Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Doom (seria)

Polecane posty

Nareszcie po ciężkich trzech tygodniach wygnania, zasiadłem w końcu przed swoim kompkiem :D

Do rzeczy doom 3 rosiadł się wygodnie na moim dysku, bez problemu się uruchomił i kompletnie mnie zaskoczył swoimi wymaganiami: Tak dla jaj odpaliłem go w full detalach i 1024x748 na @2000+; 512ddr; kręcony R9500@pro święcie przekonany że zobaczę piękny pokaz slajdów a tu gra idzie całkiem ładnie tylko lekko męczy dysk twardy (dodatkowa kosteczka ramu by się przydała) po redukcji z ultra na high wszystko chulało aż miło (demo1 28,5FPS) a miało być tak strasznie :lol:

Co do samej gry jest tak jak się spodziewałem, czyli jest ciemno, ciasno, ale klimatycznie (prawie tak jak w maluchu). Gra jest do bulu liniowa, nie wymaga prawie wcale używania mózgu, ale nie szkodzi bo straszy. Niestety z tego co zaobserwowałem wszystkie zdarzenia uruchamiane są skryptami i może to odebrać całą przyjemność przy ponownym przejściu. Grafika niestety nie wywołała u mnie szczękopadu, gdyby panowie z ID tak się nie grzebali i wydali by grę na początku roku była by super ale teraz po FarCry jakoś mnie nie rusza. Inną sprawą jest design leveli przy którym cały FC może się schować. Denerwuje mnie tylko jedna sprawa, jak to możliwe by zaraz za działającą świetlówą, w miejscu kompletnie niczym nie przesłonientym był aż tak głęboki cień, kompletnie mnie powalają sytuacje gdy świecę w tą czeluść latarką i okazuje się że 20cm. za silnym źródłem światła znajduje się spowita w głębokim mroku...ściana. Dla mnie jako omc inż. wygląda to nadwyraz sztucznie, designerzy mogli postarać się o bardziej wiarygodne "zakamary".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raven_88

Dema póki co brak :( . Powinno się ukazać w tym tygodniu (tak twierdzi ID). Do ściągniecia będzie zapewne na gamershellu albo 3dgamers.

>wojtek> z tym przyspieszaniem na ati to o co dokładnie chodzi ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim sprzecie [P4 1.7 GHz , 256 MB DDR 266Hz , GF FX 5600 256MB DDR] odpalam gre w 800x600 i medium. Jest bardzo klimatyczna i ogolnie fajnie zaprojektowano etapy. Jestem wprawdzie na początku gry ale znalazlem juz kilka blędów ... mianowicie [moze dlatego ze gram na medium] ale latarka nie rozprasza cieni rzucanych przez np. kartony ... smiesznie to wyglada jak podchodze do cienia i swiece to tylko w obrebie swiatla rzucanego przez latarke jest dobrze choc mimo wszystko obszar ten jest ciemniejszy [mam nadzieje ze zrozumieliscie o co mi chodzi :) ]

Kolejnym mankamentem jest ciemnosc w grze .. no bo w dzien praktycznie nie da sie grać :) a rozjasnianie zabija tylko klimat ....

Narazie tyle moich wrazen z gry... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym mankamentem jest ciemnosc w grze .. no bo w dzien praktycznie nie da sie grać :) a rozjasnianie zabija tylko klimat ....

W zasadzie to ciężko uznać 'ciemność' z wadę gry; no bo pokaż mi grę-horror ( tak chyba mozna powiedziec o Doom'ie?), w której klimat pozera, a jest jasno itd. Tak sie sklada, ze takiej gry nie ma (przynajmniej ja sobie takiej nie przypominam). A ze w dzien nie da sie grac, no to chyba bylo od poczatku oczywiste?

A teraz pare slow do Wojtka :) > wiem, ze masz zamiar kupic GF 6800 a moze juz go masz, jesli tak to napisz jak sie sprawuje w Doom III i ogolnie przedstaw go 'okiem doswiadczonego uzytkownika' :) ; bo nie wiem czy go juz kupowac, czy dozbierac i kupic GF 6800 U

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kiedy w końcu będzie demo? arghhhh cały czas się zastanawiam czy nie zamówić sobie dooma - w sumie 99zl to nie tak dużo ale liczę na to, że cena trochę spadnie - złe doświadczenia z far cry: kupiłem grę za 99 i uważałem, że zrobiłem dobry interes a teraz widzę ją po 69. Poza tym nie lubię kupować gier w ciemno. I od razu proszę o opinię ludzi którzy już przeszli tą gierkę: ile zajmuje wam przejście singla? I czy macie ochotę do niego wracać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malenbolgia a.k.a Heros

Powiem ci tak... single player w porównaniu do inncy hgier jest krótki i to nie tylko moja opinia. A poza tym do gry warto wracać choćby z tego powodu że trzeba przejśc grę na najwyższym lv trudności. A demo winno być za miesiąc nnie wiem dokładnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum znalazłem linka do filmiku nagranego z gry multi w dooma trzeciego - plik waże 66[chyba] mega, jest w średniej jakości i jak dla mnie całkiem ciekawy - może dlatego, że w akcji doomka jeszcze nie widziałem. Kilka motywów jest naprawdę niezłych - trafić gościa rakietą w locie też trzeba potrafić :D - ponieżej link jeżeli ktoś chce zaciągnąć[najlepiej ściągać wcześnie rano, albo późno w nocy - serwer ma ograniczenie dzienne - duże, ale sporo osób ciągnie i koło 20:00 transfer pada].

Ściągaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malenbolgia a.k.a Heros

Ściągnąłem.... zastygłem...jutro mam kasę od rodziców i jadę do sklepu kupić DOOM3... życzcie mi powodzenia w grze... czekałem na to od kiedy DOOM2 przeszedłem... dommed marine come back

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci… wg was Doom jest straszny? Jestem zdania, że z większym respektem należało traktować Trigeny z Far Cry (potrafiły się ruszać!!!) a tu zanim taki stworek podejdzie to można spoko sobie w bierki zagrać hehe.

Taa... ale może coś poradzę na powolne działanie Doom`a... - w pliku tekstowym .cfg są wszystkie ustawienia gry (można tam również włączyć i cień naszego bohatera) należy wyłączyć czyli ustawić na 0 filtrowanie anizotropowe! Domyślnie ustawione jest na 8 więc słabsze karty graf. mocno zwalniają przy takim ustawieniu (Id postąpiło nieładnie ukrywając ten fakt - znaczy włączając na stałe ten filtr i nie dając możliwości jego wyłączania w opcjach gry a powodem tego było pewnie porównanie doom`owych textur i tych z Far Cry hehe) Cóż, powiem, że skóra ludzka w doom to faktycznie arcydzieło (no i odbicia w lustrach) ale ściany pomieszczeń, metal, rdza, para (i falowanie ciepłego powietrza) są daleko za tymi z Far Cry - porównajcie sobie dla przykładu z bliska drucianą siatkę na ogrodzeniach. (Obie gry sprawdzałem na maxymalnych ustawieniach graficznych - a jeśli jest ktoś odmiennego zdania to proszę niech napisze gdzie w Doom można zobaczyć te powalające textury to je sobie chętnie obejżę - może cosik mi umknęło?? ;)) A nie tylko Grafa bo i fizyka lepsza jest w FC – mój ulubiony test to strzał w lampę ze świetlówkami w Doom owszem, ładnie się pobuja lecz potem nienaturalnie szybko zastyga w bezruchu – czasem nawet pod nienaturalnym kontem. Więc nie nadawajcie o jakie to wspaniałe i jakoby konkurencja padła… ( a jeszcze jedno na moim kompie nie występują żadne bugi graficzne np. z cieniami, plamkami itp. o czym tu na forum czytałem, więc gra jest na pewno ok a jeśli ktoś ma problemy to pewnie jest kwestia sprzętu lub sterów - a także nowych biosów -pamiętajcie dajecie nowe stery to też dajcie nowe biosy)

Nie ma takiej gry która by we wszystkim była najlepsza! Np. gdzie jest takie niebo i woda jak w leciwej już grze Morrowind?

Co do fabuły to nie ma o czym mówić cóż kolejna część tego samego – sprawa gustu kto to lubi to i w to gra. Przymusu nie ma. (Nie wciskajcie ludziom kitu - chodzenie wciąż po zamkniętych pomieszczeniach, potwory czychające na podniesienie np. pancerza... wszystkie gemby identyczne (klonowanie?) - to to razem jest baardziej monotonne niż w Unrealu 2 a o FC nawet nie wspominając)

Sprawa wymagań? Cóż, do grania na high powinniście mieć 1GB ram, 256MB na karcie graficznej i procek około 3GHz to wówczas nie będzie denerwującego zacinania przy doczytywaniu tekstur. Co do DX-a wystarczy 9b - a ze sterownikami też nie przesadzajcie, czasem te nowe mocno spowalniają starsze karty ( ktoś tam pisał że do Radka 9000 ma catalyst 4.5 człowieku! Do tego to tylko 3.7 (jak i do większości Radków) te najnowsze to są pisane przede wszystkim pod X800… Pamiętajcie też o pamięci wirtualnej przy 512MB ramu dajcie z 700MB lepiej więcej niż potem dostać nagle kopa z gry…

Miłej zabawy... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrickoo

Moj komputer spelnia nawet te najwyzsze wymagania!!

Moze jest cos z tymi potworkami ale jak sie gra w nocy i jest sie samemu w domku to mozna poskoczyc przed monitorem i to bardzo wysoko :)

Ja niedawno go dorwalem i calymi czsy spedzam przed DOOM 3 !! !!

Rowniez zapraszam na www.pforcea.prv.pl

Pare fotek z Dooma jest :D:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAS IST SUPER UND TOLL!!! Kurcze, giera wymiata. nigdy, przy zadnej innej grze sie tak nie balem. te mroczne korytarze, te zepsute swiatla... a moze za rogiem czai sie imp? a moze pinky demon? nigdy nie wiadomo. dalej: grafa. SUPER, HIPER, EXTRA, FULL WYPAS UND VIEL FAJERWERKEN!!! mam athlona 1700+, 256 MB i radeona 9600 PRO, a doom dziala mi tylko na 640x480 i medium details :(, ale i tak jakosc grafy poraza. a muzyka i dzwieki? jak slusze bic serca swojego alter ego to moje chce mi wyskoczyc z piersi!!! mowie wam: ta gra zmieni oblicze fpsow!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrickoo

Ta gra poprosu wymita i zamiata!! Mam nadzieje ze HL2 bedzie taki sam albo bardziej porywajacy!! Ta gra juz zmienila oblicze fps'ow!!!!

Niestety nie moge grac w multi!! :( Kazdy sie domysli czemu a jak nie to trudno :)

Od czasu Far Cry nic mnie tak nie wciagnelo!!

DOOM 3 go get them !!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie entuzjasci, czy zwrociliscie moze uwage np. na 100-procentowa liniowosc, skryptowosc, kiepskawa fizyke, minimalna interaktywnosc otoczenia, kanciaste lby przeciwnikow oraz trafiajace sie tu i owdzie beznadziejne tekstury? Gra jest bardzo dobra, ale nie przesadzalbym ze stawianiem oltarzy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raven_88

Wreszcie mam Dooma. I powiem tyle że podoba mi się bardziej od Far Cry'a (ale tylko troszkę). Nie grałem na razie długo (czekam do wieczora :twisted: ), ale podoba mi się klimat tej gry - ma w sobie coś.

Chodzi mi szybciej niż FC - gram w 800x600 i High i jest płynnie (nie próbowałem jeszcze sposobu Wojtka, ale na pewno to zrobię)

Xerwer>> co do anizo to masz rację - defaultowo jest 8 ale wyłączenie (przynajmniej u mnie) dało jakieś 2-3 klatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malenbolgia a.k.a Heros

Facet... raven... od kiedy to Far Cry jest lepszy od DOOMA ?? Nikt na razie prócz ciebie takiej opinii nie wydał... czekam na opinię CDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet... raven... od kiedy to Far Cry jest lepszy od DOOMA ?? Nikt na razie prócz ciebie takiej opinii nie wydał... czekam na opinię CDA

No to ja wydam TAKĄ opinię: Far Cry jest o wiele lepszą grą od doom3 ponieważ:

Panowie entuzjasci, czy zwrociliscie moze uwage np. na 100-procentowa liniowosc, skryptowosc, kiepskawa fizyke, minimalna interaktywnosc otoczenia, kanciaste lby przeciwnikow oraz trafiajace sie tu i owdzie beznadziejne tekstury? Gra jest bardzo dobra, ale nie przesadzalbym ze stawianiem oltarzy

oraz

Dzieci… wg was Doom jest straszny? Jestem zdania, że z większym respektem należało traktować Trigeny z Far Cry (potrafiły się ruszać!!!) a tu zanim taki stworek podejdzie to można spoko sobie w bierki zagrać hehe(...)Cóż, powiem, że skóra ludzka w doom to faktycznie arcydzieło (no i odbicia w lustrach) ale ściany pomieszczeń, metal, rdza, para (i falowanie ciepłego powietrza) są daleko za tymi z Far Cry - porównajcie sobie dla przykładu z bliska drucianą siatkę na ogrodzeniach. (Obie gry sprawdzałem na maxymalnych ustawieniach graficznych - a jeśli jest ktoś odmiennego zdania to proszę niech napisze gdzie w Doom można zobaczyć te powalające textury to je sobie chętnie obejżę - może cosik mi umknęło?? ) A nie tylko Grafa bo i fizyka lepsza jest w FC – mój ulubiony test to strzał w lampę ze świetlówkami w Doom owszem, ładnie się pobuja lecz potem nienaturalnie szybko zastyga w bezruchu – czasem nawet pod nienaturalnym kontem. Więc nie nadawajcie o jakie to wspaniałe i jakoby konkurencja padła…

Co prawda parę postów wyżej zachwycałem się klimtem ale po paru dniach grania, wyskakujące impy i łażące tu i ówdzie zombiaki nie robią najmniejszego wrażenia. Prawdę mówiąc lepszych wrażeń dostarczył mi nasz rodzimy PAINKILLER ave.

NAPRAWDĘ cieszę się że mam grę pożyczoną od qmpla (zresztą jemu się też nie podoba) i nie wywaliłem na to kasy :x

PS. Dzięki panowie oszczędziliście mi sporo czasu na wymienianie minusów doorna3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malenbolgia a.k.a Heros

Wiele osób uważa że Doom jest super grą... ja też tak uważam. Mimo wszystkich wad Doom jest jedyny w swoim rodzaju... i tego nic nie zmini prawda ?? Sam zauważyłem 1 błąd w DOOM a jest nim to że... niektóre obietnice autorów nie okazały się bynajmniej prawdą... A ktoś z redakcji by mógł napisać kto będzie autorem recenzji Doom3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pogromca Smoków

Niedawno w moje łapska trafił DOOM 3 :) – gdzieniegdzie wieje kaszanką, ale (jak dla mnie) w większości DOOM 3 jest iście zDOOMiewający. Szkoda że na moim sprzęcie miejscami się tnie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malenbolgia a.k.a Heros

Tak samo pogromco napisał Click.... Jaką ocenę obstawiacie Dooma w Cda ?? Ja 8-10 niższej napewno nie dostanie... Wiadomo jedno wszystkie minusy znikają kiedy zagłebiasz się w grę... tak działa klimat tejże gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raven_88
Facet... raven... od kiedy to Far Cry jest lepszy od DOOMA ?? Nikt na razie prócz ciebie takiej opinii nie wydał... czekam na opinię CDA

hmm...wydawało mi się, że napisałem, że mi się bardziej doom podoba...coś ci się chyba pomyliło.

NIE mówię że Doom 3 jest lepszy od Far Cry'a (bo nie jest!!!) tylko że mi bardziej przypadł do gustu - to różnica. Doom ma dużo baboli (vide Xerwer&Cormac), ale dla mnie liczy się klimat - a ten mi się bardzo podoba. Zobaczymy jak będzie jak dłużej pogram...

Takie pytanie - ile jest misji w doomie ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...