Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ziomislaw

Mój procesor zaczął wolno chodzić

Polecane posty

Witam, już bardzo dawno temu zrobiłem serwer do minecraft na pewnej stronie bo chciałem z kolegą pograć. No i wszystko fajnie było i musiałem kończyć grać to kolega mówi "zostaw serwer otwarty na noc to sobie pogram" no i zostawiłem otwarty, przez powiedzmy połowe nocy działał a potem wyłączył się. Rano się budzę i mi gry zacinają np. Minecraft, CS:GO, Rust, i nie tylko gry bo przeglądarka też wolno chodzi. A kiedy wchodzę w Menedżer Zadań > Wydajność i sprawdzam procesor, to pisze,że zamiast na normalnej szybkości (2.40 Ghz) chodzi bardzo wolno (0.48 Ghz) pytałem się innego kolegi i powiedział,że procesor może być spalony ale muszę mieć pewność. Moge wysłać screena  z menedżera zadań jak będzie potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, KarolTen napisał:

Spróbuj zresetować ustawienia biosu. Najlepiej byłoby sprawdzić procesor na innej maszynie.

Nie mogę bo mam laptopa na gwarancji, i nie bawiłem się nic w biosie dopóki mi procesor nie zaczął zwalniać, jak mi już zaczął zwalniać to czytałem,że to może być wina SpeedStep ale wyłączałem i włączałem i nic to nie dawało.

tutaj screenshot z menedżera zadań

Zrzut ekranu (24).png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe,że przez stary BIOS ten procesor tak wolno chodzi? bo jak sprawdziłem ostatnio aktualizacje nowe dla BIOS to mam aż 2, jedną na A08 i drugą na A13. Nie aktualizowałem BIOS'a nigdy bo nie wiedziałem,że trzeba no i teraz się dowiedziałem,że przestarzały BIOS może być problemem dla którego procesor nie chodzi na pełnej swojej szybkości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS nie ma tu nic do rzeczy. Sprawdzałeś czy nie masz ustawionego jakiegoś oszczędnego planu zasilania w systemie? Sprawdź w panelu sterowania.

Jeśli nie, być może coś w układzie zasilania laptopa się schrzaniło i procesor nie dostaje odpowiedniego zasilania. Wtedy pozostaje kontakt z producentem laptopa (ew. sklepem jeżeli producent nie ma polskiego supportu) i ewentualna gwarancja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał:

BIOS nie ma tu nic do rzeczy. Sprawdzałeś czy nie masz ustawionego jakiegoś oszczędnego planu zasilania w systemie? Sprawdź w panelu sterowania.

Jeśli nie, być może coś w układzie zasilania laptopa się schrzaniło i procesor nie dostaje odpowiedniego zasilania. Wtedy pozostaje kontakt z producentem laptopa (ew. sklepem jeżeli producent nie ma polskiego supportu) i ewentualna gwarancja.

ach gościu chyba nie przeczytałeś mojego posta, jesteś moderatorem powinieneś bardziej uważać. Więc wróć i przeczytaj post UWAŻNIE.

I jak? Wiesz co zrobiłeś złego? Kazałeś mi sprawdzić czy nie mam jakiegoś planu oszczędnego, ale niby co? Przez noc sam by się jakiś plan oszczędny ustawił? Ja nie grzebie w ustawieniach systemu dopóki nie muszę, więc ta opcja z jakimś oszczędnym planem zasilania odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualizacje dla postu, a mianowicie: przed chwilą poszedłem się kąpać i laptop się wyłączył ale wyłączył się tak no uśpił się, to klikam przycisk włączenia i włącza się laptop, i tak coś szybko mi się wszystko otwiera coś programy i wchodzę na menedżera zadań a tam bum nie ma 0.48 Ghz ani 2.40 Ghz tylko 2.9 Ghz!!!! A nie robiłem nigdy overclocking ale okazuje się,że po kilku sekundach znowu spada do 0.48 Ghz :( Trudzę się z tym problemem od prawie roku i nie mam pojęcia co jest problemem. Jutro jeszcze raz dzwonie do serwisu prawdopodobnie i powiem im o tym procesorze teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ziomislaw napisał:

ach gościu chyba nie przeczytałeś mojego posta, jesteś moderatorem powinieneś bardziej uważać. Więc wróć i przeczytaj post UWAŻNIE.

I jak? Wiesz co zrobiłeś złego? Kazałeś mi sprawdzić czy nie mam jakiegoś planu oszczędnego, ale niby co? Przez noc sam by się jakiś plan oszczędny ustawił? Ja nie grzebie w ustawieniach systemu dopóki nie muszę, więc ta opcja z jakimś oszczędnym planem zasilania odpada.

Po pierwsze, to nie jestem dla ciebie żadnym "gościem", więc trochę grzeczniej. Po drugie - próbuję rozważyć różne scenariusze. Nie mam dostępu do twojego peceta, więc nie wiem co masz ustawione, a czego nie. Szukasz pomocy przez internet, to rozważa się różne scenariusze. Udzielam pomocy na forach od wielu lat i widziałem już różne rzeczy, mimo że ludzie się zapierali, że nic nie klikali. Więc ochłoń trochę i nie mów mi, co mam robić, gdy próbuję ci pomóc, bo to ty szukasz pomocy, a nie ja.

Po drugie, skoro problem występuje od prawie roku, to czemu wcześniej nie skontaktowałeś się z serwisem skoro laptop jest na gwarancji? Od tego jest gwarancja i serwis żeby rozwiązywać tego typu problemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał:

Po pierwsze, to nie jestem dla ciebie żadnym "gościem", więc trochę grzeczniej. Po drugie - próbuję rozważyć różne scenariusze. Nie mam dostępu do twojego peceta, więc nie wiem co masz ustawione, a czego nie. Szukasz pomocy przez internet, to rozważa się różne scenariusze. Udzielam pomocy na forach od wielu lat i widziałem już różne rzeczy, mimo że ludzie się zapierali, że nic nie klikali. Więc ochłoń trochę i nie mów mi, co mam robić, gdy próbuję ci pomóc, bo to ty szukasz pomocy, a nie ja.

Po drugie, skoro problem występuje od prawie roku, to czemu wcześniej nie skontaktowałeś się z serwisem skoro laptop jest na gwarancji? Od tego jest gwarancja i serwis żeby rozwiązywać tego typu problemy. 

Kontaktowałem się 2 razy z serwisem i raz z technikiem, wszyscy powiedzieli,że wszystko jest ok. Nie sprawdzili nawet takiej prostej rzeczy jaką jest menedżer zadań a z menedżera zadań można się dużo dowiedzieć. Więc no kontaktowałem się już z serwisem wysłałem laptopa ale oni sprawdzali powiedzieli,że jest ok

powiem też tylko,że to raczej na 90% wina hardware ponieważ przywracałem system do ustawień fabrycznych czyli usuwa wszystkie pliki i resetuje ogólnie wszystko no i 5 razy tak przywracałem i nic nie podziałało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...