Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

4GB RAMu DDR2 dobrego do podkręcania

Polecane posty

Opisz dokladnie konfiguracje do jakiej chcesz te pamieci, dobre do OC, tamte Kingston'y nie sa do OC, to zwyczajne proste kosci, wycenione znacznie ponad realna wartosc, do OC proponuje z ich malutkiej oferty takie kosci jak ponizej

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=PATRIOT+DDR2+4GB+D84

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie do końca ustaliłem wszystkie części do komputera, narazie szukam podzespołów które by nie miały problemów z nowymi grami.

Ale narazie rozważam zakup

Geforce gigabyte GTX 295

Procesor Pentium core 2 dual E8600

płyta główna Asus P5Q

Nie podaje pełnych nazw bo chyba nie potrzeba??

Jeszcze nie do koća wiem jaką pamięć kupić i jaki dysk, ale zastanawiam sie nad Seagate Barracuda 7200.12 500 GB chociaż czytałem w CDA że dobry jest z serii 7200.11.

Nie wiem czy moge w tym temacie zapytac sie na temat kart??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokladnie konfiguracje do jakiej chcesz te pamieci, dobre do OC, tamte Kingston'y nie sa do OC, to zwyczajne proste kosci, wycenione znacznie ponad realna wartosc, do OC proponuje z ich malutkiej oferty takie kosci jak ponizej

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=PATRIOT+DDR2+4GB+D84

Oj, akurat z Patriotami mam bardzo złe doświadczenia - moim zdaniem trzymać się od nich jak najdalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. Ograniczał możliwości karty.. dobre...

E8600 to najlepszy proc z rodziny C2D, ale według mnie baaardzo nieopłacalny. Za tą kaskę możesz mieć spokojnie Q9950, ale ja bym wziął E8400 za 700zł (OC na poziomie powyżej 4GHz to chyba każdy egzemplarz zrobi- warunkiem jest dobre chłodziwo).

Po drugie karta jest za mocna. Weź gtx285 jak mocarz jesteś i masz kasę a jak nie to HD4890 lub HD4870 Toxic (po oc vram wyższy niż na 4890 a jądro prawie takie samo). Ups.. chyba doradziłem jak Apo@up ;]

Ale o ramach temat więc do rzeczy.

Do oc najlepsze są ramy na kościach Micron d9.. B6, bo fatbodów to już nie trafisz na bank.

Pamięci które kręcą się bardzo dobrze: Cruciall Ballistix, OCZ Reaper z przed końca 2007r., TeamXtream i podobne.

Raczej najtaniej mógłbyś kupić te OCZy, ale raczej nie kupisz bo nikt ich nie sprzedaje już :/

pozostaje Ci kupić Crucialle- dosyć drogie ale myślę że jak chcesz kręcić hardcorowo to Ci się opłaci.

Nie kupuj nowych Geili, OCZów, GoodRamówi i budżetówek (czyli good ramów xD Kości miały microna niby ale jakieś wybrakowane chyba..)

Nie wiem na jakich kościach są teraz Patrioty i Corsairy, tak więc ewentualnie dowiedz się o te 2 firmy jeszcze.

Myślę, że temat jasny, nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokladnie konfiguracje do jakiej chcesz te pamieci, dobre do OC, tamte Kingston'y nie sa do OC, to zwyczajne proste kosci, wycenione znacznie ponad realna wartosc, do OC proponuje z ich malutkiej oferty takie kosci jak ponizej

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=PATRIOT+DDR2+4GB+D84

Oj, akurat z Patriotami mam bardzo złe doświadczenia - moim zdaniem trzymać się od nich jak najdalej.

U mnie wrecz odwrotnie, wlasnie z koscmi tej marki nie mialem jak do tej pory problemow, choc wzial bym inny model. Niestety wyraznie sobie zyczyl zeby byly z oferty sklepu Proline, a oferta jak wspominalem, bardzo niewielka. DDR2 tylko od Kingston/Patriot/Geil/GoodRam/Kingmax, w dodatku bardzo niewiele modeli + tradycyjnie jakies NN. Produkty Geil lepsza opinia od Patriot sie nie ciesza, a szczegolnie te w podobnej cenie jak BD, o ofercie Kingmax nie wspominajac. Ponadto typowe dla EP, 1066/CL55512, w tej kategorii cenowej jest jeszcze przyzwoitym wynikiem OC

smok

Konfiguracja, pomysl czy nie lepiej zainwestowac w zestaw na Ci7 kosztem slabszej karty, z opcja na modernizacje w przyszlosci. Chyba ze kupiles sobie monitor o bardzo duzej rozdzielczosci. Napisz jeszcze ile chcesz maksymalnie wydac na te pamieci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie do końca ustaliłem wszystkie części do komputera, narazie szukam podzespołów które by nie miały problemów z nowymi grami.

Ale narazie rozważam zakup

Geforce gigabyte GTX 295

Procesor Pentium core 2 dual E8600

płyta główna Asus P5Q

Nie podaje pełnych nazw bo chyba nie potrzeba??

Jeszcze nie do koća wiem jaką pamięć kupić i jaki dysk, ale zastanawiam sie nad Seagate Barracuda 7200.12 500 GB chociaż czytałem w CDA że dobry jest z serii 7200.11.

Nie wiem czy moge w tym temacie zapytac sie na temat kart??

Trochę to tak dziwnie złożone. 295 bym nie brał bo to jak będą gry chodziły zależy od tego jak obsługują SLi, a z tym jest bardzo różmie. Raczej nie będziesz pracował na czyms powyżej FullHD więc jak na razie 285 w zupełniości styknie. Potem dokupisz drugiego (jak będą w paczkach z chipsami rozdawać) w miarę potrzeb. SLi lepsze, a i z obsługą pewnie bedzie lepiej.

Wydaje mi się też że albo E8400 albo Ci7. P5Q ale w wydaniu DeLux (albo Pro nie pamiętam już dokładnie) a najlepiej Formula.

HDD WD Veliociraptor - 200GB mniej za to bardzo szybki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty zależy mi na jak najleprzej płynności i wydajności w grach. Wydaje mi sie że jeżeli nawet gry nie będą do końca odpowiadać kartom SLI to i tak nie będzie dużego spadku w wydajności, chyba że sie myle. Jezeli chodzi o dysk twardy to chyba bym został przy tym co podałem. Jeszcze tylko wybór dobrej pamięci ale widze ze macie różne poglądy na temat firm :biggrin: Co to sklepu to wiąze sie z tym że mam blisko do niego i to sprawdzona firma dla mnie jest, dlatego tam chce kupić wszystkie części.

Płyta głóna zastanawiam sie nad

http://www.proline.pl/sklep.php?g=P%B3yty+g%B3%F3wnealbo

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+P5Q+PRO

obie w podobnych cenach, tylko ta druga jest dostępna w większej ilości.

Na kości chce wydac do 300 zł na 4GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty zależy mi na jak najleprzej płynności i wydajności w grach. Wydaje mi sie że jeżeli nawet gry nie będą do końca odpowiadać kartom SLI to i tak nie będzie dużego spadku w wydajności, chyba że sie myle.

Zastanów się mimo wszystko, czy ta karta i ten proc mają sens... 295 poleciłbym tylko do i7, na słabym procku ta karta będzie wolniejsza niż 285. Tak, E8400, zwłaszcza po OC, wolny nie jest, ale... cóż, w testach w redakcji wyszło, że bez OC 295 będzie na nim wolniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Ale i tak wszystko zależy od funduszy.

Moim zdaniem lepiej kupić E8400 (ewentualnie Q9550, bo niedługo obniżka do 195$) i GTX285.. Wydajność niby gorsza, ale nie wierzę że jakiejś gry nie pociągnie przez najbliższe 2 lata. Zastanówmy się czy warto (nawet jak ktoś jest "bogaty") płacić ~1000zł (i7 i GTX295) za kilka (nieodczuwalnych) klatek więcej- no chyba że ktoś wychwyci 10-15 klatek przy FPS 120....

Ale temat schodzi z RAMów troszkę...

Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie nazwę tematu zmienić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty zależy mi na jak najleprzej płynności i wydajności w grach. Wydaje mi sie że jeżeli nawet gry nie będą do końca odpowiadać kartom SLI to i tak nie będzie dużego spadku w wydajności, chyba że sie myle.

>>>Tak jak pisał allor. Zapłacisz, a róznicy nie zobaczysz. Kupowanie na zapas to jedna z najmniej rozsądnych rzeczy przy wyborze sprzetu bo postęp i spadek cen zazwyczaj wyprzedza wymagania nowych gier.

Jezeli chodzi o dysk twardy to chyba bym został przy tym co podałem.

>>>Nie zapominaj że sprzęt ogranicza najwolniejszy element zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie Pentium IV, będziesz miał mnóstwo GHz-tów. Z których nic nie wynika.

Poza tym i7 920 nawet na standardowym chłodzeniu spokojnie podkręca się do 3,3 GHz, a z dobrym dochodzi do 4 GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...