Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M44ster

Nowe PSU

Polecane posty

Cześć :). Ostatnio spaliło mi się GPU- do tej pory nie wiem czy PSU był bezpośrednią przyczyną ale za niedługo dostanę kartę spowrotem z serwisu i nie chcę eksperymentować. PSU i tak jest już dość stary- 6'letni OCZ MODXStream PRO 600W. Uznałem, że warto będzie go wymienić na coś świeżego, i tak po wakacjach będę składał nową podstawkę, więc PSU pójdzie na pierwszy ogień. 

W jaki sprzęt dziś warto wyłożyć pieniążki? Potrzebuję PSU, który uciągnie konfigurację z procesorem rzędu i5 7600k i GTXem 1070(póki co będzie to naprawiony 970). Oczywiście biorę pod uwagę ewentualne OC procesora itd. Zależy mi na pewnym sprzęcie, który posłuży mi kolejne lata. Nie musi być bardzo cichy, byle nie było go słychać w słuchawkach :D. Dobrze by było gdyby był modularny. Cena- nie wiem ile przeznaczyć na ten podzespół. Nie orientuję się dziś w ogóle w PSU. 330PLN wystarczy na taki sprzęt?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kazze napisał:

Myślę, że do tego zestawu spokojnie wystarczy Corsair VS 550W

Od biedy może i by wystarczył, ale kolega wyżej wyraźnie pisze o zasilaczu z wyższej półki a takim właśnie jest wspomniany przez yoic-a CX550M czy Supremo M2 Gold 550W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojc

Już śpieszę z wyjaśnieniami. Objawów jako takich nie było. Karta po prostu nie była wykrywana, podpiąłem u kolegi- u niego nawet nie bootował się prawidłowo PC. Uznałem, że karta jest wadliwa ale co się okazało teraz z czasem- to jemu się już pierdzielił zasilacz(spalił się 4 dni temu), a karta była w porządku.. To dopiero zbieg okoliczności:D Na gwarancji serwisowej straciłem 18 dni(odesłali ze stwierdzeniem braku usterki). W tym czasie pewnie byłoby już po problemie a jak się okazało chyba coś mi nie styka w PCI Express. Radeon HD 6850 spokojnie się wpiął i działał, mój GTX 970 jest cięższy, większy i ma problemy z prawidłowym wpięciem w gniazdo. Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić, nawet odkręciłem dystansówki na jak "najwyższą" pozycję mobo żeby śledź karty miał najwięcej miejsca. Wciąż nic. Port jest prawdopodobnie leciutko odgięty i nie wiem jak go poprawić. Oddałem dziś PC do serwisu zrezygnowany bo już mi sie nie chce po prostu przy tym ciągle grzebać. 

Dziwna sprawa w sumie. Tylko moja karta w mojej płycie nie styka. Dwie inne karty działają, GTX działa w dwóch innych płytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...