĘ - z minuty na minutę.

* Jak chcecie, to Wam podrzucę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi tez podkrecanie nie wychodzi. W instrukcji pisze ze shift + strzalki i nic nie ma :/.

Mam problem. Otoz nie moge sie polaczyc z EASO. Pisze, że mam przestarzałe pliki wykonywalne gry i powinienem aktualizacje z www.fifa06.ea.com sciagnac. Tylko ze tam nic takiego nie ma :/. A ja chce grac! Pomozcie :).

Hawk>> mi sie intro spodobalo bardzo :D. Bo przedstawia piłkę nożna z najlepszej strony :D.

Komentatorzy>> brzmi to lepiej niz w skokach, ale jak po raz setny slysze, ze to pojedynek dawida z goliatem to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intro faktycznie ciekawe bardzo, szczególnie zachęcający jest początek :)

A jeśli o wolne chodzi to doszedłem póki co do tego, że kombinacja D+Q powoduje silniejsze i bardziej płaskie uderzenie piłki. Ale gola z wolnego jak nie było, tak nie ma.

Tak sobie gram sezon Lechem Poznań, po kilka meczów dziennie, na profesjonalnym. I trochę mnie denerwuje, że gra mi się nierówno. Potrafię wygrac 4-0 z drużyną z czołówki, by w następnym meczu zaliczyc wymęczony remis z outsiderem. Ale ogólnie idzie dobrze i zadowolonym, bo wreszcie mam niezawodny (no niemal) patent na sytuacje sam na sam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja drugi sezon gram Gornikiem Zabrze, wyszedlem z grupy LM ale aby widac roznice miedzy moja druzyna a Milan i to wyraznie. :D Pozatym o wiele latwiej przyszly mi zwyciestwa u siebie, na wyjazdach nie strzelalem za duzo bramek (poza Feyenoordem). Szkoda ze przechodzenie do innych klubow prezentuje sie tak kiepsko, ze wybieramy druzyne w ktorej chcemy grac. Gdyby bylo tylko kilka-kilkanascie dostepnych miejsc sytsem podobny do tego z FM2005 byloby to realniejsze, a tak kazdy nas w sumie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi czasami nie idzie po prostu. Najwyższy wynik to 3:1 (WC), a najgorszy - 0:3. Jestem w połowie sezony na 10 miejscu. Przeważnie to oni ładują mi pierwszą bramę, ale ja potrafię odrobić te straty w 5 minut fifowych (gram na 6 min). Dziś omal nie strzeliłem kolejnego wolnego. Poprzeczka, kurde...

Jak naszybcie zarobić kasę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gram sezon Lechem Poznań, po kilka meczów dziennie, na profesjonalnym. I trochę mnie denerwuje, że gra mi się nierówno. Potrafię wygrac 4-0 z drużyną z czołówki, by w następnym meczu zaliczyc wymęczony remis z outsiderem. Ale ogólnie idzie dobrze i zadowolonym, bo wreszcie mam niezawodny (no niemal) patent na sytuacje sam na sam ;)

Ja radzilbym zaczac grac na world class, mimo iz na poczatku sie przegrywa. szybciej opanujesz ta gre...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzilbym zaczac grac na world class, mimo iz na poczatku sie przegrywa. szybciej opanujesz ta gre...

Skończę ten sezon i przerzucam się na World Class, bo na Profesjonalnym już wygrywam po 4 czy 5-0 niemal z każdym 8) No i wreszcie wczułem się w rzuty wolne, na treningu nawet kilka goli strzeliłem ;) A dziś z kolei odblokowałem sobie drużynę Klasycznej XI i całkiem ciekawa ekipa z Bońkiem w składzie. Facjatkę każdy ma wzrowaną na rzeczywistej i nawet nieźle wykonane są, a gra się tą ekipą bardzo przyjemnie. Poza tym od razu mówię wam, że nie warto za zdobyte punkty odblokowywać sobie kart słynnych piłkarzy, lepiej od razu Klasyczną XI, wygrać mecz przeciw tej drużynie i wszystkie karty mamy bez żadnych kosztów odblokowane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...