Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

macieq717

Stara płyta główna + FX8350 czy Intel oraz nowa płyta.

Polecane posty

Cześć posiadam taki PC:
 

Cytuj

 

PSU: OCZ StealthXStream 2 600W

MOBO: ASRock EXTREME3 R2.0 AMD 870 Socket AM3

CPU: AMD Phenom II X4 960T Black Edition, Socket AM3, 3,0GHz

GPU: Gigabyte Geforce GTX 750Ti OC 2GB DDR5 

RAM: 2x Crucial 4GB, 1333MHz, DDR3

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis HE1225

 

Chciałbym zapytać czy istnieje szansa na upgrade komputera aby móc pograć w PUBG. Na komputerze gram rzadko, a jak już to w indyki więc nie chciałbym wydać dużo. Słyszałem, że wystarczy i5 2500k do płynnej gry dlatego pomyślałem, że zapytam. Z góry dzięki za odpowiedź.i5 2500 Ki5 2500 Ki5 2500 K

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Mam nadal taki sam PC, jedynie zepsuła mi się jedna kość RAM. Chciałbym wymienić procesor na FX8350, bo to najlepszy wybór do tej płyty głównej oraz wymienić RAM. Nie wiem jednak czy nie lepiej byłoby dopłacić i kupić nową płytę główną oraz procesor Intela. Nie znam się na komputerach dlatego wolę zapytać czy warto dopłacić, a jeżeli tak, to jaki procesor powinienem kupić. Nie chciałbym dokładać sporej gotówki, ponieważ komputer służy jedynie do korzystania z internetu oraz gry w ETS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na to, że ETS2 nie robi zbytniego pożytku choćby z 2 wątków (w tym filmiku 2C/4T procesor nie jest obciążony choćby w połowie), 8 wątków w FX-8350 na wiele Ci się nie przyda, a mierna wydajność jednowątkowa starszych procesorów AMD będzie na pewno dość bolesna (realnie wiele względem obecnego Phenoma nie zyskasz).

W przypadku przesiadki na Intela widzę trzy warianty:

  • Używana platforma na podstawce LGA1155 - do tego rozwiązania zachęca zarówno już posiadany RAM DDR3 (fakt faktem, że parametrami nie powala) i ceny DDR4, jak i atrakcyjne ceny używanych procesorów 4-rdzeniowych, ale zniechęca dostępność i wycena płyt głównych (jak ostatnio zaglądałem na allegro, to nawet miernie wyposażone płyty ciężko było znaleźć zauważalnie poniżej 200 zł).
  • Pentium G4560 (~220 zł)  + tania (~200 zł) nowa płyta + 8GB DDR4 (~330 zł) - co prawda trochę głupio przesiadać się z 4-rdzeniowego procesora na 2-rdzeniowy (4-wątkowy), ale jednak wydajność w podanych zastosowaniach powinna być wyraźnie wyższa.
  • Poczekanie na tańsze płyty dla procesorów Coffee Lake (kwestia miesiąca?) i zakup 4-rdzeniowego i3-8100.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...