Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d69

king`s bounty dark side- steam przestal uruchamiac gre

Polecane posty

Witam, od razu uprzedzę, że nie jestem wytrawnym graczem i raczej trzeba mi prosto tłumaczyć :) Mój problem polega na tym, że nagle steam przestał uruchamiać mi ww grę. I tylko tę część, reszta chodzi poprawnie. Nic świadomie nie aktualizowałam, nie zmieniałam itd. grałam w nią ok tydzień.  Gdy próbuję włączyć grę to na chwile status zmienia się na "uruchamianie" a potem znowu "gotowy do gry" i nic się nie dzieje. Reinstalowałam grę, wyłączałam avasta, próbowałam aktualizować sterowniki (bez reinstalacji). na pomocy technicznej steam wyskakuje komunikat, że nie mogą pomóc mi z grą bo jest stworzona przez inną firmę. 

nie wiem czy ma to znaczenie, ale gra odpalała mi się z błędami, trochę się cięła. gra była pobrana ze steam. znalazłam gdzieś rozwiązanie podobnego problemu przez zainstalowanie games for windows ale na stronie ms jest napisane, że on działa do win 7

parametry:

win 10

8 Ram

procesor intel pentium 2020m 2,4 GHz

karta graficzna nvidia ge force gt 720 m i intel hd graphics

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie podają różne rozwiązania. Te dwa wyglądają najbardziej obiecująco:

a) zmień manualnie rozdzielczość gry na 1280x720. W tym celu wejdź w folder Moje dokumenty -> Moje gry -> Kings Bounty The Dark Side

Tam znajdziesz plik game.ini. Kliknij na niego PPM i Otwórz za pomocą (wybierz notatnik). W pliku znajdź linijkę odpowiedzialną za rozdzielczość i zmień jej wartość. Zapisz zmiany. Gdyby gra się uruchomiła to w opcjach będziesz mogła z powrotem zmienić rozdzielczość na taką, jaką ci pasuje.

b) drugie rozwiązanie jest związane z plikiem OpenAL. Wejdź do folderu steam (tam, gdzie masz gierki z steama zainstalowane) -> steamapps -> common ->Kings Bounty The Dark Side -> _CommonRedist -> OpenAL -> 2.0.7.0 

W środku znajdziesz plik oalinst.exe

Kliknij w niego dwa razy, a zainstaluje się brakujący plik (o ile rzeczywiście w tym tkwi twój problem :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze jestes wielki :) rozwiązanie z OpenAl pomogło! DZIĘKUJĘ! :) a jeszcze powiedz mi jeśli możesz oczywiście, czy to że gra wymaga procesora 2,6 GHz a ja ma 2,4 moze sprawiać, że gra się tnie i ma błędy? od początku to mam. grałam w 1 i 2 część bez problemu, w 3 trochę się zaczeło, a w tej części najwięcej problemów mam i nie wiem czy to wina mojego sprzętu czy co :) 

PS: dzięki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d69 napisał:

czy to że gra wymaga procesora 2,6 GHz a ja ma 2,4 moze sprawiać, że gra się tnie i ma błędy?

Jak najbardziej. W przypadku niespełnienia minimalnych wymagań gry, jej działanie może nie być płynne.

Przy okazji, o jakich błędach konkretnie mowa? Pojawiają się jakieś komunikaty, czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy znasz tę grę, ale to jest coś podobnego do herosów- kampanii. I jesli masz jakies zadanie w danym "domku"to pojawia się nad nim kółko, a jeśli tam właśnie masz się udać to dodatkowo świeci. mam nadzieje, że coś z tego zrozumiałeś :) w każdym razie moje błedy polegają na tym, że np. nie ma tych kółek i nie wiem, że w danym miejscu czeka misja, albo kółko się świeci gdy ja już tam misje rozwiązałam. zanim się kapnęłam, na rok odłożyłam ostatnią misję bo nie miałam pojęcia gdzie się udać. całe szczęście ktoś stworzył poradnik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie polecam bo w tej czesci jest ich duzo :) 

o a teraz zaciela mi sie grakilka razy. obraz stanal, zaden skrot klawiszowy nie dzialal, skrzeczalo z glosnikow. musialam zresetowac laptopa. wiesz co to? a teraz jeszcze dsg crash reporter...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...