Skocz do zawartości

[3500] Nowy komputer do grania/przerabiania zdjęć + oddzielnie Monitor


Szewacris

Polecane posty

Dzień Dobry!

 

Na święta chcę kupić sobie komputer, który będzie przeznaczony do grania (Wiedźmin, Battlefield) oraz do obróbki zdjęć(Photoshop, Lightroom).

Niestety mój laptop już tego nie potrafi udźwignąć, więc proszę was o pomoc. Nie znam się za bardzo na tym, więc nie chciałbym, aby polecono mi mokre zboże ;)

Budżet na komputer (skrzynię) wynosi max 3500zł. Kupno podzespołów - przez internet, nie ma dla mnie problemu, wolałbym skrzynię, o monitorze zaraz dopiszę. 



Oraz druga część tematu - Monitor. Nad jakim monitorem warto się zastanowić? Kwota do 1500zł.

Jaka marka, na co zrócić uwagę? Czy ma być prosty czy zakrzywiony? Ile cali? (preferowałbym troszkę większy monitor).

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i życzę wesołych świąt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wypełnić ankietę?

15 minut temu, Szewacris napisał:

Ile cali? (preferowałbym troszkę większy monitor)

Większy niż? W takim budżecie mógłbyś myśleć o standardowych 24'' i FullHD, 27'' i FullHD (warto zobaczyć takie połączenie na żywo, bo niektórym przeszkadza wielkość pikseli), 29'' UWHD (21:9), bądź 25'' WQHD (tu z kolei piksele mogą być trochę małe, niestety na sensowne 27'' raczej nie starczy budżetu).
Czy ewentualny transfer części funduszy z monitora na skrzynkę wchodziłby w grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Cena komputera - 3500zł, cena monitora do 1500zł. Istnieje możliwość przeniesienia do 300zł z funduszu na monitor na np. obudowę. (Komputer biorę ja, monitor kupuje moja druga połówka, dlatego nie ma stricte możliwości przeniesienia tych 300zł do puli 3500zł).
  • Zestaw z wliczoną obudową. Patrz punkt wyżej.
  • Może - nie musi. Mogę uzyskać system Windows 7 lub 8 z uczelni.
  • Może to być sklep internetowy, może to być sklep stacjonarny. Chodzi mi o jak najlepsze wykorzystanie funduszy (miejscowość - Lublin)
  • Model monitora  - nie wiem. Tu liczę na poradę, obecnie od 4 lat pracuje na laptopie 17', dlatego przesiadka na 24 czy 25 calowy monitor i tak będzie fajnym doznaniem.
  • Granie oraz obróbka zdjęć. Programy które będę używał: Photoshop, Lightroom - zaczynam zabawę z fotografią.
  • Dlaczego nie? :) Jeżeli znajdę ciekawy poradnik jak podkręcić to jak najbardziej
  • Myślę, że w grudniu chciałbym przeprowadzić ten zakup. Jednocześnie słyszałem, że w styczniu ma wyjść nowa seria ADM ZEN i że warto poczekać chociażby do świąt na testy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź Pan w pyry z takim budżetem i wymaganiami - wystarczy na niezły zestaw bez OC (klik - i5-6400, RX 470, 8GB RAM, 240GB SSD + 1TB HDD i bardzo przyzwoita reszta) i U2515H (jak wspomniałem, 25'' i WQHD to niewybitnie doskonałe połączenie, choć w sumie jeżeli to 17'' było w 1600x900, to DPI jest dość zbliżone).

Próbowałem złożyć zestaw pod OC, ale zatrzymałem się na czymś takim - niby znośnie, ale w sumie wolałbym dorzucić do X70W (i Z170-D3H), nie ma HDD, w przyszłości trzeba będzie dokupić porządny cooler pod OC, no i nie mam pomysłu, jaki monitor zaproponować za ~1200 zł.

W obu przypadkach jest raptem 8GB RAMu - nie wiem, czy do podanych zastosowań wystarczy, z drugiej strony zanim rozkręcisz zabawę z fotografią, to pewnie dozbierasz już sobie do drugiej kości.

A co do Zenów - na 13 grudnia AMD zapowiedziało prezentację i zasadniczo nie zaszkodzi na nią poczekać, choć testy przyjdą pewnie nieco później, nie mówiąc już o realnej dostępności w sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, webtom napisał:

nie mówiąc już o realnej dostępności w sklepach

Zważywszy na praktycznie brak jakichkolwiek informacji o płytach głównych na AM4 z chipsetem X370 (czyli zapewne dla entuzjastów) i B350 (mainstreamowym), to może się okazać, że długo nie będzie można złożyć w ogóle sensownego zestawu na AM4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, webtom napisał:

jak wspomniałem, 25'' i WQHD to niewybitnie doskonałe połączenie

Miałem okazję sporo obcować z tym Dellem i wcale nie jest źle. Znaczy do częstej obróbki tekstu wolałbym 27', ale do codziennego użytku i grania 25' w 1440p spisuje się bardzo fajnie. W programach graficznych też powinno być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, webtom said:

Idź Pan w pyry z takim budżetem i wymaganiami - wystarczy na niezły zestaw bez OC (klik - i5-6400, RX 470, 8GB RAM, 240GB SSD + 1TB HDD i bardzo przyzwoita reszta) i U2515H (jak wspomniałem, 25'' i WQHD to niewybitnie doskonałe połączenie, choć w sumie jeżeli to 17'' było w 1600x900, to DPI jest dość zbliżone).

Próbowałem złożyć zestaw pod OC, ale zatrzymałem się na czymś takim - niby znośnie, ale w sumie wolałbym dorzucić do X70W (i Z170-D3H), nie ma HDD, w przyszłości trzeba będzie dokupić porządny cooler pod OC, no i nie mam pomysłu, jaki monitor zaproponować za ~1200 zł.

W obu przypadkach jest raptem 8GB RAMu - nie wiem, czy do podanych zastosowań wystarczy, z drugiej strony zanim rozkręcisz zabawę z fotografią, to pewnie dozbierasz już sobie do drugiej kości.

A co do Zenów - na 13 grudnia AMD zapowiedziało prezentację i zasadniczo nie zaszkodzi na nią poczekać, choć testy przyjdą pewnie nieco później, nie mówiąc już o realnej dostępności w sklepach.

Jeżeli chodzi o zabawę z fotografią - dopiero zaczynam, uczę się, na rozbudowę komputera jeszcze przyjdzie czas, ;) dlatego myślę, że na początek 8gb wystarczy. 

 

Jeszcze jedno pytanie, znajomy zaproponował mi podobny sprzed, ale zmienił dwie rzeczy:

Karta Graficzna: Gainward GeForce GTX 1060 6gb zamiast  Karta graficzna XFX Radeon RX 470 BE

Płyta: ASRock H110M-HDV zamiast  Płyta Główna GigaByte GA-Z170

 

Co o tym sądzicie? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana płyty głównej na tego ASRocka oznacza rezygnację z podkręcania. Wtedy trzeba by było też zmienić procesor na i5-6500, bo dopłata do i5-6600k ma sensu tylko przy podkręcaniu. No i można się zastanowić, czy nie lepszym wyborem zamiast GTX1060 6GB byłby RX-480 8GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, yojc said:

Zmiana płyty głównej na tego ASRocka oznacza rezygnację z podkręcania. Wtedy trzeba by było też zmienić procesor na i5-6500, bo dopłata do i5-6600k ma sensu tylko przy podkręcaniu. No i można się zastanowić, czy nie lepszym wyborem zamiast GTX1060 6GB byłby RX-480 8GB.

Z tym nie było by problemu. 

 

Tylko czy RX - 480 jest lepsza od GTX 1060? Przeglądam właśnie testy i według nich GTX wypada lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ationx napisał:

RX 480 wydaje się być bardziej przyszłościową kartą, która powinna również lepiej wypadać w grach obsługujących DX12, choć fakt, obecnie w grach GTX 1060 wypada zazwyczaj lepiej.

Jak już wyżej pisałem, a że te zestawy różnią się tylko kartą to już zdecyduj sam czy chcesz mieć wyższą wydajność na teraz czy teoretycznie bardziej przyszłościową kartę.

 

Zajrzyj do tego tematu
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216
Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...