Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanBrzoza90

Używana klawiatura mechaniczna. Potrzebna Pomoc!

Polecane posty

Witam mam następujące pytanie: Czy warto brać używanego mechanika czy lepiej kupować nowego? Widziałem że na aukcjach ceny są o wiele niższe od nowych modeli a czasami można wyrwac prawdziwe perełki. Jeżeli tak, to na co uważać? Oraz jakie modele polecacie? Możecie też podesłać nowe modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pisania to od biedy Hykker ujdzie (jeśli głośność klawiatury nie ma najmniejszego znaczenia), ale do innych zastosowań to raczej to jest średni pomysł.

W kwestii używanych mechaników - to zależy, jeśli to były klawiatury przemysłowe lub na MX Blue/Green/Clear White/Alpsach to w rozsądnej cenie (<50-100 PLN) można je rozważyć (zwłaszcza jak są na PS/2). W przypadku bardziej "gamingowych" przełączników lub też niektórych producentów (Corsair, Razer, Tesoro)* to raczej bym nie ryzykował.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy proponowanie czegoś idącego w absolutnie przeciwną stronę od Hykkera (którego autor ma) to jest szczególnie dobre rozwiązania.

Powiem szczerze, że nawet byłem ciekawy przełączników od Trusta (GXT-White), ale pierwsze wrażenie po dotknięciu klawiatury było na tyle niesympatyczne, że nie dałem jej jakiejkolwiek szansy (klawisze są bardzo, bardzo nieprzyjemne w dotyku - gumiaste, a wysokość klawiatury może spowodować problemy z nadgarstkami).

Ale jak dla kogoś MX Red za twardo się inicjuje, to może i miałaby ona sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...