Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Intel e8400-po podkręceniu komp wyłącza się przy uruchamianiu

Polecane posty

Tak więc problem wygląda tak:

Mam dość delikatnie podkręcony procesor E8400 (3,4GHz).Kiedy włączam komputer,po około sekundzie wyłącza się on,by po kolejnej sekundzie znów się włączyć i od tego momentu działać bez zarzutu.

Napięcie ustawione na 1,225 V,płyta główna:Asus P5Q Pro

myślę że to jakiś problem spowodowany niestandardowym napięciem,Gdyż bez zwiększania go problemu nie ma.

Problem występuje tylko kiedy komputer jest uruchamiany pierwszy raz po nocy (na noc odłączam listwę zasilającą)-przy każdym kolejnym uruchomieniu problem nie występuje.

Poradzimy coś na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Mogę się mylić ale wydaje mi się ,że to będzie zabezpieczenie asusa.Ja kręciłem na niej e 6750 z 2,66 do 3Ghz i tylko za pierwszym razem jak włączyłem kompa to tak mi sie stało.(teraz składam nowego kompa na tej podstawce)

Jak chcesz sie tego pozbyć to nie wyłączaj listwy na noc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam płytę Asusa (Rampage Formula) i dokładnie tak samo się u mnie dzieje (znaczy podwójny start po odłączeniu listwy). To standardowe zachowanie tych płyt, które pojawia się właśnie po zabawie w OC i nie należy się tym jakoś specjalnie przejmować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki off top...

ImpulseM jeśli masz dobre GG podane w profilu, to zaklikam kiedyś, bo chciałem się o tego Rampage wypytać trochę ;)

A co do tego problemu to wygląda mi na to że BIOS się restartuje?! Innego wytłumaczenia nie widzę tutaj... (podobnie jak klikacie w BIOSie "zapisz i wyjdź", to też się komp restartuje ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż,jeśli to standardowe zachowanie płyt Asusa,to dziękuję bardzo za uspokojenie.Niby wszystko działa dobrze,ale nie chciałem nic uszkodzić.

Problemik rozwiązany,można zamykać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawości to w drugim poście tego tematu znalazłem jakieś sensowne wyjaśnienie tego zjawiska. Ja w sumie mam tak od początku jak zacząłem proca kręcić (czyli już ponad pół roku) i do tej pory jeszcze nic złego dla sprzętu z tego nie wynikło.

@lekki offtop

GG jest jak najbardziej prawidłowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...