Skocz do zawartości

Beyond Good & Evil


Gość kabura

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 407
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Grałem dwa razy panna Jade. Za pierwszym o dziwo, dosc szybko poradziłem se z tym bossem. Grajac drugi raz, myslałem, ze klawiaturze klawisze z &^%^ powyrywam. Trzeba przyznać, ze projektanci wpadli na fajny pomysł pokiełbaszenia zmysłow Jade, a przy tym i sterowania graczom. Ale tak naprawde panowie to był jedyny boss, na którego trzeba było poswiecic wiecej czasu. Z reszta nie o wielkość i figlarność bossów w tej grze chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ludzie zaciąłem się w misji Slaughterhouse. Przypominam, że do tej misji potrzebny był mi upgrade Hovercrafta - JUMP umożliwiający skok przez promień lasera. Kierując się we wskazane na mapie miejsce, wjechałem do Slaughterhouse Race i wygrałem oba wyścigi, ale jak mam wykonać tą misje to nie wiem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się we wskazane na mapie miejsce, wjechałem do Slaughterhouse Race i wygrałem oba wyścigi, ale jak mam wykonać tą misje to nie wiem :(

Eech... Z takimi pytaniami to do "Pomocnej Dłoni".

Ale chodzi o to, że podczas jednego z wyścigów musisz skręcić w boczny tunel (chyba trzeba przy tym kratę rozwalić, ale pewny nie jestem, bo dawno grałem) i wtedy zjeżdżasz z trasy wyścigu do rzeźni. Proste? Dopiero tu zaczyna się właściwe zadanie.

A same wyścigi to jeszcze jeden plus tej gry. Muzyczka, jaka towarzyszy nam na torze, pogrywała mi po wyścigach w uszach przez całe dni. W ogóle BG&E ma solidną muzę, jedną z lepszych, dałoby się jej słuchać sauté, gdybym tylko wiedział czy została gdzieś poza grą wydana.

"Propaganda" - świetny kawałek. :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczka, jaka towarzyszy nam na torze, pogrywała mi po wyścigach w uszach przez całe dni. W ogóle BG&E ma solidną muzę

No nie da się ukryć - agresywny latynos przygrywający do ichniej wersji cymbergaja pamiętam do teraz :D I kawałek grający podczas starcia z ostatnim bossem - rewelka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agresywny latynos przygrywający do ichniej wersji cymbergaja pamiętam do teraz :D

Ha! Właśnie o ten kawałek mi chodzi - w którymś z wyścigów na bank też się pojawia. Albo ten motyw z ataku meteorów Domz na Hillys, czy nawet z tutorialu - świetne! Pamiętam jeszcze z jaką radochą oglądało się własnoręcznie wykonane fotki umieszczane w biuletynach IRIS.

Spostrzegłem jeszcze jedną rzecz - gra jest właściwie liniowa (poza drobnymi wyborami z misjami w grotach zbójców, legowisku Crohaxa), ale tej liniowości w ogóle się nie czuje. Wszystko wciąga jak interaktywny film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo jak ja grałem to zadnej misji z "czarnym ekranem" nie było. Może wpadłeś w czarna dziure, mega-zasys, to po Tobie. Jak już kolega wcześniej wspomniał, masz problem to Mam problem, a nie komentarze, no chyba, ze chcesz skomentowac swój problem, a nie opisywać go

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najciekawszych gier w jakie graem. NIeco bajkowy klimat , świetna grafika i muzyka , cakiem ladna glówna bohaterka - żyć nie umierać :D Jedyne co mnie smuci to to , że nie wszyscy się na niej poznali i nigdy nie powstal sequel ( choć outro na to wskazywao - taka sama sytuacja co w Still Life).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygody Jade przeszłem ze 3 razy i nadal ma honorowe miejsce na moim dysku. Michael Ancel naprawde sie postarał, tworząc tą grę. Nigdy jeszcze nie grałem w tak klimatyczną grę. Po prostu świetna pod każdym względem... ale :), jest za krotka by można byłoby sie naprawdę wczuc w rolę Jade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest za krótka ale gdybyś sie postarał i naprawde chciał odkryć wszystkie ukryte miejsca, zwierzeta to zeszłoby Ci na ukonczenie gry troche wiecej czasu. Bo niestety po pokonaniu ostatniego bosa nie mamy możliwosci prowadzenia naszego dalszego zycia na Planecie Hillys i wszystkie sekrety musimy odkryć zanim naszym super jumbo Jetem wystartujemy w kosmos. Misja na księzycu jest najlepsza, mamy tu najwieksze zageszczenie akcji, skradanki i łamigłowek(prostych ale jakze satysfakcjonujacych). Grałem w tę gre 2x i za drugim odkryłem nowe miejsce[krater wulkanu z ogromna iloscia pereł (Szokujace ceny własnie sa motorem poszukiwania dodatkowych pereł, co za tym idzie nowych miejsc)] Ta gra ciagle zaskakuje, ciekawe co jeszcze odkryje grajac 3x?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest za krótka ale gdybyś sie postarał i naprawde chciał odkryć wszystkie ukryte miejsca, zwierzeta to zeszłoby Ci na ukonczenie gry troche wiecej czasu. Bo niestety po pokonaniu ostatniego bosa nie mamy możliwosci prowadzenia naszego dalszego zycia na Planecie Hillys i wszystkie sekrety musimy odkryć zanim naszym super jumbo Jetem wystartujemy w kosmos. Misja na księzycu jest najlepsza, mamy tu najwieksze zageszczenie akcji, skradanki i łamigłowek(prostych ale jakze satysfakcjonujacych). Grałem w tę gre 2x i za drugim odkryłem nowe miejsce[krater wulkanu z ogromna iloscia pereł (Szokujace ceny własnie sa motorem poszukiwania dodatkowych pereł, co za tym idzie nowych miejsc)] Ta gra ciagle zaskakuje, ciekawe co jeszcze odkryje grajac 3x?

I tu cię zaskoczę. Odkryłem większośc sekretów, tej gry :D. Ten krater z ogromna ilością pereł nie jest naprawdę trudny do znalezienia, nie pamiętam za bardzo, ale mówi o tym pijak barze. Za znalezienie wszystkich pereł jest minigierka, nie powiem jaka bo zepsuje wam zabawę :). A za zrobienie zdjęc wszystkim zwierzętom, dostajemy płytę, niestety nie udało mi sie jej zdobyc (zabrakło jednego zdjęcia :/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak gierka mnie zaskoczyła znów. Nie wiedziałem o takich bonusach, teraz sie o nich dowiaduje. Szkoda, ze po ostatecznej walce nie można wrócic i troche powęszyc po okolicy, bo może sie wydawac ale to bardzo fajne zajecie. Niestety, grajac przywiązujem wieksza wage do dalszego pchania fabuły naprzód niż zwiedzania okolic. Ja se nie wyobrazam, zeby taka gierka, mocna kod każdym względem(nawet grafika jest oszałamiająca) nie doczekała sie sequela. Ba mogą prequel(choć to mało prawdopodobne, bo tak naprawde prawdziwa akcja zaczęła sie po ataku obcych, Jade do tej pory prowadziła sielankowe zycie"he, uprawiała Yoge"), wyciubać, mnie to wszystko jedno, byle by znów ujrzec Hillys w innej odsłonie. Na PC ze swieca szukac podobnego tytułu, więc niestety trzeba uzbroic sie w cierpliwość i czekac. Jak na razie to nawet zapowiedzi nie słychac, ale i tak poczekam, jestem młody to ze 20 lat moge czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, mogliby przedstawic co zmusiło rodziców Jade do ucieczki na Hillis (chyba tak sie pisze), bo Pey'j mówił że mieli jakieś kłopoty z prawem. Co więcej mogliby to przedstawic oczami Pey'ja, ale to tylko dywagacje na temat prequela. Mam pewne watpliwości czy Jade w ogóle miała rodziców, bo cos tam plótł ten cały boss Domzów :D, mogliby też pokazac jak to sie stało że Jade ma/miała jakieś powiązania z Domzami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...te wszystkie niedopowiedzenia aż się proszą o wyjaśnienie

w sequelu. Mam wciąż nadzieję, że UBISOFT się na to wreszcie zdecyduje, a jak nie ,to żeby Michael Ancel zrobił grę pod innymi skrzydłami...Tylko jest jedno "ale"...Otóż nawet jeżeli Beyond Good&Evil 2 powstanie, to pozostaje inne pytanie-czy wyjdzie na PC? A to jest jeszcze bardziej watpliwe...Szkoda, że gra sprzedała się w małej liczbie egzemplarzy-myślę, że zabrakło porządnej kampani reklamowej i nie każdy się przekonał do płci żeńskiej jako głównej bohaterki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem tej gry polegał na rowni w słabej kampanii reklamowej , ukazaniem się w okresie świątecznym 2004 kiedy było wiele innych , znanych hitow , a niecodziennym klimacie , świecie , zadaniach , co mogło się nie każdemu spodobać.

nie każdy się przekonał do płci żeńskiej jako głównej bohaterki...

To na pewno nie powd - w końcu gdyby tak było , to jak taką popularność zdobyły by Lara Croft , Kate Archer , Rayne itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, bo o grze dowiedziałem sie dopiero z CDA, (tj. recenzja) i do tego dochodzi cena gry, zbyt niska, bo znam kilku ludzi którzy oceniają grę po cenie, a nie po jej zawartości. Czyli czym droższa, tym lepsza ( kilku skarciłem za taki tok myślenia, że sie nie odzywali przez miesiąc :P ).

Więc, podsumowując gra miała za małą/cichą kampanię reklamową i jej cena , zbyt niska w mniemaniu niektórych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez to śmieszne jak diabli. Od kiedy to o jakosci gry decyduje cena? Wybaczcie ale zdrowy człowiek podrapie sie po głowie, a naiwny pójdzie własnie po hita do sklepu, by podbudować własne ego, ze kupił extrawypasiona gre. Niestety mało jest wytrawnych graczy, dobrze rozeznanych w świecie gier i z tego mamy super sprzedaz Simsów(nic do nich nie mam ale jakoś nie uważam, żeby to była jakaś genialna produkcja,a przecież Simsolada trwa ile? 5 lat? a FIFA?). Nie dajmy sie nabrac na reklame, bo reklama nas nabierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Wróciłem po dłuższej przerwie. Wiem, wiem, że nie tęskniliście, ale wracając do tematu gra miała doskonałą fabułę i akcję, kiedy grałem czułem się, jakbym oglądał genialny film. Aż chciało się przejść do końca. Podobne uczucie miałem tylko grając w Tribes. Co dziwne ostatniego bossa pokonałem dość szybko i w dodatku na klawiaturze. A co do kampanii reklamowej usłyszałem to i owo, że niby fajna gierka, a ponieważ zbliżały się imieninki i miałem trochę kasy :P kupiłem grę i nie żałuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Wiem, wiem, że nie tęskniliście,(...)

Ja tęskniłem.

Jak widać ciągle są gracze co pamietają o tej wg mnie najlepszej produkcji mieszającej rózne style wszechczasów. To jest moja osobista opinia, nie kazdy musi sie z nią zgodzić ale przynajmniej kazdy powinien przyznac, ze giera ma klimat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co tu dużo gadać-gra wymiata i tyle.

W żadnej grze nie oglądałem creditsów z taką przyjemnością (dzięki muzyce). Mimo iż jestem fanem raczej INNEJ muzyki (Iron Maiden, Linkin Park) w tym przypadku nieźle się zasłuchałem.

Fabuła wciąga, momentami zaskakuje, jest po prostu świetna!

Muszę się przyznać, że jest to pierwsza gra, która mnie wzruszyła. Momenty takie jak ten, w którym [[

]] Jade siedzi w zburzonej latarni po ataku Alpha Sections i mówi, że to już "finished" [[[spoiler`s end]]] dzięki GENIALNIE dobranej muzyce i świetnym montażu, wzruszają nawet najbardziej twardych...

Jest to także jedna z niewielu gier, w których czujesz więź z bohaterem ( a w tym przypadku bohaterką).

Boisz się, że strażnicy Cię zauważą, gdy przekradasz się za ich plecami. Dzielisz szczęście z Jade, gdy Pey`j okazuje się żywy (kolejna okazja do wzruszeń :D )

A najważniejszy jest klimat. Bez niego nie było by Hillys, nie było by wzruszeń, nie było by niczego (kononowicz rulez :D ). A jest on tworzony przez w.w. muzykę (GENIALNĄ), grafikę (rozmycia, filtry, kolorystyka), "montaż" (praca kamery, spowolnienia) i oczywiście fabułę.

A teraz duże ARGH!!!!!Gra jest ZA KRÓTKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprawdza się porzekadło, że wszystko co dobre szybko się kończy :( To okrutne!!! JA CHCĘ WIĘCEJ!!! JA CHCĘ SEQUELA!!! (tak samo jak wielu fanów z całego świata)

Kończę-spadam grać w Beyonda (5 raz :) )

edit: zapomniałem napisać, że grę da się przejść na 100% (wszystkie perły, zadania, bonusy, mdyski) w niecałe 3 godziny (2g46min bodajże) Jak podają rankingi na oficjalnej stronie beyonda (darkroom).

Swoją drogą polecam wejść do darkroomu (po angolsku-znajomość wskazana) bo jest tam dodatkowa misja (najpierw spisz kod z sejwa!!!)

Edit2:

Widzę, że wszyscy pytają się jak wziąć Mdysk z Baru Akuda koło Cymbergaja. Więc:

-rejestrujesz się na oficjalnej stronie beyonda

-Wbijasz do darkroomu (logujesz się)

-podajesz kod z sejwa (jest w grze, tam gdzie wczytujesz grę)

-Klikasz mission (z prawej strony)

-klikasz start the mission

-odgadujesz hasło (szubienica-maxymalnie 3 błędy. Mi trafiły sie hasła: "Ancel" "darkroom")

-masz potem na stronce darkroomu (gratz you hacked blablablabla....) kod do szafki z Mdyskiem (dla ślepowatych: po środku strony 3 akapit) U mnie był : N9J5

-odpalasz Mdysk (niespodzianka :D ) (w tym co tam będzie polecam opcje -fajne bajery są :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...