Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MadMoose

Monitor FullHD ~1000zł 24"

Polecane posty

Jakiś czas temu złożyłem nowego kompa i teraz przyszedł czas na monitor. W skrócie:
Monitor do grania, pracy przy kompie i od czasu do czasu oglądania filmów. Główne zastosowanie to jednak granie (FPS, Strategie, RPGi)
Chciałbym się zamknąć w kwocie do 1000 zł, ale mogę dopłacić ze 100 zł jeśli ma to dać widoczną różnicę :) 
FullHD
24 cale (chyba  najlepsza opcja do FullHD)
Chciałbym się cieszyć graniem bez smużenia, klatkowania i innych pierdół. 
Zastanawiałem się nad: 
 1. Samsung
 2.Iiyama
 3.Acer

Macie jakieś inne propozycje ? Nie muszę wydać całego tysiaka, ale chciałbym mieć monitor na kilka lat ;)
Dzięki za pomoc !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CSa nie grywam i nie mam zamiaru akurat. 
-Battlefield
-Company of Heroes 2
-Wiesiek 3
-Total War
-War Thunder 
Taka jest lista gierek ;) 
Aktualnie mam Samsunga SyncMaster 940N plus i byłem z niego bardzo zadowolony, ale czas na coś w FullHD.
Zaproponowany Dell ma wolniejsze czas reakcji niż moj aktualny monitor :P 
EDIT:
To do ogólnego grania polecacie tego Della, lub samsunga
Nie polecacie Iiyamy
A predator tylko do gier typu CS ?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowane Della mają jedne z lepszych czasów reakcji (łączny input lag) - na poziomie 5ms - lepiej od nich wypadają jedynie monitory, które kosztują od 2,5 tys.wzwyż. Na dane producenta nie masz, co patrzeć, bo mogą wpisać oni, to co chcą (czyli wpisują deklarowany przez producenta matrycy czas G2G). Monitory TN typu 940N, czy tego Predatora mają deklarowany czas odświeżania G2G - 1ms, ale realny czas reakcji może wahać się od b. fajnych wartości (PG278Q - ~4ms), do mniej fajnych (parę reklamowanych jako gamingowy Black Hawk od Iiyamy ma czas odświeżania na poziomie ~10 ms), a nawet bardziej niefajnych.

Biorąc IPS-a będziesz miał lepsze kolory i większe kąty widzenia niż w swoim SyncMasterze.

PS Jaką masz kartę?

@webtom

Gorsza matryca w tej rewizji (czas odświeżania, kolory).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...