Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrxPL

[PS3] Podstawy wyboru

Polecane posty

Wiec kilka podstawowych pytan: Do PS3 mozna wsadzic plytke to mozna od razu ja skopiowac na HDD i uruchamiac nie niszczac plytki? Umozliwia to standardowe oprogramowanie czy trzeba cos instalowac... Sorry za glupie pytanie ale przymierzam sie do zakupu a nie wiem podstawowych rzeczy. I jeszce jedno jaka wersje najlepiej kupic, 40GB 60GB czy 80GB. 40GB najtansza ale slyszalem ze czesto padają... A 60 troche droga. Co radzicie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto to padają X0 :)

60 bedzie droga bo to była wersja z kompatybilnościa wsteczną do PS2 - na pewno świetny zakup... ale IMO nieopłacalny :)

Wydeje się że 80 to teraz optymalny wybór, ale nic nie stoii na przeszkodzie by kupić 40 i wsadzić sobie tam potem 500GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie podepne, czyli np. w PS3 wsadzisz plutke to mozesz od razu ja skopiowac na HDD i uruchamiac nie niszczac plytki? Umozliwia to standardowe oprogramowanie czy trzeba cos instalowac...

>>> Nie ma takiej opcji. Można co najwyżej instalować gry, ale kopiowana jest nie zawartość płyty, lecz jej część. Co do niszczenia się płyt, to X360 miał z tym wielkie problemy (na co poradzono właśnie umożliwiając zrzucenie gry na dysk, jednak np. takie Halo 3 ładuje się szybciej z płytki niż z HDD)...

Sorry za glupie pytanie ale przymierzam sie do zakupu a nie wiem podstawowych rzeczy. I jeszce jedno jaka wersje najlepiej kupic, 40GB 60GB czy 80GB. 40GB najtansza ale slyszalem ze czesto padają... A 60 troche droga. Co radzicie???

>>> Pierwsze słyszę o częstych padach 40GB. W każdym razie 60GB już nie produkują, więc można kupić tylko używaną, ale inne nie mają wstecznej kompatybilności. W każdym razie do PS3 można wsadzić dowolny dysk SATA 2,5"... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem dylemat... Co kupić

Nowy komputer/X360 czy PS3 i do tego TV nowy..

Zastanawiałem sie długo..

Postanowiłem...

Kupiłem PS3 i LCD 32"...

Powiem tak..

Nie żałuję;]

Super się gra na takim telewizorze (chociaż plazma byłaby lepsza ale $ nie starczyło :P)

Grałem w GTA4, Assasina, Fife 09, Fight Nighta 4...

Wszystko płynnie ( jedynie gta miało czasem chwile "zadumy xD - na oko 20 fpsów :P ale tylko jesli na ekranie bylo wiecej niz okolo 30 radiowozów :P)

Do tego BR. Przyszlosc jesli chodzi o nosniki danych.

Dysk moge sobie wymienic ( obecnie mam 80gb )

Czekam na Assasina 2, i Gran Turismo 5 :D

Niedługo kupuje Guitar Hero 3 i WT.

X360 moze i ma wiekszy wybor gier...ale... jaki on jest GŁOŚNY !!

ludzie.. moj komputer z C2D i 9600gt ciszej chodzi..

pozatym czytanie co chwila na forum o awaryjnosci... slabe wyposazenie..

pad jak dla mnie niewygodny;p

PS3 chodzi cichutko słychac czasem jak plytka sie odczytuje:P ale to jest nieporownywalne z Xpudłem....

Spytacie czemu nie komputer ( przeciez mozna piraty miec i nie tylko grac na nim :P )

komputer ktory mnie interesowal kosztował okolo 3 tys. "plejke" kupilem za 1,3zl

komputer do "pracy" juz mam;P takze... :D

wybór jak dla mnie właściwy

Jesli ktos sie zastanawia.. polecam !!

Super rozrywka dla całej rodziny xD ( Moj tata pocina w Fight Nighta xD, mama w little big planet xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów konsolowców i od razu mam do was interes tj. pytanie :happy: .

Otóż może i parę osób ma mnie za antyfana konsol, ale to tylko dlatego, że jestem również fanem symulatorów i każdego, kto próbował mi wmówić, że na konsolach ten gatunek w ogóle istnieje mieszałem z błotem, ale wbrew pozorom same konsole lubię jako maszynki do czystej, relaksującej rozrywki (ojj ile to godzin się spędziło u znajomych katując pierwszego Tekkena i Gran Turismo :smile: ). No i chyba wreszcie przyszedł czas na własną konsolę. Padło na PS3 bo dla mnie Sony to marka, MS to brak marki, z PS miałem już nieco doświadczeń, no i PS3 o ile mi wiadomo ma również jedną bardzo przydatną dla mnie funkcję, czyli odtwarzania filmów na BR. I tutaj pytanko, a właściwie kilka:

- Jak to jest z tą funkcją w PS3? Czy działa bezproblemowo i czy PS3 ma jakieś poważne braki jako odtwarzacz w porównaniu do "właściwych" odtwarzaczy (pilota można dokupić o ile się orientuję)?

- Również gdzieś widziałem coś na temat tego, że PS3 potrafi też upconvertować filmy z DVD?

- Przeglądając tematu tutaj zrozumiałem, że już nie jest jak kiedyś, czyli konsola to był jeden konkretny sprzęt, tylko jest kilka wersji. W takim razie, czy możecie polecić mi jakąś wersję PS3, która równie dobrze mogłaby służyć jako odtwarzacz filmów BR, jak i sprzęt do pogrania od czasu do czasu (nie dla maniaka w sensie)?

- Jeszcze pytanko odnośnie grzania się sprzętu bo mam pod TV szafkę z zamkniętym tyłem i zamykanym też przodem, a stoją w niej odbiorniki satelitarne itp. , więc dobrze byłoby się upewnić, czy PS3 takie warunki zniesie??

Dzięki z góry za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przeglądając tematu tutaj zrozumiałem, że już nie jest jak kiedyś, czyli konsola to był jeden konkretny sprzęt, tylko jest kilka wersji. W takim razie, czy możecie polecić mi jakąś wersję PS3, która równie dobrze mogłaby służyć jako odtwarzacz filmów BR, jak i sprzęt do pogrania od czasu do czasu (nie dla maniaka w sensie)?

Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi. Jedyne czym różnią się od siebie poszczególne wersje PS3 to pojemność dysku, liczba portów USB i inne duperele. W sklepach jest 80GB i tą Ci polecam, jak najmniej awaryjną. Z góry uprzedzam - 2 porty USB, brak czytnika kart pamięci i brak kompatybilności wstecznej

- Jeszcze pytanko odnośnie grzania się sprzętu bo mam pod TV szafkę z zamkniętym tyłem i zamykanym też przodem, a stoją w niej odbiorniki satelitarne itp. , więc dobrze byłoby się upewnić, czy PS3 takie warunki zniesie??

Dobrze będzie ;)

- Jak to jest z tą funkcją w PS3? Czy działa bezproblemowo i czy PS3 ma jakieś poważne braki jako odtwarzacz w porównaniu do "właściwych" odtwarzaczy (pilota można dokupić o ile się orientuję)?

Dobrze odtwarza filmy. Identycznie jak napęd BD w moim kompie. Jak do innych odtwarzaczy się ma nie mam pojęcia, ale zapewne zbytnio nie odstaje. Ale postaraj się o oddzielne głośniki, bo dźwięk na płytach BD jest bardzo dobry, aż żal marnować go na głośniki z TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kompatybilności wstecznej to mi rybka, więc jak dla mnie gites. Jeszcze pytanie, czy dużo jest gier pracujących na FullHD? Tzn. czy to większość, mniejszość, po równo z HDReady?

OK dzięki za pomoc, wkrótce dołączę do zdaje się szczęśliwej rzeszy posiadaczy tego sprzętu ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kompatybilności wstecznej to mi rybka, więc jak dla mnie gites. Jeszcze pytanie, czy dużo jest gier pracujących na FullHD? Tzn. czy to większość, mniejszość, po równo z HDReady?

OK dzięki za pomoc, wkrótce dołączę do zdaje się szczęśliwej rzeszy posiadaczy tego sprzętu ;) .

Większość (jeśli nie wszystkie) gry z PSStore. Co do pudełkowych, to wątpię, żeby było ich dużo. Jeśli w ogóle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszce jedno jaka wersje najlepiej kupic, 40GB 60GB czy 80GB. 40GB najtansza ale slyszalem ze czesto padają... A 60 troche droga. Co radzicie???

Wydeje się że 80 to teraz optymalny wybór, ale nic nie stoii na przeszkodzie by kupić 40 i wsadzić sobie tam potem 500GB.

Z wersją 40 GB daj sobie spokój nie wszystkie modele są wadliwe, ale skoro kupujesz pewnie na Allegro (nieprodukowany już model) to istnieje duże ryzyko, że kupisz wadliwą serię, kumpel się nieźle naciął, bo kupił model z września-listopada 2008. Z tego okresu właśnie unikaj PS3 jak ognia. Liczne problemy z laserem BD i inne sprawy. PS 60GB odpada, bo ma raz, starsze wersje wielu części i przede wszystkim nie posiada już gwarancji. Taniej ci wyjdzie kupienie wersji 80 GB i dokupienie PS2. Ze względu na możliwość podmieniania dysków twardych na twoim miejscu kupiłbym PS3 po prostu w jakimś dobrym sklepie, bo na Allegro zdarzają się cwaniaczki, którzy wcześniej wspomniany model wyposażają w dysk 80 GB.

- Jak to jest z tą funkcją w PS3? Czy działa bezproblemowo i czy PS3 ma jakieś poważne braki jako odtwarzacz w porównaniu do "właściwych" odtwarzaczy (pilota można dokupić o ile się orientuję)?

Jest co najmniej dobrym odtwarzaczem BR :) Wiele serwisów używa go jako standardowego modelu do którego się porównuje inne nowsze. Pamiętaj też, że odtwarzacz Sony jest cały czas update'owany przez internet więc zawsze będzie miał obsługę wszystkiego, co najnowsze. Czego nie można powiedzieć o innych takowych odtwarzaczach.

- Również gdzieś widziałem coś na temat tego, że PS3 potrafi też upconvertować filmy z DVD?

Na to się mówi upscalling :P i owszem PS3 ma tą opcję, nie widziałem jak to wygląda, ale jeśli ma taką samą jakość podwyższania rozdziałki jak Xbox to możesz zapomnieć o filmach Blue Ray, tak bardzo poprawia ich jakość :)

- Przeglądając tematu tutaj zrozumiałem, że już nie jest jak kiedyś, czyli konsola to był jeden konkretny sprzęt, tylko jest kilka wersji. W takim razie, czy możecie polecić mi jakąś wersję PS3, która równie dobrze mogłaby służyć jako odtwarzacz filmów BR, jak i sprzęt do pogrania od czasu do czasu (nie dla maniaka w sensie)?

Jak wspomniałem wyżej. PS3 80GB jest raczej najbezpieczniejszą i stabilniejszą wersją sprzętu, który cię powinien bez problemu zadowolić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wersją 40 GB daj sobie spokój nie wszystkie modele są wadliwe, ale skoro kupujesz pewnie na Allegro (nieprodukowany już model) to istnieje duże ryzyko, że kupisz wadliwą serię, kumpel się nieźle naciął, bo kupił model z września-listopada 2008. Z tego okresu właśnie unikaj PS3 jak ognia.

Tak z ciekawości, jakieś konkretne dane, statystyki, źródła owej rewelacji ?

Wiem na pewno, że Killzone 2 i FIFA09 pracują w 1080p

Nie wiesz nic, Killzone 2 chodzi w 720p, można wymusić 1080i, ale sensu to większego nie ma. Fifa09 zapewne również natywną ma 720p, jak 98% gier ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...