Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

twomag32

Rozwiązany: Wymiana karty graficznej i zasilacza

Polecane posty

Witam
W końcu postanowiłem podrasować swojego staruszka i zakupić mu nową kartę graficzną oraz zasilacz, który wszystko uciągnie. Wybranką na kartę jest MSI Ge force GTX 1050 2GB, ale chciałem się spytać czy mi będzie pasować do reszty mojego sprzętu. Co zaś się tyczy zakupu zasilacza zdam się na was. 

Kwota na zasilacz: do 200 zł
Płyta główna: Gigabyte GA-H81M-S2PV s1150 H81 2DDR3 USB3 mATX
Dysk twardy: Western Digital HDD 1TB WD10EZRZ Blue 64MB SATAIII/600 5400rpm
Ramy: GeIL DDR3 4GB/1600 CL11 Bulk   x2
Procesor: Intel CORE i3-4170 3,7GHz BOX 3MB 1150 BX80646I34170
Monitor: Asus VW193 (1440x900, analogowe złącze D-Sub 15-pin z przejściówką do DVI) 
Poprzedni zasilacz: ATX 500W 
System: Windows 10
Obudowa: Modecom ATX
Zastosowanie: Giereczki (Głównie:Dark souls 3) 
Nie zamierzam niczego podkręcać 

Części zamierzam zamówić w poniedziałek na komputroniku. 

 Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, twomag32 napisał:

Asus VW193 (1440x900, analogowe złącze D-Sub 15-pin z przejściówką do DVI) 

Tu może być problem - obecna generacja kart nie wypluwa sygnału analogowego, więc w przypadku zakupu nowej karty, pozostaje skorzystanie z aktywnego konwertera (patrząc na ceny w komputroniku, pozostaje zamówić gdzieś indziej, np. klik), choć niekoniecznie musi to być w pełni bezproblemowe rozwiązanie.

Jeżeli chodzi o GTX 1050 - nie jest to może tragicznie zły wybór, ale dopłata do GTX 1050 Ti jest stosunkowo nieduża, a poza wyższą wydajnością ma 2x więcej vRAMu.

Co do zasilacza - zarzuć modelem (bądź zdjęciem tabliczki znamionowej), a nuż się do czegoś nada. Jeżeli nie - do wyboru masz VS450/Vero L1 500W, ewentualnie do 200 zł da się też znaleźć Vero L1 600W (choć zestaw z i3 + GTX 1050 realnie będzie mieć spore problemy z przekroczeniem 150W), nieco drożej modularne Vero M1 600W/Smart SE 530W. Choć jak już dokładać do czegoś ponad jeden z dwóch pierwszych modeli, to raczej do CX450M - ma dłuższą gwarancję i lepsze bebechy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kartę mam budżet do 600zł, a GTX 1050 to najlepsza karta w tym segmencie jaką znalazłem. Co zaś się tyczy zasilacza to jest to ten, ale używam go już dobre 7 lat i wolę prewencyjnie wymienić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...