Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jankes1994

Nowa/używana skrzynka do ok 2,5k

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 2500 +/- 500 (jeżeli by się naprawdę opłacało, jednak wolałbym zamknąć się w tych 2,5k)
  • Części do kupienia: "skrzynka"
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie, mam win 10 64bit.
  • Zastosowanie komputera: gry(wszystko z popularniejszych), obróbka wideo
  • Preferowany sklep: Jak najtańszy czyli raczej morele.
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): FullHD HDMI, D-sub, DVI
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Jak w przyszłości dokupię lepsze chłodzenie to raczej tak.
  • Termin zakupu komputera: W przeciągu tygodnia, nie chcę czekać na gwiazdkowe promocje.
  • Dodatkowe uwagi

Wypociłem taki zestaw:

-CPU

-MOBO (tutaj się długo zastanawiałem i nie jestem pewny wyboru)

-GPU (chciałbym nową serię(lepsza optymalizacja sterowników itp.), jednak by się zmieścić wybrałem 3GB. Nie chcę odkurzacza więc najtańsza wersja z dwoma wiatrakami. W przyszłości wymiana na coś lepszego)

-RAM (w jednej kości by dołożyć drugą w przyszłości)

-PSU (polecany tani zasilacz wydaje się godny)

-DYSK (posiadam 2 takie w innych jednostkach i jestem z nich zadowolony)

-BUDA (podoba mi się oraz szukałem jakieś taniej z piwnicą i to chyba jest jedyny ciekawy wybór)

Taki troszkę przyszłościowy plan dla tego zestawu: dokupić chłodzenie->SSD->druga kość RAM->wymiana grafiki na coś lepszego(chociażby gtx 1060 w wersji 6gb)-> wymiana procka np. na i5 4570k i kręcenie go.

Napędu nie potrzebuje, nie używam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by się zastanowić, czy nie lepszym wyborem zamiast GTX1060 3GB byłby RX-470 4GB.

RAMu szukaj w wersji CL9 lub niżej.

Obecnie ST1000DM003 nie jest już polecany, bo jakiś czas temu pojawiła się gorsza, wolniejsza rewizja. Alternatywami są WD WD10EZEX i Toshiba P300 1TB.

Oczywiście na tej płycie głównej mógłbyś zapomnieć o podkręcaniu procesora. Raz, że jest zdecydowanie zbyt budżetowa (za słaba i niechłodzona sekcja zasilania, itd.) a dwa, że w większości przypadków podkręcać można tylko na chipsetach Z87/Z97. Sam pomysł wymiany GTX1060 3GB na 6GB też jest chybiony (przy kupnie można dopłacić do droższej wersji, przy wymianie to jest za mała różnica żeby była warta zachodu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...