Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Siboth

Komputer do gier 3000 zł

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 3000 zł (ewentuaaalna dopłata jeśli będzie znacząca różnica w podzespołach)
  • Części do kupienia: Cały piecyk bez monitora
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Gry, głównym celem jest aby Overwatch śmigał jak tupolew po brzozach, mam również zamiar streamować tą grę, chciałbym również pograć w nowsze tytuły
  • Preferowany sklep: morele?
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): LG Flatron M2094D
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Najbliższy tydzień, zapewne ktoś napisze żebym poczekał do 21 (Coffee Lake) lecz słyszałem, że konstrukcja tych procesorów będzie na tzw. glucie (?) co ponoć ma oznaczać, że będzie bardzo awaryjny
  • Dodatkowe uwagi: Interesuje mnie procesor Ryzen lecz jeśli jest sens kupić coś lepszego pod te cele to wiadomo.  Interesuje mnie również usługa złożenia komputera przez sklep no i usługa aktualizacji BIOS-a chyba, że nie jest ona konieczna to wiadomo, nie trzeba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Siboth napisał:

konstrukcja tych procesorów będzie na tzw. glucie (?) co ponoć ma oznaczać, że będzie bardzo awaryjny

Awaryjny to raczej z tego powodu nie będzie, raczej już kwestia tego, że do zaawansowanego podkręcania (czy w ogóle podkręcania), które w twoim budżecie jest nierealne, może być potrzebne delidowanie + chłodzenie wodne.

Podstawę widziałbym tak: https://www.morele.net/inventory/info/oCZDuS/

Dołożyć możesz do SSD: Crucial MX300 275GB/Samsung 850 Evo 250GB (Samsung jest odrobinę szybszy i ma dłuższą gwarancję, Crucial ma odrobinę większą pojemność) lub karty graficznej - GTX 1060 6GB (z moreli to chyba Aorus najrozsądniej wygląda). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, choć akurat cena 1060tki (w przeciwieństwie do RX 570/580 :() wróciła już jakiś czas temu do względnej normalności (acz mogłoby być taniej o jeszcze jakieś 100-150 zł).

Bazując na tym teście (i uwzględniając różnice w taktowaniach), podlinkowany GTX 1060 powinien być szybszy o ~75% (czyli dopłata niezbyt pokrywa się ze wzrostem wydajności). Przy czym tak jak GB zdaje się mieć jak najbardziej porządne chłodzenie, tak te małe wiatraczki w MSI niezbyt mnie przekonują - raczej sugerowałbym pomyśleć o takim Palicie, który poza pełnowymiarowym chłodzeniem ma wyższe takty i gniazdo do dodatkowego zasilania (do pełni szczęścia brakuje półpasywnej pracy wentylatorów, którą oferuje bodaj dopiero GB za dopłatą 55 zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tego co kojarzę to Intel już od paru ładnych generacji procesory Mainstream robi na glucie, a nie lucie. Chyba już od Ivy Bridge albo Haswella, także to żadna nowość. I jakoś ludzie nie narzekają na awaryjność. Także na Coffe Lake możesz poczekać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, także podmieniłem tylko tą kartę MSI na Gigabyte i wygląda to tak: https://www.morele.net/inventory/info/7lk7c0/ jest git? Kupuje Ryzena bo goni mnie czas, a zanim kupie w rozsądnej cenie nowego intela to będzie po ptokach

Jeśli można wycisnąć za kilka dyszek lepszą kartę z tych 1050 Ti to linkujcie, jestem w stanie dorzucić

np.: ten MSI https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-975434/?reviews_rate=5

warto go podmienić za tego Gigabyte'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI ma ciut lepsze chłodzenie, ale cenę grubo przegiętą. Acz możesz dołożyć dyszkę do GB G1.

A jak już dorzucać, to do RAMu - 2x8GB ma odczuwalnie ciekawszą wycenę (abstrahując już od tego, czy nie lepiej byłoby dołożyć do 3000/CL15 - #1/#2).

I jako że w koszyku nie ma dodatkowego coolera CPU, wrzuć usługę (tak swoją drogą - ten temat widziałeś?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dodatkowego coolera CPU, sugerujesz abym jakiś dorzucił do zestawu?

 

edit: Źle zrozumiałem, masz na myśli abym wrzucił tą usługę ponieważ działa ona tylko wtedy, gdy nie mam dodatkowego coolera CPU?

czyli taki zestaw jak mam z ta kartą G1 i zaraz wrzucę ten montaż jest już git?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Siboth napisał:

Nie ma dodatkowego coolera CPU, sugerujesz abym jakiś dorzucił do zestawu?

W przypadku Ryzenów - BOX, czyli Wraith Spire jest zdecydowanie wystarczający (przynajmniej jak nie podkręcasz powyżej 3,6 GHz).

 

I tak, będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...