Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kiro

Monitor do PS4

Polecane posty

Cześć. Ostatnio ograłem już na dobrą sprawę większość 3DSowych tytułów w jakie planowałem zagrać i powoli biorę się za sprzedawanie tejże konsolki. Początkowo miałem zamiar zakupić Nintendo Switch, ale jednak uznałem, że kupię sobie je dopiero kiedy wyjdzie na nią więcej gier, może za kilka lat. Za zarobione pieniądze planuję jednak zakupić używane PS4 i tutaj pytań nie mam: nie zależy mi ani na wyglądzie konsoli, ani na wersji PRO itp. Jednak mam inny problem: brak telewizora czy odpowiedniego monitora. Jak najmniejszym kosztem chciałbym kupić (nawet używany) monitor, którego chciałbym używać tylko i wyłącznie do grania na konsoli, niczego innego. Mój obecny monitor to ASUS VH222D i jeżeli jakimkolwiek sposobem jest możliwe podłączenie do niego konsoli, jakimś konwerterem itp. (posiadam jakiś od kolegi) to ewentualna żonglerka kablami mi nie przeszkadza, niska jakość obrazu też. Zależy mi tylko na gameplayu w grach, a nie grafice, także dopóki ewentualne napisy będą czytelne nie przeszkadza mi nic. Jeżeli do mojego monitora podłączenie konsoli nijak nie jest możliwe to chciałbym zakupić jakiś możliwe tani monitor/TV (z nastawieniem na to pierwsze). Jak widzicie wymagań dużych co do jakości obrazu nie mam: byle by nie było jakichkolwiek artefaktów, uciętego fragmentu obrazu itp. Poradzicie coś czy moje wymagania są za duże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest monitor FullHD z tego co widzę, więc jakość obrazu będzie na nim dobra, nic nie będzie rozciągnięte ani ucięte.

Wystarczy taka przejściówka - http://allegro.pl/adapter-konwerter-hdmi-do-vga-dsub-f-vat-i6812229104.html (to nie musi być ta konkretnie aukcja, po prostu tego typu urządzenie).

A żeby mieć dźwięk trzeba do kabla A/V podpiąć coś takiego - http://allegro.pl/xgp1-przejsciowka-minijack-2x-chinch-f-zlocona-i5471239972.html (znów, to nie musi być konkretnie ten, nawet lepiej byłoby znaleźć taką z żeńską końcówką minijack).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam od kumpla przejściówkę i podłączyłem nią konsolę: pochodziła ze 3 minuty i padła. Na tej samej pożyczyłem Wii U. Ona już śmiga (co prawda pad jest rozładowany, a ładowarki nie mam, ale konsola jak najbardziej ok). Chwilowo tak żonglowałem, wziąłem używane PS4 i mogłem je oddać jeżeli coś będzie nie tak i w tej samej cenie wziąć Wii U, tak też na razie zrobiłem. O co może chodzić z tym PS4? Nie ukrywam, że na Wii U też mam multum gier do ogrania i to jest super konsola, ale Final Fantasy XV i Bloodborne bardzo mnie kuszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, HDMI do VGA. I tutaj nie mam pojęcia, bo PS4 działa. Na Wii U przejściówka także działa jak trzeba, nic problemu z tym nie ma. Po prostu podłączyłem PS4 (jako pierwsze) i wyglądało to tak: pierwsze uruchomienie śmiga pięknie, zero jakiegoś smużenia, całkiem niezła jakość itp. Było tam pobrane na nie kilka gier (w końcu używane), ale tak czy tak zablokowane, to chciałem je pousuwać, razem z kontami, bo w sumie po co mi ich tyle. No i kiedy wszedłem w to menu...nagle ekran zaczął migać (raz czarny, raz widać menu) po czym tylko na zmianę (z braku lepszego określenia) czarny i "mniej czarny". Co prawda Wii U też jest fajną konsolą, ale gry na nią są obecnie (te które mnie interesują) horrendalnie drogie i nie ukrywam, że jeżeli właściciel by się zgodził z chęcią przygarnąłbym jeszcze to PS4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, byłe ze mną kolega i próbowaliśmy podłączać wszystko kilka razy, resetować konsole (ona sam posiada PS4 to wie jak wszystko działa). W monitorze mam tylko jedno wejście, to o pomyłce nie ma mowy. Wii U działa bez problemu, PS4 działało dosłownie przez kilka chwil, nie wiem nawet czy dociągnęło do tych 5 minut. Sprawdzałem przy monitorze, przy konsoli, wszędzie. Po kilku pierwszych minutach padło i pomimo restartów i odłączania/podłączania adaptera nie stało się nic. Ot, ekran migał na czarno/mniej czarno (w sensie raz jakby był wyłączony, a raz jakby "zaskakiwało").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...