Skocz do zawartości

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię


Smuggler

Polecane posty

Gość Lord_Vertumnus

nie zgadzam sie! Soundtrack do trojki to totalna kaszana... Ja na takich akcjach, jak atak na Osgiliath [czy jak to tam sie nazywalo] a w tle spiew hobbita chcialem wysjc z sali! Oczekiwalem raczej muzyki w stylu II, gdy podkreslala "heroicznosc" czynow etc., a zawiodlem sie... kicha maksymalna. W calym filmie byly moze z dwa znosne motywy muzyczne... nie mam plyty ale sadzac po filmie - NIE polecam tego kupowac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem czego tu się uczepić można. Ja po wstępnym przesłuchaniu uważam ten soundtrack za całkiem udany i planuję kupno... No cóż, może faktycznie nie każdemu się podobają pieśni zebrane w wykonaniu włochatostopego hobbita ;) Ale reszta ma styl ^_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goofy
Paczcie że mało kto o poważnej moozie wspomina. Jam jest zakochany wręcz w pewnym utworze, najsłynniejszym mjuzikiem na organy kościelne. Wpierw na niskich brzmieniach, powoli. A potem na wysokich, coraz szybciej. Nie podam tytułu bo nie znam :cry: . Ale mam nadzieje że ktoś zajarzy o co chodzi.

Wiem, że to stary cytat i nie wiem czy ktoś już na niego odpowiadał, a jeśli taq to proszę jakiegoś moda o skasowanie tego posta. Po prostu dawno mnie nie było, ale już wróciłem i nie zapowiada się abym znów wypadł na dłużej :)

Teraz odpowiedź. Ten kawałek to "Toccata i Fuga (najprawdopodobniej chodzi Ci o d-mol)" J.S. Bacha :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no prosze wywołałem temat i wyszło, że się nie znam :lol: A to fakt - okres stricte metalowy mam już dawno za sobą :) Nie zmienia to faktu że płyta mi się podoba. Analiza utworów pod względem tchniki gry czy tym podobnych czszegółów mija się z celem w jakim płytę kupuje przeciętny słuchacz. Jest dla fachowców co najwyżej :)

Cóż de gustibus non disputantum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LV - St. Anger to JEST thrash bo zawiera niemal wszystko to, co powinien mieć thrash (oprócz jakości^^), więc nikogo nie przeproszę... To Metallica powinna przeprosić, że kala dobre imię thrashu takimi bzdetami, ale no cóż - ta jedna ich płyta sprzedała się lepiej niż w niejednym wypadku wszystkie krążki jakiejś innej thrashowej kapeli :?

Co do OSTa z LoTRa - jak dla mnie całość jest ogólnie rzecz biorąc beznadziejna, jedynka to tragedia, dwójka taka sobie a trójka... patrz jedynka. Jedyny utwór, który naprawdę mi się spodobał w ciągu tych 9 godzin filmu to ten ilustrujący wmaszerowanie elfich posiłków do Helmowego Jaru. Reszta - nuff' said.

a tak na powaznie, to metallica obiecala "ciezka" plyte, "powrot do korzeni"... a co dostalismy?
Wiesz, na początku swojej działalności Metallica grałą właśnie thrashopodobnie i to jest ten powrót do korzeni... Ja bym wyciął takie drzewo z korzeniami^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord_Vertumnus
LV - St. Anger to JEST thrash bo zawiera niemal wszystko to, co powinien mieć thrash (oprócz jakości^^), więc nikogo nie przeproszę... To Metallica powinna przeprosić, że kala dobre imię thrashu takimi bzdetami, ale no cóż - ta jedna ich płyta sprzedała się lepiej niż w niejednym wypadku wszystkie krążki jakiejś innej thrashowej kapeli :?

a co wedlug ciebie powinno byc na plycie Thrashowej? Dla mnie brud, syf i masakra :). Chains and leather, a tego na St. Anger nie ma! Poza tym thrash raczej nie idzie w parze ze "sprzedalnoscia" albumow i puszczaniem teledyskow w MTV :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na takich akcjach, jak atak na Osgiliath [czy jak to tam sie nazywalo] a w tle spiew hobbita chcialem wysjc z sali!
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Jeśli prawdą jest to co mówisz to nie powinni Cię na tą salę w ogóle wpuszczać. :P

Dobra, troche sobie potekściłem, teraz do rzeczy. IMHO to opisany moment jest świetny po prostu. Mowę mnie odebrało w kinie i długo potem nie mówiłem nic.

A ogólnie co do muzyki: w dwójce był jeden genialny moment (pamiętam go tylko z trailera, nie widziałem tej części dużo razy, prawde mówiąc tylko jeden), ciary zawsze miałem gwarantem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie co do muzyki: w dwójce był jeden genialny moment (pamiętam go tylko z trailera, nie widziałem tej części dużo razy, prawde mówiąc tylko jeden), ciary zawsze miałem gwarantem.
Mam to w mp3! To nie jest utwór ze Soundtracka, trzeba go zdobyć oddzielnie! Utwór wymiata!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arti-fex

A ogólnie co do muzyki: w dwójce był jeden genialny moment (pamiętam go tylko z trailera, nie widziałem tej części dużo razy, prawde mówiąc tylko jeden), ciary zawsze miałem gwarantem.

Mam to w mp3! To nie jest utwór ze Soundtracka, trzeba go zdobyć oddzielnie! Utwór wymiata!

kawałek nazywa się Requiem for a Dream a wykonuje go Clint Mansell i rzeczywiście, jest totalny :mrgreen: nie jestem pewien, ale to chyba jest też muza do filmu Requiem for a Dream. wersja z trailera TTT to była jego delikatnie zmieniona wersja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kszaq

Co do st. anger. Płytka zajmowała wysokie miejsca na listach najlepiej sprzedawających się płyt roku 2003. Warto poczytać newsy na FK overkill.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wedlug ciebie powinno byc na plycie Thrashowej? Dla mnie brud, syf i masakra
Tutaj się niemal zgodzę. Bo dla mnie powinna być rzeźnia, napier*.* (przepraszam wszystkich urażonych, ale inaczej się tego ująć nie da ^_^) maksymalne bez sensu i składu. Co do St. Anger: Rzeźnia - jest półnapół. Brak sensu - check. Brak składu - check. Z równania pięknie wychodzi thrash. :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Apathes

Ja mam dość nietypowy gust muzyczny. Otóż słucham... poezji śpiewanej:). Najbardziej lubię słuchać SDMu, Grzesia Turnaua, Marka Grechutę i Annę Marię Jopek. Świetni są :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jest też muza do filmu Requiem for a Dream. wersja z trailera TTT to była jego delikatnie zmieniona wersja.
Tak, ale zmieniona idealnie, jeśli masz system dźwiękowy 5.1:) Kiedyś było do ściągnięca z jakiegoś linka, jeśli jeszcze tego nie macie to koniecznie sobie posłuchajcie!:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koobz
Ja mam dość nietypowy gust muzyczny. Otóż słucham... poezji śpiewanej:). Najbardziej lubię słuchać SDMu, Grzesia Turnaua, Marka Grechutę i Annę Marię Jopek. Świetni są :).

Hehe, może wcale nie taki nietypowy? Ja też lubię poezję śpiewaną. A słuchasz czegoś oprócz wymienionych przez siebie? Bo tyle jest fajnych i klasycznych już zespołów: np. Grupa Toruń, Ukryty Zegarek czy nawet Czerwony Tulipan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord_Vertumnus
Tutaj się niemal zgodzę. Bo dla mnie powinna być rzeźnia, napier*.* (przepraszam wszystkich urażonych, ale inaczej się tego ująć nie da ^_^) maksymalne bez sensu i składu. Co do St. Anger: Rzeźnia - jest półnapół. Brak sensu - check. Brak składu - check. Z równania pięknie wychodzi thrash. :D

niet, niet, niet... rzeznia - dla mnie to jest komercyjny metal dla nastolatek :D, chaos - nie, brak kompletny. Chaos wedglud mnie nie polega na trzech dzwiekach na krzyz i waleniu w gary, chcesz chaosu - Emperor. Brak skladu? A mi sie wydaje, ze wlasnie dobry byl - Hatfield, Ulrich i Hammet, po co im basista?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No way, komercyjny metal dla nastolatek to Enrike... A rzeźnię robi chociażby Anal Cunt i w mniejszym stopniu dajmy na to Slayer - jak dla mnie właśnie do tego właśnie dążyła Metallica robiąc St. Anger. A że wyszło do kitu, to trudno - to ciągle pozostaje thrash.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeszcze tego nie macie to koniecznie sobie posłuchajcie!:)
A ja już dorwałem. Ludzie, jak to na high volume kopie tyłek to jest szok po prostu. No, no... no słów mi brak, tego po prostu trzeba doświadczyć. Dziemx Voltowi i arti-fexowi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord_Vertumnus
No way, komercyjny metal dla nastolatek to Enrike... A rzeźnię robi chociażby Anal Cunt i w mniejszym stopniu dajmy na to Slayer - jak dla mnie właśnie do tego właśnie dążyła Metallica robiąc St. Anger. A że wyszło do kitu, to trudno - to ciągle pozostaje thrash.

rzeznia to moze byc np. Enbilulugugal :D, a nie Slayer, przeciez juz KSU jest bardziej ekstremalne niz panowie na S. A Metallica dazyla ponownie do sukcesu komercyjnego a nie stworzenia thrash metalowej plyty. Ich pierwszy album to byl thrash - widzisz jakies powiazania z St. Anger? Bo ja nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, kawałek obowiązkowy:)

A do moich łapek ostatnio się dostał System of a Down, ogólnie taka muzyka mnie nie kręci, ale jakoś te kawałki nawet przypadły mi do gustu, znacie jakieś ich najlepsze kawałki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord_Vertumnus
A do moich łapek ostatnio się dostał System of a Down, ogólnie taka muzyka mnie nie kręci, ale jakoś te kawałki nawet przypadły mi do gustu, znacie jakieś ich najlepsze kawałki?

mnie tez nie kreca ale moge polecic:

ATWA - bardzo ladna ballada

Toxicity - nie umiem tego opisac, jak dla mnie ich najlepsza

Aerials - tez ballada, ciezko cos o tym powiedziec

Roulette - patrz wyzej :)

Spiders - patrzy wyzej

Ego Brain - -==-

Sugar - niezla schiza...

to wszystkie, ktore bardzo lubie.

jesli chcesz troche lupanki to polecam:

Bounce - fajny, szybki kawalek do poskakania

War - hmm... ciezko to okreslic

X - Naprawde dobry kawalek, zwroc uwage na tekst

jak mi cos jeszcze wpadnie do glowy to ci powiem :)

[to moj 400 post! jupi!]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes
A do moich łapek ostatnio się dostał System of a Down, ogólnie taka muzyka mnie nie kręci, ale jakoś te kawałki nawet przypadły mi do gustu, znacie jakieś ich najlepsze kawałki?

Ja jakos nigdy nie probowalem sie do tego zabierac, ale nie wiem czemu nigdy tego nie polubie (moze przez to ze kiedys ogladalem ich teledysk [ten z ta dziewczynka] i od razu sie zniechecilem)....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darthjaag

Słyszałem kilka kawałków System of a Down, Aerials mi się bardzo podobało. Często leci w MTV2, czyli dla mnie jest OK :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

Ja słucham : hiphopu (głównie polskiego) i Linkin Park. Częściej LP

zato nie lubie: disco, tehno, no i te "BRITNEJSIADY" - bez urazy :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...