Skocz do zawartości

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię


Smuggler

Polecane posty

Ile piosenek slyszeliscie ze uwazacie hh za taki shit bez przekazu ?Poza tym Peja zrobil ta piosenke dlugo przed tym jak sie dorobil dlatego mogl wtedy mowic "reprezentuje biede".
Gramatik, kaliber, paktofonika, fisz - to jest dobre,, reszta to syf dla mnie
A slyszales o PeIHu ?O INS?Ta...pewnie nie wiesz o czym gadam.Najlepszy hh to hh na plytach w nakladzie 3-5tys.,a nie jakies wielkie produkcje chociaz te sklady ktore podales to raczej wyjatek od reguly.

Co do hip hopu to ja slucham tylko tego co mi odpowiada:

-Kasta

-piec dwa debiec

-owal emcedwa

-eldo

-fenomen

- i kilka innych

Mogę powiedziec, że nie lubie peji, bo podobnie jak Krillanek, uwazam, że cienki z niego mc

Za to amerykanski hip hop to murzyni obwieszeni kilogramami zlota, w glupawych czapkach i oklejeni plastrami. To mi sie nie podoba i nie bede tego sluchal, ale nie moge powiedziec ze to szit . Po prostu "...nic na sile- nie chcesz? - odłuż w sklepie tą taśme..." Eldo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

A jak myślisz, skąd oni biorą te wszystkie ciuchy? Kupują sobie? Otóż nie, firmy ich sponsorują, jeszcze im za to płacą, że noszą ich ubrania. Więc argument, że hip-hop jest muzyką hipokrytów, bo raperzy noszą drogie ciuchy, zupełnie do mnie nie przemawia.

nie o to chodzi... gadaja ze sa z getta, z kamienic, jacy oni to biedni .. ale popierniczaja w mega drogich spodniach ;p i nie tylko.. slowa rzucaja na wiatr.. nie wiedza co mowia.. komercyjny ten hh jest jak nie wiem.. i dzieci na to lecą.. .. SUCzKI ! yeha;p jak sluchasz tego to gratuluje;p

mam nadzieje ze ludzie zaczna sluchac cos bardziej ambitnego... gramatik, kaliber, paktofonika, fisz - to jest dobre,, reszta to syf dla mnie :twisted:

Bo wiesz, trzeba umiec odróżnic takie "suczki" od "Dlaczego tak?". Chodzi mi o odróznienie komercyjnego hip hopu od takiego plynącego spod serca. w tym temacie nie wolno uogolniac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darthjaag

Ja słucham tego co mi się podoba tj. PFK, Zipera, Ascetoholików, 5-2, SLU i tego typu muzy. Nie słucham Meza i tego typu raperów, bo mi to nie odpowiada, co nie oznacza, że od razu muszę wyzywać słuchających ich od debili.

Kiedyś na tym forum padł argument, że Mez może i nie ma tekstów za ambitnych, ale do zabawienia się nadaje się świetnie. I ja w to wierzę. Poza tym to co śpiewają wykonawców w innych gatunkach muzyki, też nie musi być prawdą.

A co do rodzimych raperów: jeśli wywodzą się z biedy i chodzą w kurtkach Massa, to tylko szacunek dla nich, że z tej biedy potrafili się wyrwać. I teraz już do biedy nie należą, więc dlaczego mieliby chodzić w podartych ciuchach :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hip hop? Bleeeeeeeee... Nie lubię. Wyjątkiem jest numetal (tak to się pisze?), P.O.D. słucham z przyjemnością.

Mam jeszcze prośbę. Kto mi wytłumaczy czym się różni hip hop (po francusku się to czyta "ip op" :D od rapu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hip hop? Bleeeeeeeee... Nie lubię. Wyjątkiem jest numetal (tak to się pisze?), P.O.D. słucham z przyjemnością.

Mam jeszcze prośbę. Kto mi wytłumaczy czym się różni hip hop (po francusku się to czyta "ip op" :D od rapu?

Słyszalme jedną wersje, że hip hop to cala kultura a rap to muzyka, ale nie do konca sie z tym zgadzam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popa w mieście

Ja tak sobie tłumacze różnice międzi hh a rapem(choć to nie jest prawda)

więc: HH to Europa , rap to Ameryka.

Np. Nikt nie powie ze 50 cent jest hip hop-owcem bo on jest raperem.

A taki np. Dab to jest MC i jest hip hopowcem

(a sznurekk ma racje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastersiara

oo .. nie przegladalem tego tematu calego bo za duzy jest.. ale nie mowcie o numetalu :P bo zaraz bedzie o linkin parku .. a ja ich nienawidze:P

najwieksza zwale mam z ludzi.. zadasz pytanie kim jestes? - "metalem"

a czego sluchasz? " linkin parka i korna i metallici" ;p ...

nie wiem czemu zaliczyli korna ludzie do nu-metal'a ;p

w ogole jak spytasz sie jakiegos skejta ;] (uwaga ! uogolniam :P ) jakie znasz zespoly numetalowe ? to ci odpowie : linkin parka i korna ....

ale nie zna chocby tak znanego zespolu jak deftones;p ale to taki maly szczegolik ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie tłumacze różnice międzi hh a rapem(choć to nie jest prawda)

więc: HH to Europa , rap to Ameryka.

Np. Nikt nie powie ze 50 cent jest hip hop-owcem bo on jest raperem.

A taki np. Dab to jest MC i jest hip hopowcem

moze doinformowany nie jestem ale zawsze wydawało mi się że rap jest składową kultury hh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że ma miejsce kolejna wojna Metal vs. Hip-Hop. Szkoda, że czytam te wypociny dopiero od połowy. :P

Za hiphopem nie przepadam. Więcej - nie cierpię go. Owszem, kiedyś było paru gości, którzy coś tam tworzyli (Liroy, Kaliber 44), choć i tak nigdy nie byłem fanem takiej muzyki. Najbardziej w hiphopie nie podoba mi się prymitywizm i prostota (w złym tego słowa znaczeniu). Większość kawałków hiphopowych składa się jedynie z plumkania na jakimś syntezatorze albo innym samplerze, mówienia do rytmu i ew. melodii gwizdniętej ("zapożyczonej", jak to się teraz modnie nazywa) z innej piosenki. Że w hiphopie chodzi o teksty? Jakoś w żadnej z popularnej ostatnio piosenek nie zauważyłem żadnego przekazu, morału itd. Ogólnie teksty hiphopowe są zazwyczaj proste, nastawione na tępawych nastolatków, a opiewają wspaniałość hiphopu/trudy codziennego życia.

Poza tym wykonawcy hiphopowi to zazwyczaj beztalencia. Zawsze powtarzam, że nie ważne, co się robi - byle by robić to dobrze. Tyle że większość hiphopowców w istocie nie umie nawet rapować. Aż mnie skręca, gdy słyszę sepleniące "hej suczki", albo Peję, który każdą "piosenkę" "śpiewa" identycznie.

I to jest moje, sądzę że dość obiektywne, zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie skręca, gdy słyszę sepleniące "hej suczki", albo Peję, który każdą "piosenkę" "śpiewa" identycznie.

.

Z tym sie zgadzam w 100% PEJA TO CIEŃKI EMCE a suczki to mi zajezdza komercha:)

PEJA raz mi sie podoba raz nie :) zalezy jaki mam humor :) ale rozwalilo mnie, gdy obejrzalem jego teledysk do "Glucha Noc". Za grupka tych zi0mali stoja jakies wypasione i calkiem w pytke fury, Dj decks zajezdza jeepem, a on (czy raczej ktos ze Slumms attack) spiewa ze ciagle klepie biede... tja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo ..
WOW

Po first - prosisz żeby nie rozmawiać o numetalu, bo Ty nie lubisz zespołów tego gatunku. Zapomniałeś tylko dodać co to kogo obchodzi.

Po second - z doświadczenia wiem, że ktoś słuchający linkin park prędzej by się przyznał, że jest chórzystą w jakiś biedronkach niż metalem. To nie moje zdanie, tylko sytuacje z jakimi się spotykam na codzień.

Po third - wiedza skejtow o numetalu. Tym zdaniem to się popisałeś konkretnie 8) . Może ten "jakiś" skejt nie interesuje się tym typem muzyki i po prostu nie zna wszystkich zespołów na blachę. Założę się, że są ludzie na tym globie którym z niczym nie kojarzy się powiedzmy Kelly Family czy choćby Metallica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to amerykanski hip hop to murzyni obwieszeni kilogramami zlota, w glupawych czapkach i oklejeni plastrami.
Buh4h4h4h,zapraszam do sluchania Dipsetu i JMT .Peja...nic do kolesia nie mam - wybil sie i chwala mu za to ze umial to zrobic ,posluchajcie piosenki "Co Cie boli?".Mimizu,tym textem ze to sa zazwyczaj beztalencia to zgrzeszyles,chetnie poslucham piosenki w twoim wykonaniu nawet takiej jaka robia te "beztalencia",albo freestylu :>.Coz,widocznie jestem tepawym nastolatkiem skoro moge wymienic minimum 60 piosenek ,ktore nie spiewaja o biedzie itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darthjaag

Ja mam mocno zróżnicowane gusta muzyczne. Słucham właściwie wszystkiego po trochu. Najwięcej polskiego hh [ale nie hip-hopolo]. Słucham sobie również trochę muzy elektrycznej. Co więcej, nie widzę nic złego w posłuchaniu dobrego popu. Byle dobrego. Oczywiście rock też wchodzi do tego, czego słucham.

Dzisiaj sobie przesłuchałem całą dyskografię Nirvany. Boże, to już 10 lat... :( A ja się dalej jaram tą muzyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastersiara
[Po first - prosisz żeby nie rozmawiać o numetalu, bo Ty nie lubisz zespołów tego gatunku. Zapomniałeś tylko dodać co to kogo obchodzi

czepiasz sie...

Po second - z doświadczenia wiem, że ktoś słuchający linkin park prędzej by się przyznał, że jest chórzystą w jakiś biedronkach niż metalem. To nie moje zdanie, tylko sytuacje z jakimi się spotykam na codzień.

no to ja z doswiadczenia wiem co innego

Po third - wiedza skejtow o numetalu. Tym zdaniem to się popisałeś konkretnie 8) . Może ten "jakiś" skejt nie interesuje się tym typem muzyki i po prostu nie zna wszystkich zespołów na blachę. Założę się, że są ludzie na tym globie którym z niczym nie kojarzy się powiedzmy Kelly Family czy choćby Metallica.

nie zczailem o co ci chodzi ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no ludzie widzę że tu tylko kłótnia pomiędzy ogólnie pojętym metalem i rapem, jakby innej muzyki nie było! paranoja! ja na przykład słucham zdobytych niesamowitym wysiłkiem kawałków armstronga i jazzu z lat 60 i 30 ubiegłego stulecia. ktoś jeszcze tego słucha to zapraszam do pogadania :) widzieliście teledysk 'wonderful world' satchma? jak nie to nie wiem o czym rozmawiacie wogóle:) co było przed rapem? jazz. co było przed metalem? jazz. proste? proste :D z metalu to ja lubię posłuchać stareńkiego manowaru, debeściak 'carry on', a z rapu Tupaca, bo tylko on wiedział(wie?) o co w tym chodzi a reszta to leszcze niesamowite.nie wspominajcie nawet o polskim hh jak mówicie o rapie bo wstyd normalnie. a zresztą o co sie tu kłócić? każdy niech słucha tego co chce: opowieści z ulic albo energii gitar. od jednego i drugiego w sumie ogłuchnąć można :) więc wszystko jedno, nie? wystarczy odrzucić niepotrzebne stereotypy metala i skejta i mamy czysty obraz. takie trudne? jak widać dla niektórych niestety tak :( pozdro dla wszystkich, nieważne jakiej muzyki słuchasz, ważne jaki sam jesteś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

Wlasnie, koniec tematu... wiec ja rzuce nowy, ktory mnie neizwykle interesuej.

Czy sa jakies teksty piosenek, ktore zmienily was w jakis sposob, ktore pokazaly wam jakas nowa droge? Prosze - nie wklejajcie tu tego bezmyslnie, po kawalku, interpretujcie itd...

w moim wypadku jest to np. tekst piosenki, ktora wyrywala mnie z depresji:

"Yes, I think it's safe to say

I feel good about the place

That I've been made in the world today

I get all sticky inside

When I close my eyes

And I open up wide"

- ten fragment znaczenie mial dla mnie czysto symboliczne. Miejsce w mym sercu i umysle, stworzone przeze mnie, aby chowac tam siebie, nieprzygotowanego na to, co mialo nadejsc... jakas ostoja, szansa na przezycie tego, co sie dzieje. Zamykam oczy - widze to krolestwo... otwieram - wracam do swiata.

"I see pictures in the clouds

So obscene I gotta laugh out loud

I look back to find my way

Reminisce and laugh about the good old days"

- patrze w przeszlosc, aby znalezc jakas droge to lepszych dni... jednakze tym samym smieje sie, bo teraz jestem silniejszy. Co mnie nie zabija - czyni mnie silniejszym, widze dzieki temu swiatlo, ktorego nie mialbym zyjac caly czas w starych, dobrych czasach...

"Yeah, when I saw my brother above me

I remember the words he said

When you dream you hit bottom

Chances are good you're gonna wake up dead

I'll be up on top when the sky falls down

And it all goes wrong again."

- to fragment ciezki do opisania dla mnie... bo jest dosc prywatny i osobisty, wiec go omine.

"Yes I think it's safe to say

I feel good about the sins

That I inflict on my own skin "

- grzechem jest widzenie tego, czego nie widza inni. Czuje sie z tym dobrze, gdyz moge byc kims innym - ale jednoczesnie byc soba. Stalem sie innym czlowiekiem, dzieki pogardzie dla innych...

"I pay money to cut and burn

Pictures like the lessons that I need to learn

I see faces on the ceiling

I see them move, I hear them singing

I lay back in here by myself

I think about the time that I've spent in hell"

- widze echa przeszlsoci, echa depresji. Echa tego, co dzialo sie ze mna podczas tych strasznych dni. Mysle o tym czesto, co sie dzialo ze mna, gdy bylem w tym piekle. To wszystko bylo lekcja - ktorej musialem sie nauczyc, albo bym po prostu zginal. Przepadlbym w... zapomnieniu.

"When I saw my brother below me

I remember the words he said

When you leave you wake up happy

Then you'll sleep right in your own warm bed

I'll be singing in the rain when the bad dreams come

And It All Goes Wrong Again"

- wszystko prowadzi do tego samego. Nie ma innej drogi - gdy odchodzisz, wracasz na miejsce startu - tak czy inaczej. Nie ma szans na to, by cos sie zmienilo. Ludzkie zycie to cyklicznosc, wszystko sie powtaza - tak, albo inaczej - ale znajdziesz w kazdej chwili jakies echo przeszlosci. A ja bede sie smiac, stojac na deszczu, z piesnia na ustach, gdy wszystko stanie sie takie, jak wtedy - bo wiem, co to jest... i wiem, ze wygram.

"Where are you gonna be

When it all comes down

What are you gonna do

When it all comes down

Where are you gonna be

When It all comes down

What are you gonna do

When it all comes down on you"

- gdzie ty bedziesz, ty ktory tego nie poznales, gdy caly twoj swiat sie zawali? No wlasnie...

Tekst ten pochodzi z piesni "When It All Goes Wrong Again" grupy Everclear. Polecam zapoznanie sie z ta kapelka wszystkim fanom rocka, we wczesniejszym stadium bandu - punku. Graja naprawde wybitnie, w ameryce zdobywaja podwojnie platynowe plyty, a u nas... cisza. Ta piosenka jest mi szczegolnie bliska, tekst - okroilem troche, ale reszta to powtorzenia refrenu etc., typowe piosenkowe cos...

a wy macie jakies liryki tego typu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po third - wiedza skejtow o numetalu. Tym zdaniem to się popisałeś konkretnie 8) . Może ten "jakiś" skejt nie interesuje się tym typem muzyki i po prostu nie zna wszystkich zespołów na blachę. Założę się, że są ludzie na tym globie którym z niczym nie kojarzy się powiedzmy Kelly Family czy choćby Metallica.

nie zczailem o co ci chodzi ;]

Ja kompletnie nie znam sie na zespolach tego typu. Chociaz skejtem nie jestem -oni mnie smieszą. Chodzi mi o takich co ich kumpel przyszedl do szkoly w szerokich spodniach ze smyczą i na drugi dzien oni tak samo. A o muzyce nie mają wlasnego zdania. I choć jestem otwarty na rózne kind of muzik to musze przyznac ze techno i deathmetal'u (tak to sie pisze ;) ) nie trawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skejt? To chyba ziomal który jeździ na desce, a nie ten kto słucha HH. Oczywiście mogę się mylić.

Ktoś kiedyś na tym forum zaliczył Metalicę do numetalu. Numetal, to jak pamiętam melat z elementami hh. Nie wiem czy można do tego zaliczyć Metalicę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skejt? To chyba ziomal który jeździ na desce, a nie ten kto słucha HH. Oczywiście mogę się mylić.

Metalicę...

Nie, nie mylisz sie :) Po prostu taka jest potoczna nazwa. Nie wiem dlaczego hip hop jest kojazony z deską, ale tak jakos sie utarlo :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...