Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

topolowaty

Laptop za 2000zł do starych gier i neta

Polecane posty

Szukam laptopa, który da radę pociągnąć starsze tytuły (5-7 lat) w full detalach i stałych 60FPS. Oprócz tego będzie służył tylko do internetu. 

Przykłady gier, które chciałbym odpalić:

Resident Evil 5

Alan Wake

Deus Ex: Bunt Ludzkości

i tym podobne pod względem wymagań/wieku gry.

 

Zależy mi na matrycy 17", system może być jeśli da radę znaleźć coś do tych 2000. Jeśli różnica w bebechach miałaby być spora i umożliwiłaby odpalanie nowszych gier, to mogę dołożyć do 2500.

Ciężar laptopa i czas pracy baterii nie gra roli.

Jeśli się uda, to fajnie jakby był dysk SSD pod system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć... Alan Wake wcale takich niskich wymagań nie miał. Z nowych laptopów to Acer E5-575G (i3-6006U, GF 940MX, HD, 15") to chyba rozsądne minimum, a w wersji z SSD to wymaga budżetu w granicach 2,3-2,4 tys.

Z FHD to pewnie Lenovo Z51-70 (i5-5200U, R9 M375, FHD, 15") poradziłby sobie zważywszy, że najbardziej wymagająca gra z trójki lepiej sobie współpracuje z Radeonami, ale to kolejne 300 złotych.

Tak jak RE5 i DX:HR pewnie poszłyby na integrach, tak Alan Wake jest najświeższym z wymienionych tytułów i zdecydowanie najbardziej wymagającym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, nie spodziewałem się, że aż tyle może kosztować laptop do starszych gier.

W takim razie 15", z systemem. Do 2500zł.

Trochę nie siedzę w laptopach, pamiętam że dobre kilka lat temu szukałem laptopa pod gry za około 3000zł i można było w tej cenie dostać Lenovo Y (nie pamiętam dokładnie jaki, coś z p za cyframi) z i5, 660GTX. Myślałem, że po tych ~5 latach podobną konfigurację da się kupić za te 2 klocki. 

Celuję w gry typu wspomniany Resident 5, Deus Ex: HR, może Fallout: New Vegas? Nie wydaje mi się, żeby były one strasznie zasobożerne. Oczywiście jeśli odpalę na nim coś nowszego, albo jakieś bieżące indyki (nie mówię tu o grach w stylu Abzu, które mają wymagania większe od niektórych AAA), to spory plus.

Przejście z 1920x1080 na 1366×768 dość znacząco podniesie wydajność w grach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, topolowaty napisał:

Eh, nie spodziewałem się, że aż tyle może kosztować laptop do starszych gier.

W przeciwieństwie do całej reszty wymienionych, to Alan Wake był przez dobre dwa lata jedną z gier benchmarków dla układów graficznych, w której potrafił się zakrztusić całkiem wydajny sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Irenez napisał:

W przeciwieństwie do całej reszty wymienionych, to Alan Wake był przez dobre dwa lata jedną z gier benchmarków dla układów graficznych, w której potrafił się zakrztusić całkiem wydajny sprzęt.

Musiało mi się coś pomieszać rocznikowo - założyłem, że Alan jest dość starą grą i "musi" ruszyć.

 

Czyli podsumowując nic lepszego z systemem, kartą podobną wydajnościowo, 15'' i SSD do 2500 nie znajdę?

http://www.x-kom.pl/p/339642-notebook-laptop-156-acer-e5-575g-i3-6006u-8gb-120500-win10-gt940mx.html

i5 dałoby się upchnąć jakbym np. zrezygnował z systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To, że to wersja z GTX 860M, która throttle'owała pod obciążeniem.

2) i5-4210H to procesor dwurdzeniowy (czterowątkowy). W laptopach dopiero Skylake'owe pełnonapięciowe i5 to czterordzeniowe.

3) Jakoś nie pamiętam, żeby Y50-70 w jakiejkolwiek wersji sprzedawane było z matrycą HD. A wy? @Gajwer257 @MasterThief

4) 12 miesięcy gwarancji (w standardowej dystrybucji dla odbiorcy indywidualnego powinny być 24 miesiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuj

Sprzęt jest nowy, objęty 12mc gwarancją pisemną DOOR TO DOOR liczoną od dnia zakupu,
są to ostatnie sztuki partii magazynowej, sprzęt posiada drobne ryski w częściach roboczych obudowy, które nie przeszkadzają w eksploatacji oraz nie psują kompozycji estetycznej laptopa. Laptopy w 100% sprawne.

Skoro nowy i z ryskami, to obstawiam, że to sprzęt powystawowy. Y50 70 i bez tego bym unikał jak ognia (w sensie dosyć dosłownym), taka uwaga go praktycznie dyskwalifikuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się aby y50-70 był sprzedawany z matryca HD choć nie wiadomo jak zagraniczny rynek bo to leżaczek magazynowy bez gwarancji producenta to jest haczyk, model byl sprzedawany ale w roku 2014

Cytuj

Sprzęt jest nowy, objęty 12mc gwarancją pisemną DOOR TO DOOR liczoną od dnia zakupu,
są to ostatnie sztuki partii magazynowej, sprzęt posiada drobne ryski w częściach roboczych obudowy, które nie przeszkadzają w eksploatacji oraz nie psują kompozycji estetycznej laptopa. Laptopy w 100% sprawne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...