Skocz do zawartości

Beyond Good & Evil


Gość kabura

Polecane posty

No cóż-nie pamiętam zbytnio tego momentu...ale mogę ci poradzić, że możesz jednego z ukrycia załatwić żyrodyskiem, a jak ten drugi pobiegnie go ratować to mu równiez strzelić w plecy i mają przesra... :)

A jak sie tak nie da to musisz się przekradnąc tylko pamietaj, ze w tej grze kazda sekunda sie liczy...powodzenia :)

http://www.gry-online.pl/s024.asp?ID=242

Jak masz duzo kasy to polecam powyzszy poradnik na GOL-u :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

BG&E. Zaraz po Gothic jest to zdecydowanie najlepsza, najoryginalniejsza, najbardziej wciągająca dla mnie gra. Co się będę rozpisywał, co trzeba było napisać, jużw tym temacie napisano.

Jednak nigdy gry nie ukończyłem. Czemu? A gdy chcę się dostać do Rzeźni, to już po tym etapie uciekania przed tym wielkim czymś na torze, dochodzę do murów, wymijam parę sond, aż dochodzę do przesmyku gdzie zagadza mi drogę jakieś ustrojstwo. Double H mówi, że rozwali to torpedą. Domyślam się, że trzeba zmusić sondę, którą minąłem wcześniej do wystrzelenia do mnie torpedy i ją "zaciągnąć" do przeszkody. Jednak nigdy mi się to nie udało, mimo pięciokrotnego podejścia do gry.

Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych :) Ten etap musisz sam przejśc, powtarzać go do skutku, aż w końcu sie uda-wierz mi. Po prostu odpowiednio manewruj poduszkowcem, nie jedź za szybko, ani za wolno, gdy torpeda jest blisko przeszkody zrób nagły zawrót.Żadne stuczki tu nie działają. Nie ukrywam, że też mialem z tym problemy...nie poddawaj sie i do roboty :) Warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś kiedyś pisał, że sequela nie będzie, zwłaszcza, że teraz Ubi robi co innego - Assasin's Creed i SC: ConViction. A szkoda, bo BG&E to świetna gierka, mogę jej tylko zarzucić, że trochę za krótka. Może za parę lat, jak nie będą mieli co robić, siądą do dwójki :)

BTW: Ktoś wie, jak przejść tego Bossa na księżycu, który zsyła P'jey'ów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rodzicielka" Jade

Właśnie - bawiliście się kiedyś w gdybanie kim/czym była nasza panna Jade? Wiemy, że było to coś, co niezbędne było dla życia DOOMZ, a co wykradli "rodzice" (agenci IRYS) Jade i ukryli na Ħillys.

No i koniec końców gra nie kończy się tak w 100% pozytywnie - niby Jade ratuje wszystkich, ale jednocześnie dowiaduje się, że jej całe życie było jedną wielką mistyfikacją.

Czy dylematy tożsamościowe zostaną podjęte w sequelu (bo wszyscy oczywiście WIERZYMY, że sequel powstanie, right?) ? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuły nie znam na wylot ale to właśnie fabuła i nie tylko buduje niesamowity klimat w grze. Nie pamiętam wielu szczegółów z tejże gry i to chyba właśnie zmotywowało mni do tego, żeby zagrać ponownie. Niektóre gry po prostu nigdy sie nudzą( i nie starzeją)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
"Rodzicielka" Jade

Właśnie - bawiliście się kiedyś w gdybanie kim/czym była nasza panna Jade? Wiemy, że było to coś, co niezbędne było dla życia DOOMZ, a co wykradli "rodzice" (agenci IRYS) Jade i ukryli na Ħillys.

No i koniec końców gra nie kończy się tak w 100% pozytywnie - niby Jade ratuje wszystkich, ale jednocześnie dowiaduje się, że jej całe życie było jedną wielką mistyfikacją.

:?

No i do tego jeszcze przeciez chyba cos niedobrego na koncu zaczelo dziac sie z wujkiem Pey'jem

Kozaczek napisał :

A gdy chcę się dostać do Rzeźni, to już po tym etapie uciekania przed tym wielkim czymś na torze, dochodzę do murów, wymijam parę sond, aż dochodzę do przesmyku gdzie zagadza mi drogę jakieś ustrojstwo. Double H mówi, że rozwali to torpedą. Domyślam się, że trzeba zmusić sondę, którą minąłem wcześniej do wystrzelenia do mnie torpedy i ją "zaciągnąć" do przeszkody. Jednak nigdy mi się to nie udało, mimo pięciokrotnego podejścia do gry.

Jakieś sugestie?

ja sie nie bawilem z torpedami tylko popchnalem jedna skrzynie na to "cus" co zagradzalo droge,drugie ominalem popychajac druga skrzynie no i na trzecie wepchnalem skrzynie - droga wolna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś kiedyś pisał, że sequela nie będzie, zwłaszcza, że teraz Ubi robi co innego - Assasin's Creed i SC: ConViction.

ech Sergi kolego, mam ci napisąć jak dużym wydawcom jest Ubi? :twisted:

liczy się co robi MICHAEL ANCEL, na to patrz, bo żeby trzymać się BGE to nie wiem czy pamiętasz ale razem z przygodami naszej Jade naraz wyszły pierwszy PoP. Rainbow6 i XII, czyli 4 gry, a da się więcej :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

BG&E IMHO druga po Jaku 2 na PS2 najlepsza hybryda gatunkowa podchodzącą pod platformera/akcje. I tak sobie myślę.... może Ubi zdecyduje się chociażby na jakąś dopasioną reedycję na Wii? Co ciekawe gra była planowana jako trylogia, a już pierwsza częśc miała wyglądać inaczej, lecz niestety UBI naciskało ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sountrack-miodzio :) (tak jak sama gra)

Nic tylko czekac na sequela... ale mam wiele obaw, co do jego powstania. Mimo, iż BGaE ma pokaźną grupę fanów, to zyski ze sprzedaży gry nie były takie, jakich by chciał Ubisoft. Możliwe, że nie będą chcieli znowu ryzykować... Anyway- czekamy z utęsknieniem na BGaE2

taaak. o taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak. zgadzam sie z toba w 100%. Beyond good & evil to byla swietna gra. miala ten klimat...... i jeszcze jedno - choc niektorzy moga sie z emnie smiac, to jest to najlepsza gra w jaka gralem w zyciu ( a bylo ich baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo duuuuuuuuuuuuuuuuuzo ) :P :twisted: 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy Waszym zdaniem ta gierka zasługuje, by nazwać ja kultową?

Prosze o wypowiedzenie sie.

Moim skromnym zdaniem, TAK jak najbardziej. Można ją śmiało umieścić na samym szczycie obok takich tytułów jak Diablo II, Quake 1, 2 , 3, 4, ,5......, PoP, WoW, Half Life. Przepraszam za nie umieszczenie wielu swietnych tytułów ale tutaj właśnie każdy dopisze "Swoje". które uzna za stosowne. To moje skromne zdanie, pomimo, że nie gram w WoWa, nie grałem w Diablo uznaje je za kultowe. Chodzi mi o to czy tagierka może byc uznana za "kultową" takze przez wielu, którzy jej nie wiedzieli ale jej blask wali po oczach.

???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm kultowa ale w innym sensie :wink: należy do tej gurpy gier które zostaly strasznie niedocenione przez graczy, i po części dzięki temu urosła wokół nich legenda. Prawdziwie kultowa gra to takie Shenmue czy Zelda.

BG&E to zacna pozycja, i niebywale się cieszę, że moge wielu ludziom wypominać jej nieznajomość, dzięki czemu wyzywać ich od lam xD

ogólnie, nalezy bardziej rozróżniać niszowość i kult

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D ŚWIETNA wiadomośc!

Poniższy news pochodzi z serwisu Gry-Online.pl

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37814

W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje sugerujące, że studio Ubisoft Montpellier, którego szefem jest Michel Ancel („ojciec” Raymana oraz właśnie Beyond Good & Evil), pracuje nad sequelem wspomnianego przed chwilą tytułu.

Serwis Fragland podaje, że powodem podjęcia takiej decyzji (mimo słabej sprzedaży pierwszej części BG&E) może być fakt, że Ancel nie był zadowolony z Rayman Raving Rabbids. Podobno w pierwszej wersji pozycja ta miała być tradycyjną platformówką, jednak z czasem pojawił się pomysł, by wykorzystać innowacyjne kontrolery do Wii i uczynić z najnowszych przygód Raymana prostą zręcznościówkę składającą się z kilkudziesięciu mini-gier. Ancelowi rzekomo w ogóle nie spodobała się ta idea i nie przykładał się do tworzenia Rayman Raving Rabbids (jako dowód podawany jest fakt, że w napisach końcowych gry figuruje jedynie jako „artysta”).

Znany twórca od zawsze chciał stworzyć kolejną platformówkę, wiec stąd zrodziła się idea, aby tchnąć życie w Beyond Good & Evil – świetną pozycję, bardzo ciepło przyjętą przez recenzentów, która jednak sprzedawała się słabo. Ile w tym wszystkim prawdy? Tego jak na razie nie wiadomo. Póki jednak nie otrzymamy jakiegokolwiek potwierdzenia, należy tę wiadomość traktować jedynie w kategoriach plotki.

No cóż,pozostaje meć nadzieję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...