Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mathelite

Komputer do gier za około 2000 zł

Polecane posty

Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna/modernizacji komputera.

Złożyłem coś takiego:

Płyta główna - Asus P5KPL/1600 Intel G31

Procesor - Intel Core2 Duo E7400 2,80GHz (S775) BOX

Karta graficzna - GeForce with CUDA 9600 GT Zotac 512MB HDTV & DVI (PCI-E) AMP! Edition

Pamięć RAM - OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

Dysk twardy - Hitachi DeskStar P7K500 500 GB (SATA II, NCQ)

Zasilacz - Tagan U33 - II SuperRock Series 400W

Napędy i inne peryferia wezmę ze starego sprzętu.

Komputer ma służyć głównie do grania (ze względu na posiadany monitor CRT 17" o max rozdzielczości 1280x1024) interesuje mnie aby mozna było bezproblemowo pograć na max ustawieniach we wszystkie nowe tytuły (GTA4, GRID, itp...) właśnie w takiej rozdzielczości.

Doradźcie co by ewentualnie zmienić (szczególnie co sądzicie o płycie głównej bo na tym się niezbyt znam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił GeForce'a 9600 GT na 9800 GT, albo chociaż kupił 9600 GT z 1GB. A jeśli chcesz już zostawić sobie tego kompa na dłużej, kup któregoś GeForce'a z serii 2XX GTX Jest jeszcze sprawa zasilacza- może lepiej zakupić 500W? Pierwsze słyszę o tych zasilaczach Tagana, ale z zasilaczami jestem nie w temacie, więc nie jestem pewien, czy to jest no-name.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagan to dobra marka, a co do karty to jeżeli chcesz grać we wszystkie nowsze gry na wysokich detalach to chyba powinieneś pomyśleć o czymś trochę lepszym chociaż GeForce 9800GTX / GTS 250 luba Radeon 4850. Co do GRID'a to na moim dość starym sprzęcie chodzi na wysokich w 1024x768 więc z nim nie będzie problemu, a co do GTA4, przyda się mocna karta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mathelite

Najlepszym wyjściem byłaby zamiana proca na coś słabszego (np. e5200) i doinwestowanie zaoszczędzonych złociszy w kartę graficzną (xirgan podał już dobre propozycje). Na obecną chwilę jak i w przyszłości da to lepsze rezultaty w grach niż Twoja aktualnie planowana konfiguracja.

@GeneralMateusz

Małe pytanie: gdzie i kiedy kupno 9600GT z 1GB pamięci ma jakikolwiek sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie 2 kart do SLI / Crossfire jeśli w podobnej cenie można mieć jedną szybszą jest bez sensu. Taniej nie będzie, w wielu tytułach będzie działała tylko jedna karta (czyli będzie jeszcze wolniej), a do tego dochodzi jeszcze konieczność kupna płyty, która będzie (w tym przypadku) umożliwiała SLI.

A za 1200 złotych można mieć GTX 275, po OC bije nawet GTX 285 - jaki więc sens w dwóch co najwyżej średnich kartach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. może i rady dobre ale ja potrzebuję sprzętu do grania w rozdzielczościach 1024x768 i 1280x1024 (ze względu na posiadany monitor) więc to nie musi być jakiś super sprzęt. Chodzi mi żeby nowe tytuły chodziły w tych rozdzielczościach płynnie w wysokich detalach.

Druga sprawa to zużycie prądu (zawyżane głównie przez grafikę) wiadomo im mocniejsza karta tym więcej prądu potrzeba czyli mocniejszy zasilacz potrzeba.

No i co sądzicie o tym co zaproponowałem w 1 poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie 2 kart do SLI / Crossfire jeśli w podobnej cenie można mieć jedną szybszą jest bez sensu. Taniej nie będzie, w wielu tytułach będzie działała tylko jedna karta (czyli będzie jeszcze wolniej), a do tego dochodzi jeszcze konieczność kupna płyty, która będzie (w tym przypadku) umożliwiała SLI.

A za 1200 złotych można mieć GTX 275, po OC bije nawet GTX 285 - jaki więc sens w dwóch co najwyżej średnich kartach?

sensej ma racje jeśli chodzi o karte i wielce go pozdrawiam. wiem że nie chcesz kompa z kosmosu ale jak kupujesz kompa rób to tak byś jak najmniej kasy musiał włozyc w puźniejsza rozbudowę. Nie bierz zestawów nie kupój zintegrowanych układów i jak wyżej nie kupuj sli p-ozdro dla wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mathelite

P5KPL sa oparte na G31, wiec maja integre iX3100 na pokladzie, nie ma to negatywnego wplywu a czasem sie wrecz przydaje, ale P5KPL ma dosc malo atrakcyjne ceny i jak brac cos z tej serii i rozmiaru to P5KPL AM-PS za ok 200 lub Gigabyte G31MF S2, czy tez Giagbyte'a EP31DS3L{zakladam ze masz obudowe standardu ATX} za jakies 3/4 dychy wiecej. Powyzej 250 jedynym rozsadnym wyborem sa modele na P/G/33/35/43. Konfiguracja w ogolnym zalozeniu ok choc warto by to lepiej dopasowac i zaktualizowac, za 2k mozna dostac wiecej, osobiscie proponuje zmainy jak pod linkiem ponizej

http://kdo.pl/sc/f5foqe9fqcx3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. może i rady dobre ale ja potrzebuję sprzętu do grania w rozdzielczościach 1024x768 i 1280x1024 (ze względu na posiadany monitor)

Kurcze, przy takich wymaganiach to wystarczy Radeon 4770, maksymalnie 4850. Choć po OC 4770 jest równie wydajny, a powinen kosztować poniżej 300 złotych. Wystarcza w zupełności by w 1280x1024 grać w Crysisa na detalach High.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przy takich wymaganiach to wystarczy Radeon 4770, maksymalnie 4850. Choć po OC 4770 jest równie wydajny, a powinen kosztować poniżej 300 złotych. Wystarcza w zupełności by w 1280x1024 grać w Crysisa na detalach High.

To fakt, że po dzisiejszych testach ten Radek wygląda na całkiem niezłą kartę, a gdyby kosztował te 300 zł to byłaby kompletna rewelacja i pogrom konkurencji. Niestety życie takie piękne nie jest i już po produkcie Sapphire widać wokół jakiej kwoty ceny będą się kształtowały (z drugiej strony za taką wydajność to również jest jeszcze bardzo dobra stawka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w cenie, powinno być - poniżej 400 złotych. Choć z tego co już gdzieś widziałem na początku 4770 będzie jednak kosztował w granicach 400-450 zł... Taki mamy teraz przelicznik z dolara (oficjalna cena w USA to 99$).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić nowy komp w granicach 2 tyś na bazie ECO z marca. Jedyną rzeczą z tamtego zestawu co mi się nie podoba to karta graficzna. Ojciec chce żeby była koniecznie GeForce. Na jaką wymienić tamtą? Na 9800GTX ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cytat ciach - GFR]

Bierz coś takiego:

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 280 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 249 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ CL4 PK - 230 zł

Karta Graficzna : Zotac GeForce GTX 260 (192ps) - 630 zł

Zasilacz: Corsair CX400W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master Elite (np.) 331 - 149 zł

Razem : 2042 zł (ESC.pl)

Jak nie starczy kasy, można wziąć tańszą obudowę, np. Tacens Prior, albo Asus TA-...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Gi3r3ek wszystko fajne ale nad tym bym się zastanowił Karta Graficzna : Zotac GeForce GTX 260 (192ps) - 630 zł konkretnie chodzi mi o 192 ps -nie lepiej coś innego bo gtx z 216ps jest droższy o 200zł (wg. mnie jest wydajniejszy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CYTAT CIACH - GFR]

Starałem się zmieścić w cenie 2000 zł - jak widać, nie udało się do końca.

Oczywiście, jeśli uda się nagiąć trochę budżet, to warto. Ale 200zł? Skąd taka kwota? Za 699zł jest GTX 260 od Palita z 216ps, więc jeśli uda się znaleźć kasę, to można brać. Jeśli nie... to lepszy ten GTX 260 niż 9800GTX+/GTS 250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Można nie kupić napędu bo mam już całkiem nowy więc kasa się znajdzie. Będę kompa kupować koniec czerwca może trochę wcześniej to poszukam jeszcze może w mieście są jakieś promocje. Mam pytanie bo dziś w szkole kolega mówił mi że Dual Core są słabe a lepsze Core 2 Duo czy coś takiego... Czy to prawda jeżeli tak to jaki model za około 300 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...