Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grizz

HP Pavilion - problemy z grami

Polecane posty

Cześć. Kupiłem sobie (niestety) laptopa HP Pavilion 15-cc502nw o następujących parametrach:

  • Core i5-7200U
  • 8GB RAM
  • GF940MX

Nic szczególnego. Szału nie robi, ale na minimalnym poziomie stoi. W hardware'ze nie siedzę, więc może się ośmieszę, ale wydaje mi się, że mój stary komputer jest o wiele gorszy (Phenom 9650 Quad 2.30 GHz, 4GB RAM, GF GTS 450).

Generalnie chciałem móc w miarę wygodnie pracować, ale też, wiadomo, pograć w gierki. I nie mówię tu o "Wieśku 3" na nawet średnich, czy "GTA V", ale o starszych grach, typu "GRID 2", "Wiesiek 2", "CoJ: Gunslinger", w które dało się grać na starym rzęchu na minimalnych, czy nawet średnich.

A tu okazało się, że owszem - da się "grać" (taktyczny cudzysłów), ale co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund FPSy spadają do żałosnej wartości (czytaj: 5-15 według Steama), gra się zatrzymuje, albo poważnie zwalnia, by po chwili wystrzelić z kopyta i nadrabiać zaległości.

I to nie jest tak, że gram w 30 FPSach i się burzę, że przy przeładowywaniu poziomu wszystko spowalnia. Nie. To są spadki z 60, czy nawet 200 FPS, w ramach jednej lokacji. I to przy minimalnych/średnich ustawieniach. 

"Wiesiek 2" na minimalnych działa porównywalnie z trójką, tyle, że rzadziej dropuje FPSy. Mało? "Hearthstone", "GRID 2" na minimalnych i w 1024x768 też potrafią "chrupnąć". 

Reinstalowałem system, wgrywałem własny (Win10 z MDSNAA :D), aktualizowałem wszystko, co popadnie (+ DriverBooster), defragmentowałem... Oddałem go nawet na gwarancję. Odesłali z notką, że zreinstalowali system i wyczyścili matrycę (heh).

Próbowałem różnych testów, ale żaden program nie zgłaszał nieprawidłowości. Co mnie dziwi to to, że OCCT twierdzi podczas testów, że CPU jest przetaktowywany w dół, generalnie są skoki częstotliwości. Throttling, czy coś jest nie tak?

Przepraszam za ścianę chaotycznego tekstu, ale starałem się w miarę szczegółowo nakreślić sytuację. Czy to wszystko jest normalne, czy jednak walczyć z serwisem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak throttling, no ale dla pewności możesz wrzucić log z HWiNFO64 (Sensors only przy uruchomieniu, przed odpaleniem gry przycisk Logging Start i wybierasz docelowy plik csv, po teście Logging Stop i możesz wrzucić zapisany plik csv) zarejestrowany w czasie grania do czasu wystąpienia spadku wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"GRID 2" na najniższych, bez AA, 1366x768. Na początku odpaliło w fullHD, więc się nie sugeruj startem ;)

Czy z throttlingiem da radę coś zrobić sensownymi metodami? Czy grozi to zepsuciem kompa?

Na dobrą sprawę zastanawiam się, jakim cudem ludzie na tym laptopie rzekomo grają w "WoT" na wysokich, "FIFĘ 15" i "The Sims 4" i nie skarżą się przy tym na takie problemy... :<

grid-minimalne-768.CSV

EDIT: nie wierzę. Nawet "LoL" na minimalnych i 1024x768 czasem zmula :D Najlepiej wydane 2.7k w moim życiu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...