Skocz do zawartości

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię


Smuggler

Polecane posty

Gość weos

hmmm... a mozecie przyblizyc z ktorego filmu to byla piesn? bo nie za bardzo kojaze, a OST'ki mam z dwoch pierwszych filmow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
hmmm... a mozecie przyblizyc z ktorego filmu to byla piesn? bo nie za bardzo kojaze, a OST'ki mam z dwoch pierwszych filmow...

To była instrumental song do pierwszej części Matrixa. Nie wiem czy widzieliście teledysk, ale w pewnym momencie pada deszcz. Co najdziwniejsze, słuchając piosenki można odnieść wrażenie, że ten kawałek był napisany specjalnie 'pod deszcz'. Nie mówię teo, bo tak jest w teledysku. Już zanim widziałam videoclip słuchałam piosenki i sobie tak jakoś skojarzyłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szczerze mówiąc utwór jest bardzo fajny, tylko jakoś tak do Matriksa niepasujący. Chodzi mi głównie o to, że Matriks to jest prawie sama akcja i ten utwór chyba pasuje tylko do napisów koncowych (może tam był, nie pamiętam). Ale i tak jest piękny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
To była instrumental song do pierwszej części Matrixa. Nie wiem czy widzieliście teledysk, ale w pewnym momencie pada deszcz. Co najdziwniejsze, słuchając piosenki można odnieść wrażenie, że ten kawałek był napisany specjalnie 'pod deszcz'. Nie mówię teo, bo tak jest w teledysku. Już zanim widziałam videoclip słuchałam piosenki i sobie tak jakoś skojarzyłam.

aaaa. to juz wiem o co chodzi :) jak dla mnie BOSKA piosenka... ;) no, moze troche przesadzam ,ale mi sie bardzo podoba... tytulu czy wykonawcy nie znalem, ale zawsze jak sluchalem OST z Matrixa to tylko ta piosenka leciala :twisted:

Darth Wojtex - a Mike Oldfield wspolczesny nie jest? :D moj tata trochu tego slucha... kilka plyt ma, dwa koncerty na DVD... i musze przyznac,ze ciekawe i fajnie toto jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth Wojtex - a Mike Oldfield wspolczesny nie jest? :D

To troche tak powiedziec, ze wspolczesny jest np taki Clapton :). Owszem, i jest wspolczesny ale zaczal dawno i ze hoho temu, wiec bardziej sa to klasycy gatunku.

moj tata trochu tego slucha... kilka plyt ma, dwa koncerty na DVD... i musze przyznac,ze ciekawe i fajnie toto jest :)

No.. najstarsza muzyka elektroniczna, hehe.. minimalism, piekny styl, piekne piosenki. Co do oplytek to jak nie ma Tubullar Bells, to biegiem do sklepu, bo to absolutne arcydzielo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
To troche tak powiedziec, ze wspolczesny jest np taki Clapton :). Owszem, i jest wspolczesny ale zaczal dawno i ze hoho temu, wiec bardziej sa to klasycy gatunku.

No.. najstarsza muzyka elektroniczna, hehe.. minimalism, piekny styl, piekne piosenki. Co do oplytek to jak nie ma Tubullar Bells, to biegiem do sklepu, bo to absolutne arcydzielo :)

ja tam nie wiem, kiedy Mike zaczal grac ;) ale trza przyznac, ze fajnie muze tworzy... ale takie cos, to sie lepiej oglada i slucha [ tzn DVD czy cus] niz tylko wsluchiwac sie w CD'ka... jakos to lepiej jest, tak mi sie zdaje... ze przyjemniej sie tego slucha... a ta plytke, to chyba raczej ma... ale w sumie to nie wiem, bo kolekcje to ma dosyc pokazna... :D :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, kiedy Mike zaczal grac ;)

Jesli dobrze pamietam, to pod koniec lat 60.

ale takie cos, to sie lepiej oglada i slucha [ tzn DVD czy cus] niz tylko wsluchiwac sie w CD'ka...

Nie mam DVD i nie bylem na koncercie, aczkolwiek chetnie bym poszedl na jego koncert, hm :].

a ta plytke, to chyba raczej ma... ale w sumie to nie wiem, bo kolekcje to ma dosyc pokazna... :D :?

No wiesz.. to jest absolutny kalsyk, wiec raczej watpie, by nie mial :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o to, że Matriks to jest prawie sama akcja i ten utwór chyba pasuje tylko do napisów koncowych (może tam był, nie pamiętam). Ale i tak jest piękny.
Właściwie to jest z niego w filmie ledwie 40 sekund. Zdaje mi się, że grany jest w tej scenie, w której występuje Woman in Red Dress... Szkoda, że najlepszy utwór wykroili w taki sposób.

A propos OSTów do Matrixa... Czy wy też sądzicie, że wybór kawałka P.O.D. jako singla był chybiony? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, kiedy Mike zaczal grac ;)

Jesli dobrze pamietam, to pod koniec lat 60.

Pamiętasz?!? Ho hooo! No to mamy na forum chyba z 60-latka! :):):)

Właściwie to jest z niego w filmie ledwie 40 sekund. Zdaje mi się, że grany jest w tej scenie, w której występuje Woman in Red Dress...

Scenę pamiętam, ale żeby był wtedy grany ten utwór to nie... Trudno się dziwić, skoro ostatni raz Matrixa oglądałem z rok temu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to jeden osiem l (po nazwie sądząc coś dennego, ale nie jestem pewien ;))? Wszyscy o tym gadają, a ja nigdy nie słyszałem...

Na pewno słyszałeś (trudno byłoby nie słyszeć). To taki popowy hip-hop. Najbardziej znany kawałek to taki remiks "Overcome" zespołu Live.

Ale ja nie o tym miałem... Niedawno odkryłem wspaniałą piosenkę - Brothers in Arms Dire Straitsów... Cudowny kawałek, mogę go słuchac na okrągło godzinami i nie będę miał dość. Po prostu coś pieknego - taki świetny klimat, tak niesamowicie relaksuje i sprawia, że po prostu czuję się wypoczety, nowo narodzony... Nie wiem, czy ktoś tego słucha, ale jeżeli nie - musicie spróbować!

He - to chyba mój ulubiony kawałek w ogóle. Jest super. no i przypomina mi dyskoteki w podstawówce :lol: .

Co do Mike'a Oldfielda - pierwsza jego płyta (czyli słynne "Tubular Bells") ukazała się w 1973 roku. Oj dobry to był rok (vide: "The dark side of the moon" Pink Floydów). Ale ja chyba wolę Jarre'a. Zwłaszcza Equinoxe, Magnetic fields i Rendez-vous (niesamowita część druga i dobrze znana, przebojowa "czwórka").

(ostatnio słucham "Melorytmu" :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !!TUREK!!
ale sie poczulem odosobniony wszyscy tu metalu sluchaja :( ja osobiscie slucham muzyki technicznej Angelo mike ,Paul Van Dyk,Sven Vath-to sa dlamnie miszcze :D

EEE "REJWER" jedyny zioooom jak narazie jesteś który słycha naprawde spox MUZY PEACE AND LOVE!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek

Ja słucham różnych gatunków. Rock alternatywy i cala muzyka alternatywna, muzyka elektroniczna, z polskiego hh lubie tylko i wyłącznie duet pezet/noona, czasami troche dance lubie posluchac. Po prostu nie siedze w jednym gatunku muzycznym. No i nienawidze polskiego hip-hopu (kiedys to byla naprawde dobra muzyka, ale obecnie zeszla na psy), pop, disco polo, zadnej muzyki metalowej (no moze nu-metal, ale tylko i wylacznie Limp Bizkit, bo Linkin Parka nie zdzierze). W sumie to wszystko.

Adios. Peace.

Edit: Massive Attack rzadzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bager

Ja podobnie jak to juz ktos napisal nie koncentruje sie tylko na jednym rodzaju muzyki, slucham utworu jesli mi sie podoba i nie ma dla mnie znaczeia czy jest to hip hop czy pop...

...lubie sluchac muzyki symfonicznej i klasycznej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
Co to jest to jeden osiem l (po nazwie sądząc coś dennego, ale nie jestem pewien ;))? Wszyscy o tym gadają, a ja nigdy nie słyszałem...

Na pewno słyszałeś (trudno byłoby nie słyszeć). To taki popowy hip-hop. Najbardziej znany kawałek to taki remiks "Overcome" zespołu Live.

Już wiem... Niestety. Zostałem przez kumpli uświadomiony... Miałem rację... Dno.

Ale ja nie o tym miałem... Niedawno odkryłem wspaniałą piosenkę - Brothers in Arms Dire Straitsów... Cudowny kawałek, mogę go słuchac na okrągło godzinami i nie będę miał dość. Po prostu coś pieknego - taki świetny klimat, tak niesamowicie relaksuje i sprawia, że po prostu czuję się wypoczety, nowo narodzony... Nie wiem, czy ktoś tego słucha, ale jeżeli nie - musicie spróbować!

He - to chyba mój ulubiony kawałek w ogóle. Jest super. no i przypomina mi dyskoteki w podstawówce :lol: .

W ogóle cała płyta jest genialna. I tak jak mówisz Cardi - Walk of Life też jest w porządku. I jeszcze ten kawałek, gdzie grają na saksofonie... W ogóle wszelkie solówki na tym instrumencie bardzo mi się podobają. Mają ten swój klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

A co powiecie na Stare Dobre Małżeństwo? Poezja śpiewana - to jest to. Powiem Wam szczerze, że nie słucham nic ostrzejszego (no, z rocka tylko Led Zeppelin, czy polską Budkę Suflera i Wilki). Ale najbardziej lubię właśnie poezję i muzykę musicalową w stylu Grease czy Metro. Słucham muzyki żeby się zrelaksować i ostrzejsze kawałki po prostu mi w tym nie pomagają. Ale to kwestia gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też sądzicie, że wybór kawałka P.O.D. jako singla był chybiony? :wink:
O żesz w dziób, VETO jak stąd na Wawel. 'Sleeping Awake' było chyba najjaśniejszą stroną całej 'Reaktywacji'. I jak na moje gusta to pasowało do filmu bardzo dobrze.

Aż się trzęsę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr@gon

Ja słucham przeważnie TECHNA, ale nie pogardze też jakimś dobrym hip-hopem (a tego ostatnio coraz mniej). Metalu nigdy nie słuchałem i napewno nie zaczne bo mnie ta muza poptostu męczy. :-({|=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, narzeczonego już mam ;)
Heh, MIAŁAŚ :D . Może wrzeszczeć i krzyczeć, ale słowo się rzekło. Jesteś skazana na dożywotnie ośpewywanie tego kawałka :twisted:

(dżołk)

BTW Hey mała, NOOKIE jestem 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też sądzicie, że wybór kawałka P.O.D. jako singla był chybiony? :wink:
O żesz w dziób, VETO jak stąd na Wawel. 'Sleeping Awake' było chyba najjaśniejszą stroną całej 'Reaktywacji'. I jak na moje gusta to pasowało do filmu bardzo dobrze.

Aż się trzęsę :)

Zgadzam się w całej swojej niewielkiej rozciągłości. ;]

I tak najlepszym kawałkiem OSTa Matrixowego jest dla mnie ten kończaćy pierwszą część - Neo wychodzi sobie z budki telefonicznej, zakłada 8) i odlatuje... A "minłej" gra ta piosenka. Zapomniałem tytułu :-k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie, wstyd ;P (zartuje), toz to Rage Against The Machine z "Wake Up"

Dokładnie tak, to Rage Against The Machine, pamietam bo mam ten kawałke na dysku i jak nudziłem kilka miechów temu kumpa o ten kawałek to on sie mnie pyta o tytłu a ja mówie "to ten z końcówki pierwszego Matrix`a" :D

bTW: Omikron za dobrą odpowiedź należy ci się ciastko :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

hmmm... ja ostatnio zaczalem przesluchiwac starsze plyty Metalliki... Kill'em All,Garage Inc itp... to chyba tak przed koncertem... tylko musze bilet znalezc, bo gdzies mi sie zapodzial :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...