Skocz do zawartości
NewJoker

Gears of War - nie odpala na Windows 10

Polecane posty

Witam,

kupiłem sobie używane Gears of War (pierwsza część). Zainstalowałem bez problemu, ale nie mogę uruchomić gry na Windows 10. Najpierw nic się nie działo jak klikałem na launcher a po zainstalowaniu patcha jeden plik exe niby włączał grę (pojawiało się małe okienko z grafiką, następnie otwierało się pełne okno i czarny ekran jakby zaraz miały pojawić się reklamy), ale po chwili wszystko znikało i wyświetlany był komunikat żeby skorzystać z drugiego pliku exe nazwanego Startup (przed patchem on nic nie robił). Klikałem więc i albo pojawiało się małe okno z czarnym ekranem (znów niby odpalanie gry) a potem samo znikało albo nic się nie pojawiało.

Czy ktoś wie jak odpalić grę na Windows 10 ? Jest w ogóle jakiś sposób ?

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2018 o 07:32, Raven82 napisał:

"games for windows", poza tym jak używane, to pewnie klucz też zużyty

Usługa "games for windows" działa również w trybie "offline" - klucz wymagany jest wyłącznie do gry "online"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może to być wina GFWL. Na razie zastosowałem rozwiązanie w postaci zakupu wersji Ultimate Edition, która jest dedykowana do Windows 10. Zresztą może dlatego stara nie działa ...

Ale jeśli ktoś zna sposób na uruchomienie pierwotnej wersji na dziesiątce to będę wdzięczny za informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba tu jest sytuacja podobna jak z Bulletstormem - mimo, że nie jest wymagane korzystanie z GfWL, po instalacji konieczna jest jednorazowe połączenie gry z serwerami GfWL (coś jakby aktywacja), a skoro GfWL leży i kwiczy to i połączenie z serwerami jest niemożliwe.

O ile pamięć mnie nie myli, to Bulletstorm ominął to przenosinami na Origin (a potem, jak prawa przejął Gearbox, powstała wymagająca tylko Steama "nowa, ulepszona wersja" a "stara" zniknęła), zapewne w przypadku GoW w tym celu powstała Ultimate Edition.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...