Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Andriu

Jaka prętkość internetu do pobrania 1GB w minute .

Polecane posty

ma Sobie taki zwykły internet 10 Jak ostatnio instaluje gry stemowe  ( chociaż ma je na DVD przede wszystkim ) przez nie DVD a  właśnie przez instalator satemowy z sieci znaczy się to trwa to masakrycznie długo np ostatnio instalowałem sobie 1 metro  (METRO 2033 ) waga foldera 7.32 GB aby dostać dobry koniec gry i trwało to chyba ze 4 godziny jak nie dłużej a np taki metal V TPP ważący okoł 28 GB pobierało też tak długo bo około 6 godzin . Więc pytam jaki musi być internet aby pobrać 1GB w minute i ile to będzie na sekundę ? . A szybkość przy wi fi w kompie pisze coś 130MB/s czyli rozumiem że plik ważąc 130MB ma mieć w 1 sekundę ? Już sam nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifi w kompie nie wyswietla Ci 130MB/s tylko 130Mb/s. Megabajt (MB) jest osmiokrotnie wiekszy od megabita (Mb). Ja mam u siebie lacze 350Mb/s, gry ze Steam pobieraja mi sie z predkoscia do ok. 42MB/s, co przeklada sie na ponad  2GB na minute. Mowa oczywiscie o warunkach optymalnych, bo nawet najszybsze lacze na nic sie nie zda jesli serwery sa obciazone. Bywa, ze predkosc pobierania spada mi prawie o polowe, a kilka dni temu pobierajac Tomb Raidera transfer utrzymywal sie na poziomie 11-12MB/s, najprawdopodobniej dlatego, ze trwajaca aktualnie na Steam wyprzedaz wiaze sie z duzo wiekszym ruchem na serwerach Steam. Teoretycznie Twoje lacze powinno wystarczac na pobranie 1GB danych w minute, ale jak juz wspomnialem zalezy to od obciazenia serwerow oraz od Twojego dostawcy internetu. Rownie dobrze to 130Mb/s to moze byc predkosc lacza okreslana jako "do 130Mb/s", a nie stala. No i wydajniejsze jest zazwyczaj pobieranie kiedy sie jest podlaczonym do routera przez kabel, a nie radiowo przez wifi. Zawsze mozesz skorzystac ze strony speedtest.net zaby sprawdzic aktualna predkosc swojego lacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...