Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam!

Niedawno postanowiłem zmodernizować swój komputer, kupiłem więc nowe części:

Niestety pojawił się problem, na płycie podczas uruchamiania pojawia się komunikat w postaci LED nad złączem zasilającym.
Są tam diody CPU LED, DRAM LED, VGA LED, BOT DEVICE LED.
Po włączeniu komputera zapala się i zaraz gaśnie dioda CPU LED następnie zapala się na zdecydowanie dłużej gaśnie dioda DRAM LED i jak już zgaśnie nic więcej się nie dzieje, wiatraki chodzą dysk i karta graficzna mają zasilanie. Resetowałem Bios wyjmowałem baterie w instrukcji znalazłem proces Clear RTC RAM ale jedyne co zaopserwowałem to jak po operacji resetu włączam komputer to za pierwszym razem dochodzi jak poprzednio do DRAM LED i się sam rastartuje ale już za drugim razem zawiesza się jak poprzednio. dodam że zmieniałem już sloty ram na wszystkie sposoby. 
Bardzo proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale płyty Z170 były na rynku jeszcze przed wprowadzeniem procesorów Kaby Lake i jeśli się trafi jakaś sztuka z nieaktualnym BIOSem, to komp nie odpali. Aby uaktualnić BIOS trzeba mieć procesor obsługiwany przez płytę, czyli Skylake. Trzeba było kupić Z270...

Oczywiście może być też inny powód problemów z uruchamianiem, ale wg mnie ten jest najbardziej prawdopodobny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastompił postęp mianowicie, po włożeniu konkretnej kości do konkretnego gniazda po pierwszym uruchomieniu reset ale jak uruchomiło się drugi raz to wiatraki zwolnił i dioda przeskoczył na VGA LED ale nadal wisi. Ciekawe że to musi być konkretna kość i gniazdo w każdej innej konfiguracji nic takiego nie zaopserwowałem.

Jeszcze taka ciekawostka zabrałem kości do kolegi włożył je do swojego kompa i wykryło 6gb????nie wiem jaką ma płytę i procesor ale to dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...