Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Earthalign

Komputer stacjonarny między 1500-2500 zł *

Polecane posty

Po długich przygodach w końcu decyduje się na zakup Peceta. Zdecydowałem, że najpierw potrzebuje czegoś dobrego stacjonarnie a dopiero później będę myślał nad czymś mobilnym - dlatego liczę na waszą pomoc, oczywiście w razie możliwości.

 

● Budżet na komputer: 1500-2500 zł

● Części do kupienia: bebechy komputera i obudowa

● Czy wliczyć system w cenę: nie

● Zastosowanie komputera: Jakieś nowe tytuły, komputer ma służyć kilka dobrych lat, najczęściej tylko i wyłącznie profesjonalne granie w LoLa na maksa ale zależy mi również na innych tytułach. Do tego przeglądanie internetu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki - praktycznie wszystko "normalne"

● Preferowany sklep: obojętne

● Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): model: Hyundai: X224W - VGA najpewniej będę działał na kilku monitorach - ale to w późniejszym czasie, póki co mam do dyspozycji 1 monitor

● Czy sprzęt będzie podkręcany: Możliwe, że tak, ale dopiero później - kilka miesięcy

● Termin zakupu komputera: im szybciej tym lepiej - myślę że 1-4 tygodni, chyba, że warto na coś czekać

● Dodatkowe uwagi

Potrzebuje sprzętu, który będzie działał bez żadnych problemów na długi czas.

Zależy mi również na dobrej jakości dźwięku - pytanie czy da radę zamieścić również w tym przedziale cenowym jakaś dobra kartę dźwiękową - czy też nie ma sensu?

*Jeśli byłaby możliwość od razu ze złożeniem to perfekt [emoji6]*

Zależałoby mi na dysku SSD pewnie 256 GB, przyzwyczaiłem się do szybkiego działania całego systemu a dotychczasowe dyski HDD, których używałem mi tego nie dawały - jeśli w tym przedziale cenowym nie uda się to co warto osobno kupić? 

 

Dziękuję!

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Earthalign napisał:

● Termin zakupu komputera: im szybciej tym lepiej - myślę że 1-4 tygodni, chyba, że warto na coś czekać

Na początku października* mają się pojawić nowe procesory Intela (Coffee Lake), które powinny namieszać w okolicach górnego zakresu Twojego budżetu.

27 minut temu, Earthalign napisał:

VGA

Obecna generacja kart nie wypluwa sygnału analogowego, więc musiałbyś się posiłkować aktywnym konwerterem sygnału (np. klik) - może warto zawczasu nabyć takie cudo, żeby sprawdzić, czy aby na pewno będzie bezproblemowo działać?

*Choć dobre pytanie, kiedy będą dostępne w sklepach w normalnych cenach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem GTX 1050 AERO 2 gb ,żeby mieć już kartę .Poczekaj do maja(albo trochę wcześniej ) powinny wyjść tanie Coffe lake, kupisz sobie I3-8100 i będziesz miał :) Z ramami może być słabo , bo drogie. Mogą stanieć,ale wątpię. Jak już to w następnym roku stanieje wszystko....ale rynek się tak zmienia, że równie dobrze może zdrożeć jeszcze bardziej ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy czekać dalej - czy jednak warto kupić wszystko prócz karty graficznej i włożyć ją np do komputera dopiero za kilka miesięcy? Tudzież, czy kupić lapka - czy to w ogóle mija się z celem?

 

Aktualnie robię wszystko na macbooku pro z 2015 roku *używka*, jednak mieć go podpiętego pod ładowarkę co kilka godzin i męczyć w ten sposób baterię jest bolesne - zwłaszcza, że kupiłem go jednak w zamyśle mobilności a nie posiadania podpiętego na biurku i podłączonego do monitora przez przejściówkę :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...