Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

arokostrzyn

Rozwiązany: Karta Graficzna (używana) 500złoty

Polecane posty

Poszukuję jakiejś karty do około 500zloty,prosiłbym od razu o podesłanie linków. Chciałbym pograć w nowe gierki w rozdzielczości 1440x900 (monitor 17 cali LCD staruszek)

Ram:16gb ddr3 cl10

Procek: i3-2100 

Zasilacz ma zasilke 6pin.

w monitorze mam wejście vga:) 

Aktualnie lecę na intel hd,bo padła mi karta.

Proszę oszybka odpowiedź,nie zależy mi na kulturze pracy. Ważne by była jak najwydajniesza w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, arokostrzyn napisał:

w monitorze mam wejście vga:)

A tu się nie ma z czego cieszyć - nowe karty (RX 460 i GTX 1050 - ta druga jest zresztą póki co dużo droższa) nie wypluwają sygnału analogowego.

10 godzin temu, arokostrzyn napisał:

Zasilacz ma zasilke 6pin.

A jakieś oznaczenie ma?

Zasadniczo w Twoim budżecie i z takim monitorem najlepiej byłoby zainteresować się używkami (np. GTX 950 na gwarancji), choć dobrze by było możliwie szybko przesiąść się na jakąś i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic powyzej gtx 950 nie dobiorę  ze względu na zasilanie zasilacza 2x6pin oraz monitora vga?:) A jakieś inne karty niżej niż gtx950 i z tych nowszych rx?:)

i prosiłbym o wytłumaczenie jaka przejściówkę dokupić żeby obraz był przesyłany. Zasilacz ma już parę lat Chieftec 500Wat CTG-500-80P,przeszkadza mi straszna głośność komputera przez niego..

Co do monitora moglibyście też mi jak najtaniej polecić jakąś uzywke żeby posłużył mi na dłuższy czas.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego testu, Twój zasilacz ma wtyczki 6 pin i 6+2pin. Potwierdzisz/zaprzeczysz?
Co do głośności - jeżeli nie jest już na gwarancji, to może go otworzysz, przedmuchasz i ewentualnie pomyślisz nad wymianą wentylatora?

Przed erą RX 4x0 i GTX 10x0, jedynymi kartami bez gniazda DVI-I (czy wcześniej VGA) były bodaj R9 290(X)/390(X), więc akurat samo VGA w monitorze przesadnie nie wpływa na dobór używanych kart. Choć GTX 950 mieści się w budżecie, powiedzmy że nie będzie przesadnie limitowany przez nie najmłodszy już model i3, no i niemal na styk mieści się w budżecie. Właściwie chyba jedyną sensowną alternatywą dla niego jest R9 270(X) (aka HD 7870), może R9 280 (aka HD 7950).
Z nieco tańszych - HD 7850 2GB (aka R7 265 aka R7 370), czy GTX 750 Ti.

Co dokładnie oznacza "jak najtaniej" w przypadku monitora? Bo pewnie dałoby się znaleźć jakieś 21'' FullHD nawet poniżej 200 zł, no ale sensowne 23''+ w takiej rozdzielczości i na porządnej matrycy to raczej koszt powyżej 300 zł.

@mttpd
Jak rozumiem martwą ;)
Ale to w sumie całkiem dobre pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w zasilaczu własnie i przy jednym wejsciu 6pin jest dolaczone +2 :) Wcześniej miałem GTX 650 od Palita 1Gb. Aktualnie lecę na Intel hd 2000:) mój cały sprzęt wygląda tak:

Chłodzenie CPU:Silentium PC Fera2 He1224
Procesor:Intel Core i3 2120 (jednak)

Ram: 2x Kingston HyperxFury 8Gb 1600 Mhz Cl10.

Obudowa: Aerocool Strike x One
Płyta głowna: Asus P8H67 M-LE (Zalecana przez informatyka po padnieciu Asrock H61M-VS)

SSD: Goodram CX200 120Gb

Windows:10 x64 Pro

Monitor:LG L177WSB

Dysk HDD dośc leciwy,bo w 2012 roku składałem tutaj komputer:) Wdc WD500AAKX-00ERMA0 ATA Device (500GB,7200 RPM,Sata III)

Z tyłu obudowy 1 Wentylator Zephyr 120Mm Led Blue,mam do wykorzystania jeszcze taki sam jeden lecz nie wiem czy

Budżetu nie mam niestety dużego ze względu na to iż na wszystko muszę zarobić samemuw domku się nie przelewa a jednak od zawsze chciałem jak najtańszym kosztem pograć sobie w gierki:)

Od monitora nie oczekuje cudów,jednak 17 cali to bardzo mało dlatego mówię ,żeby było jak najtaniej i najsensowniej(200złoty-250złoty). Wszystko jak najlepiej używki:)
Zdaje sobie sprawę z tego,że w tym budżecie 500 złoty cięzko coś znaleźć,ale niestety jak na razie nie mogę sobie pozwolic na więcej. 

Zasilacz nie jest na gwarancji,nigdy nie był oczyszczany i otwierany od kilku lat.

Więc jednym słowem co dobrać pod ten zestaw? Bo troszke duzo tutaj nazw padło i zacząłem nie ogarniać.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w planach jakieś dalsze inwestycje w ten komputer? Bo teoretycznie za nieco ponad 600 zł (obecny procesor mógłbyś pewnie sprzedać za 100-150 zł) dałoby się upchnąć niższy model i5 i np. HD 7850, z drugiej strony jakbyś w przeciągu kilku miesięcy mógł dorzucić jeszcze 300-400 zł, to raczej sensowniej byłoby odwlec wymianę procesora.

Co do monitora - na pierwszy rzut oka ten wygląda w miarę ok (pomijając już fakt, że to 21.5'') i być może zmieści się w Twoich widełkach cenowych.
Ewentualnie jest jeszcze taki na matrycy VA - jest ona dosyć wolna, ale o ile nie grywasz zbyt wiele w dynamiczne strzelanki, to powinien się nadać.

52 minuty temu, arokostrzyn napisał:

Z tyłu obudowy 1 Wentylator Zephyr 120Mm Led Blue,mam do wykorzystania jeszcze taki sam jeden lecz nie wiem czy

No nie trzymaj nas w takiej niepewności ;)

Co do zasilacza - spodziewam się, że otworzenie go i przedmuchanie sprężonym powietrzem nie powinno mu zaszkodzić, choć możesz poczekać na ocenę kogoś bardziej obeznanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że mam w planach rozbudowę komputera lecz na tej podstawce lga 1155 ,nie pcham się w nowsze bo po prostu mnie na to nie stać jednym słowem.  A co do tego Zephyra 120mm nie wiem czy uda mi się go zamontować na płycie jeszcze. Procesor chciałbym zostawić,bo widzę że daje rade jeszcze w nowych gierkach,nie wymagam 60fps w ultra.  Więc na razie chce zainwestować w kartę graficzną(nada się chyba ten zasilacz 6pin+2pin)  no i monitor. Więc ostatecznie żeby nie drążyć ciągle tematu jeśli bysmogl webtom Podalbys mi najwydajniesza dokładne nazwy kart które szukać na olx/allegro i w jakich mniej więcej cenach ich szukać i w jaki.model monitora celowac:) z góry bardzo dziękuję za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności - Twój zasilacz ma wtyczkę 6pin i drugą 6+2pin, tak?

Ceny procesorów na LGA1155 są na tyle dobre, że póki płyta nie robi żadnych problemów, to zmiany podstawki w ogóle bym nie rozważał.

Ano chyba rzeczywiście może Ci brakować gniazd wentylatorów - możesz dokupić rozgałęziacz (np. klik, klik), bądź zasilić wentylator bezpośrednio z zasilacza (klik).

Co do karty - chyba najwydajniejsze, co da się znaleźć do 500 zł, to R9 280X (aka HD 7970), ale nie jestem przekonany, czy to dobry wybór do Twojego zasilacza (i i3...), bo to jednak dosyć prądożerna karta.
Swego czasu jej odpowiednikiem był GTX 770, ale ze względu na mniejszą ilość pamięci i spadek wydajności w nowych grach, raczej nie brałbym jej pod uwagę.

Dalej jest R9 280 (aka HD 7950) - chyba najwydajniejsza z kart, które mógłbyś brać pod uwagę (za nieco poniżej 500 zł). Problem w tym, że zbyt wielu ofert nie ma...
Jej odpowiednikiem był GTX 760, no ale sytuacja jest podobna do 770tki - obecnie to raczej konkurent dla R9 270.

Poniżej jest właśnie R9 270 (aka HD 7870) - powinna kosztować ~400 zł, choć naturalnie gwarancja może tę cenę nieco podbić. Występuje też z oznaczeniem 270X - to wersja fabrycznie podkręcona i z 2 wtyczkami 6pin (choć nie wiem, czy to reguła) i ona zazwyczaj wypada na poziomie zbliżonym do GTX 950. Sam bym celował właśnie w jedną z tych kart, szukając oferty z dość długą gwarancją w granicach 450-500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznę od taktowań - zerknij sobie na zestawienie wariantów dla każdej z kart i sam sprawdź, zasadniczo chyba nie ma żadnej reguły. Czyli kolejno R9 270/R9 270X (aka HD 7870), R9 280 aka HD 7950), GTX 950GTX 760 (i ew. GTX 660 Ti i GTX 670), GTX 770 (aka GTX 680).

A jeżeli chodzi o producentów - z reguły sam bym wybierał spomiędzy MSI Gaming i Asus DirectCU/Strix, dodatkowo w przypadku GTXów EVGI* i nowszych Palitów**, a w przypadku AMD XFX i wyższych modeli Sapphire. No ale jeżeli głośność pracy zbytnio Cię nie obchodzi, to równie dobrze mógłbyś rozważyć Gigabyte'a, czy tańsze odmiany MSI/Asusa.

*Oczywiście mowa o modelach 2-wiatrakowych. Właściwie to niezależnie od producenta unikałbym modeli z jednym wentylatorem.
**W przypadku Palita mowa oczywiście o najlepszym dla danej karty chłodzeniu, czyli z reguły JetStream.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odświeżyć ten temat bo dzisiaj mam zamiar już zamówić karte graficzna.Nie chce sam wybierać bo mogło się coś pozmieniać w tej kwestii. I Nie chce wziąć żadnej gownianej wersji więc prosiłbym żeby ktoś mi podesłał link na olx/allegro z przesyłką pobraniowa do 500 zł.  Oczywiście na złącze vga karta bo monitor zmienię dopiero za jakiś czas.

Akurat w mieście obok mam okazję kupić Gigabyte r9 270 2gb oc windforce za 410zl gwarancja jest do lutego 2017.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...