Skocz do zawartości

Ocena złożonego PC za 3000 zł - jednostka i monitor


k4cz0r

Polecane posty

Składam dla kolegi komputer. Do 3000 zł, w każdej mierze uniwersalny - do oczywistych zastosowań jak przeglądanie Internetu, filmów, Office, jak i do pracy (CAD) oraz i do jakiś gierek (w tym najnowszych). Nie lada wyzwanie. ;) Z jego obecnego komputera, udało się zachować sensowną obudowę Thermaltake, zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W oraz HDD WD 1TB. Złożyłem coś takiego -> https://www.morele.net/inventory/info/DPJyyj/ . Wentylatorki do obudowy - obecnie ma tylko po jednym z tyłu i z przodu, a ma jeszcze dwa wolne sloty na górze obudowy i na bocznej ścianie. Monitor wiem, że nie porywa, jednak obecnie ma LG 19" 1366x768 - myślę, że dla niego i tak będzie gigantyczny skok. ;) Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza płyta? Na chipsecie ze średniej półki w wymiarze ATX - wygląda na przyzwoitą. ;) Nie będzie OC robione na pewno, ma wszystkie odpowiednie wejścia i wyjścia, i sekcja zasilania CPU wygląda solidnie - tym bardziej, że z wtyczką 8-pinową, nie 4-pinową jak w wielu 'eco' płytach.

Od SSD zawsze zaczynam składanie komputera. Kilka miesięcy temu osoba z rodziny się zwróciła, żeby jakoś ratować (aby był do użytku) jej niemal 10 letni laptop (jakiś Pro HP - kiedyś to była rakieta, teraz...cóż, Core 2 Duo i 2GB RAM nie robią wrażenia ;) ). Zasugerowałem, że właśnie wymienić HDD na SSD - nawet jak to go nie uratuje, to będzie np. do przyszłego komputera/laptopa. Poczytałem też w Internecie, jak to niejedna osoba zamieniła stare komputery/laptopy właśnie z takich epok dzięki SSD na dalej używalny sprzęt. I rzeczywiście - Core 2 Duo z SSD to do tej pory przyzwoity sprzęt dla zwykłego przeglądania Internetu, zdjęć czy filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że branie 128GB SSD to takie średnie w tym momencie rozwiązanie, a jedynym innym rozsądnym wyjściem jest przyciąć ambicje do poziomu R5 1400 i wziąć 256GB SSD i jakiś sensowny 23"-24" monitor (AOC i2369/i2476). Wtedy też oczywiście trzeba by było wymienić kabelek na obsługiwany (HDMI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dziękuję za sugestie. ;) Jednak ogólnie zestaw jest ok (bo najbardziej o to mi chodziło - czy RAM ok, płyta, CPU na ten przedział cenowy). A to już bardziej osobiste preferencje, niż stricte gorsze/lepsze opcje. Taki M.2 jak tu wpakowałem, mam sam na SATA i nie narzekam. ;) Martwię się o ten monitor, bo to właściwie decyzja była w ciągu kilku minut przeanalizowana. Słabsze GPU to nie wiem czy dobra opcja...GTX 1050 Ti to już takie minimum się robi na grę w 1080p i coś powyżej "low".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee....racja. ;) Myślałem, że to mowa o jakimś nowym Radeonie, którego jeszcze nie widziałem. :laugh:

Ale jako, że to ma być komp [a właśnie na pewno podstawa] na lata, to myślę, że w bliskiej przyszłośći łatwiej i taniej będzie wymienić na lepszy SSD, niż cały CPU (o ile w ogóle będzie potrzeba). Dlatego wpakowałem taką "rakietę", która chyba na parę lat będzie w górnej połowie benchmarków wydajnościowych.

Co do RAM - myślałem o tym, i zasugerowałem się konfiguratorami i zestawami polecanymi na innych stronach. ;) Te Korsary często są w polecanych. I czy to nie jest tak, że dual-channel jest bardziej wydajny, niż jedna kość? A że są wolne jeszcze dwa sloty, to nie trzeba oszczędzać miejsca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, DC będzie wydajniejszy. Problem w tym, że za jakiś czas (kilka miesięcy, rok, dwa lata?) staniesz przed wyborem, czy zrezygnować z DC i pozostać z rozbudowywalną konfiguracją 2x4+1x8, czy zapchać sobie wszystkie sloty konfiguracją 4x4 (abstrahując już od tego, że Ryzeny jeszcze jakiś czas temu chyba niezbyt dobrze znosiły wysoko taktowane, wielokostne konfiguracje). A tak - miałbyś dodatkową motywację, żeby dołożyć drugą kostkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...