Jump to content
Sign in to follow this  
Andro120

Szukam anteny do routera

Recommended Posts

Witam

Poszukuje anteny do routera model MV610R ( od orange :P). Z racji że mieszkam na wsi ( na zadupiu) sygnał w domu jest ogólnie słaby ( średni ping w lolu to 80 m/s). Słyszałem ze podobno sygnał można poprawić montując antene (podłączasz antene do routera i antene na dach). Może jest ktoś na forum kto orientuje się w tych sprawach, i mógłby mi powiedzieć jakie(1) ceny są tych anten i (2)jaka antena by pasowała do routera MV610R, i (3)czy jest różnica po której stronie dachu sie to montuje i jak(4) się ją konkretnie montuje do router ( to sie te miniantenki odkręca i zamiast ich ?)

Pozdrawiam

PS Znalazłem taką na allegro ale ona cos za tania sie wydaje i chyba złe wejście ma : http://allegro.pl/antena-wifi-max-18-dbi-do-routera-max-power-i5754783747.html ( mój router nad antenkami ma napis RX1 pod jedna i RX0/TX pod druga)

Edited by Andro120

Ta antenka rozumiem że do pogrzebania w uchu albo jako wskaźnik tak? Bo wiesz, te 18db co piszą to trzeba w tym przecinek postawić między 1 a 8 i wtedy wartość pewnie by się zgadzała.

Nie będę się rozpisywał napisze tylko konkrety:

1. Anten nie szuka się na allegro bo ich statystyki sprzedawcy biorą z księżyca

2. Zanim kupisz antenę zorientuj się skąd jest sygnał Oranga w twojej okolicy i na jakiej częstotliwości nadaje

http://beta.btsearch.pl (przełącz widok na UKE)

3. Jeżeli jest więcej niż 1 częstotliwość LTE dla BTSów w twojej okolicy to najlepiej byłoby sprawdzić wszystkie częstotliwości LTE z osobna i wszystkie BTSy z osobna (jeżdżąc pod nie z komórką lub jakimś modemem LTE jak masz lub możesz pożyczyć). Wtedy ustalisz który BTS i która częstotliwość jest w twojej okolicy najmniej obładowana i tym samym najszybsza). Ale musisz mieć komórkę/oprogramowanie modemu która potrafi wymuszać częstotliwości (nie samą technologię bo to potrafi większość)

4. Jak już ustalisz częstotliwość kupujesz pod ta częstotliwość antenę. Realne statystyki mają anteny w sklepach cybertech, dipol i ewentualnie jeszcze anteny duńskiej firmy Sorennsen na allegro.

Jak masz dalej wątpliwości pytań nie kieruj tutaj tylko napisz na forum.bez-kabli.pl

Edited by Doman18