Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dr.Agon

Rozwiązany: PC na gwiazdkę 3300-3700

Polecane posty

Witam serdecznie! W końcu udało mi się zebrać porządną kwotę na jednostkę centralną. Potrzebuje komputera na którym mógłbym pograć w niektore nowsze i starsze tytuły, ale potrzebuję również PieCa do zadań specjalnych, głównie obróbka wideo. Ale po kolei:

 

  • Cena komputera. 3300+, górna granica 3700-3800zł
  • Części, które kupujemy. "Skrzynka" bez dysku HDD.
  • Czy zestaw ma zawierać system? Nie.
  • Miejsce kupna komputera. Preferowałbym zamówienie online z ewentualym odbiorem w Lublinie.
  • Model monitora: PHILIPS 226VL
  • Zastosowanie komputera. Gaming + nieprofesjonalna obróbka video. Fajnie by było jakby sprzęt dawał sobie radę z streamowaniem.
  • Czy będziesz podkręcał?  Może.
  • Termin zakupu komputera. Najbliższe 7 dni. Tak bym na gwiazdkę sprawić sobie prezent.
  • Twoje dodatkowe uwagi. Sama skrzynka, bez peryferiów. Bez czytnika CD-Rom, bez bajeranckiej obudowy.

    Na pewno chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie płyta główna nie pozwala mi na podkręcanie procesowa. Jeśli chodzi o grafikę, od dawna preferuję GeForce'a, więc 1060 byłby oczywistym wyborem. Nie zależy mi na dodatkach, ale na solidnym sprzecie na najbliższych kilka lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dr.Agon napisał:

Na pewno chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie płyta główna nie pozwala mi na podkręcanie procesowa.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że albo zupełnie rezygnujesz z OC i bierzesz zablokowany procesor i tańszą płytę główną (a także niżej taktowany RAM, co akurat z większą oszczędnością się nie wiąże), albo na starcie musisz wyłożyć na odblokowany procesor, porządną płytę i najlepiej także cooler (niby można odłożyć jego zakup na później, ale obecnie Intel nie dorzuca boxowego coolera do odblokowanych CPU).

50 minut temu, Dr.Agon napisał:

Jeśli chodzi o grafikę, od dawna preferuję GeForce'a, więc 1060 byłby oczywistym wyborem.

Jeżeli bierzesz pod uwagę jedynie zestaw z odblokowanym procesorem, to GTX 1060 jest wyborem nie oczywistym, a nierealnym (no chyba, że w wolniejszym wariancie 3GB, no ale to raczej mało przyszłościowy pomysł).

Zakładając, że w zestawie ma się znaleźć SSD (co znacznie utrudnia sprawę), zaproponuję taki zestaw pod OC (i5-6600K, 8GB RAM, RX-470 4GB) i taki bez OC (i5-6400, 16GB RAM, GTX 1060 6GB - inna sprawa, że bardziej mnie przekonuje RX-480 8GB) - w obu przypadkach da się nieco zbić cenę, choć ten pierwszy i tak już jest nieco "ubudżetowiony", więc raczej starałbym się tego uniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy że jednak szukam opcji bez OC. Wątpię bym się w to chciał kiedyś bawić. A jeśli już, to na pewno przy kolejnej wymianie za pewien czas.

Drugi zestaw z 1060 wygląda nieźle, chociaż o prawie 200 zł poza moim górnym limitem. Coś można w nim zmienić na początek? Jedna kość 8GB starczy na początek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to jest to GTX 1060, a nie GTX 1080... :P

Można wziąć tańszy model grafiki (i niewiele gorszy) - https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-dual-6gb-gddr5-ne51060015j9d-774580/

Dalsze oszczędności to ewentualnie ten RAM (choć i tak wypadałoby dokupić szybko drugą kość skoro chcesz obrabiać wideo) albo tańszy zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-600w-spc132-773130/ 

No albo weź po prostu 8 GB na razie i wtedy zmieścisz się w budżecie, choć jest nieco problem z dostaniem dobrze wycenionej pojedynczej kości, więc trzeba by wziąć coś z gorszymi parametrami - https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-8gb-2133mhz-cl15-gy2133d464l15s-8g-1048931/ (co w sumie jakiegoś wielkiego spadku wydajności nie spowoduje, no ale...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi doradzają dwie zmiany, bazując dalej na tym zestawie.
Pierwsza zmiana to pamięć nie Corsair ale HyperX np. takie kości . Szybkie porównanie wykazało że różnią się tylko opóźnieniem, Corsair 13 CL, HyperX 14 CL. Czyli jednak Korsarze lepiej wypadają?

Druga podpowiedź to płyta główna. Kumpel radzi wziąć płytę z chipsetem Z170. Czy rzeczywiście jest mi potrzebna taka płyta, jesli nie planuję OC? Słyszałem też że czasami jest problem z zainstalowaniem Windowsa z USB na płytach Gigabyte. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat jest zamknięty, ale jeszcze się wtrącę.

58 minut temu, Dr.Agon napisał:

Słyszałem też że czasami jest problem z zainstalowaniem Windowsa z USB na płytach Gigabyte. 

To po części prawda - tyczy się Windowsa 7 i wszystkich płyt na LGA1151 (nie tylko od GB).
Choć wygląda na to, że Gigabyte znalazł jakiś sposób, żeby to obejść - klik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...