Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ooowca

Prośba o wycenę starego komputera

Polecane posty

Witam, chciałem poprosić o wycenę starego kompa.
Na wstępie warto zaznaczyć, że w karcie graficznej (Sapphire HD7870) nie hulają już obydwa wiatraczki, prawdopodobnie ich czas po prostu sie skończył. Dodatkowo jeden wentylator, ten z tyłu u góry też nie hula, ale to akurat byłbym w stanie dokupić i wymienić.

Podzespoły posiadam takie:
Płyta główna:  Płyta główna MSI MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX, LGA1155 
Procesor:  Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155

Karta graficzna:  Karta graficzna Sapphire Radeon HD7870 2GB (nie działające wentylatory, poza tym sprawna)

RAM: 2x  Pamięć GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9 

Dysk twardy:  Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM 

Zasilacz:  Zasilacz FSP/Fortron HEXA 500W 120 mm

Napęd:  Napęd Samsung nagrywarka DVD 22x SATA bulk czarna

Obudowa:  Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD

Zastanawiałem się nad upgradem co prawda, ale z drugiej strony chyba prościej byłoby sprzedać tego wariata, trochę dołożyć i kupić nowego. Jeśli o grafe chodzi, jak ktoś ma do polecenia punkt (Warszawa okolice) gdzie można ją oddać do naprawy, to spoko, na pewno wpłynełoby to na jej wartość, bo dzisiaj to się poci przy starym NfS:Most Wanted, więc granie sobie już darowałem. Czekam na jakieś propozycje cenowe, pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200+, 400-450, ? (spodziewam się, że - zważywszy na defekt - ~200-250 zł), 150+, ~100 (?), ~100, ~20, 60-80

Jeżeli po sprzedaży będziesz dysponował budżetem na poziomie przynajmniej 4k zł i chciałbyś się pobawić w podkręcanie procesora, to możesz pomyśleć o wymianie całości, ale jeżeli któryś z tych warunków nie będzie spełniony, to jednak rozsądniej byłoby pomyśleć o wymianie samej karty i ewentualnie dołożeniu SSD/RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wycenkę. Szczerze mówiąc wole go już sprzedać i kupić całego nowego. Za 1100-1000 bez bólu go pewnie opchnę, a nowego będę szukał tak do 3k. Jak ktoś ogarnięty go kupi to sobie tą karte elegancko ogarnie, wyczyści procesor, łącznie z tą pastą, czy czym się to tam chłodzi. Ja go tylko z kurzu czyściłem, nie znam się zbytnio na rozkładaniu tych wszystkich rzeczy, cały dzień by mi to zajęło, a tak ktoś ogarnięty sobie to zrobi w godzinkę to będzie zadowolony i przy okazji nic nie zepsuje ;D Format dysku, zmiana wiatraczków na grafie i obudowie i zasadniczo niemal jak nówka sztuka. 
Z drugiej strony, jak masz jakąś propozycje co do grafiki to też chętnie posłucham, tylko wydaje mi się, że na dzisiejsze standardy mój procesor już nie jest wybitny, tym bardziej, że ani razu nie był tak dogłębnie ogarniany, ramu potrzebuję więcej, płyty główne w sumie super drogie też nie są, dysk 500GB to też już jest mało, także wydaje mi się, że tu całość już woła o pomstę do nieba, jak na dzisiejsze wymagania połowy gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym, że z 3k zł nie poszalejesz - zablokowany i5 (wydajniejszy od obecnego procesora pewnie o ~10-20%), względnie któryś z niższych Ryzenów, 8GB RAMu, najpewniej RX 570/580 4GB i raczej niepowalająca obstawa (bez SSD).

Co do grafiki (pomijając już może fakt, że przydałby się jeszcze model monitora) - do obecnego zestawu mógłbyś wrzucić właśnie wspomniane RXy, czy nawet RX 580 8GB (obecnie w sklepach ich zbyt wiele nie ma, bo dokładnie dzisiaj miały premierę), bądź GTX 1060 6GB. Nawet z SSD ~250GB i dodatkowymi 8GB RAMu (bądź odsprzedaniem obecnych kostek i zakupem 16GB z lepszymi parametrami) bez problemu powinieneś się zmieścić w 2000 zł dopłaty.

Niezależnie od tego, na którą opcję chciałbyś się zdecydować - możesz skonsultować plany zakupowe w tym dziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra stary, powiem Ci, że mnie namówiłeś. Jakby nie patrzeć, z tego co piszesz bez sensu byłaby zmiana wszystkiego z moim budżetem, a tak to nawet powoli sobie wszystko powymieniam i powinno być git. Zacznę pewnie od grafy, potem RAM, dysk, a jak wyjdą w przyszłości lepsze procki to procek. 
Także tak, niedługo można się mnie spodziewać w poleconym dziale, na pewno skorzystam. Dzięki i pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...