Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Killiez

Radeon RX 470 od MSI, gorące PCB po undervoltingu

Polecane posty

Witam. Kupiłem niedawno Radeona RX 470 4G od Msi i tak jak karta na rdzeniu jest bardzo chłodna, to emituje straszne ilości gorąca z PCB. Chodzi konkretniej o sekcję z pamięciami. Podczas grania w bardziej wymagające gry np Wiedźmin 3 nie można dotknąć karty od góry ( od strony płytki) bo po prostu parzy. Temperatura pewnie w okolicach 100C. Rdzeń leci na standardowych taktach na 983mV a pamięci poszły na 990mV. Co można z tym zrobić? Lepiej jest oddać kartę na gwarancję/  z powrotem do moreli i kupić coś innego ? I czy taka temperatura nie wpłynie na żywotnośc karty a przede wszystkim na lutowania elementów  pamięci ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Afterburnerze ustawiłem, żeby wentylatory chodziły na 30 % już od 45C, prz y oglądaniu filmów czy internecie temperatura utrzymuje się ok 39-40C. Ustawiłem też krzywą, temperatura na rdzeniu nie przekracza 55 stopni ale pcb jest tak samo gorące. Czy moga przyjąć mi reklamację z takiego powodu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Killiez napisał:

W Afterburnerze ustawiłem, żeby wentylatory chodziły na 30 % już od 45C

A chodzą? Bo bez wyłączenia Zero Frozr nie powinny.

Co do gwarancji - wyślij zapytanie do MSI, czy jest to powód do zmartwienia. Szczerze mówiąc, to nie sądzę - Radeony raczej nie mają problemów z pracą w wysokiej temperaturze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...