Skocz do zawartości
Laber0

Podłączanie PS4 i PC do jednego monitora

Polecane posty

Można. Potrzebujesz dwóch urządzeń:

http://allegro.pl/przelacznik-3-1-switch-hdmi-1080p-3d-i6109018132.html

http://allegro.pl/adapter-konwerter-z-hdmi-do-vga-kabel-dsub-new-i6442897231.html

Nie wiem jaką masz kartę graficzną, jeśli nie masz wyjścia HDMI, to potrzebujesz jeszcze przejściówkę z D-sub albo DVI do HDMI.

Jeszcze jedna rzecz - przy takiej konwersji nie prześlesz dźwięku. Musisz mieć DAC albo głośniki/amplituner/kino domowe z wejściem na cinche albo SPDIF.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam się pod temat z nadzieją na odpowiedź ;)

Zamierzam kupić ps4 (nie wiem jaką wersję jeszcze :P) i chce podłączyć konsolę pod monitor (LG 23MP65) gdzie ma jedno wejście HDMI. 
Pytanie moje, czy warto kupić "rozgałęźnik" na dwa HDMI i mieć podłączonego PC-ta i konsole, nie tracą na jakości obrazu ( o ile takowa występuje przy tym sposobie czy nie ma to znaczenia) no i drugie pytanie co z dźwiękiem płynącym z konsoli? Jakaś przejściówka do tego będzie potrzebna czy już w tym wypadku avermedia tylko pomoże? Mam do kompa podłączone głośniki 2+1.

Dodam że, jestem laikiem w kwestii konsol, więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli napisałem coś co nie jest zgodne z prawdą to z góry przepraszam

Edytowano przez piotrekk100
zostań ninja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup splittera to kwestia wygody - jeśli nie przeszkadza Ci przełączanie kabla, to nie potrzebujesz urządzenia. Jeśli już kupujesz, to wybierz zasilany, który wspiera HDCP. Splitter nie ma wpływu na jakość.

Jeśli idzie o dźwięk - z tego co widzę ten monitor ma wyjście słuchawkowe. Jeśli Twoje głośniki są podłączane jednym minijackiem, to analogiczna sytuacja jak z HDMI. Jeśli masz wersję bez wyjścia audio, to trzeba będzie jakieś proste DAC, np. Fiio D03.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, powiedzmy że jestem zbyt leniwy żeby ruszyć zadek i zmieniać kable przy monitorze, to jaki splitter jest godny polecenia w rozsądnej cenie?
A kwestia dźwięku, to w tym przypadku wolałbym mieć moje głośniki podłączone do konsoli i do PC, więc pewnie Fiio D03 będzie zamawiany.
A jak to działa dokładnie? W sensie mechanicznym, gdy chce odpalić konsole i chce dźwięk z głośników to Fiio sam wykryje że gram na konsoli i analogicznie będzie z PC, czy muszę coś kombinować dodatkowo?

btw sorry że dopiero teraz odpowiadam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC (a w każdym razie Fiio) nie wykrywa sygnału, trzeba by ręcznie zmieniać źródło.

Tak naprawdę to potrzebujesz switch, a nie splitter (splitter kopiuje ten sam sygnał do dwóch wyjść).
Powinno wystarczyć coś takiego - http://allegro.pl/switch-rozdzielacz-hdmi-5-w-1-pilot-hdtv-3d-4k-wwa-i6641065149.html
W komputerze jako wyjście audio ustawiasz kartę graficzną, a w konsoli HDMI (powinno samo się tak ustawić).
Głośniki podpinasz kablem mini jack-mini jack do monitora. Switch będzie sam ustawiał źródło po włączeniu danego urządzenia, jeśli masz włączone dwa naraz to przełączasz pilotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli switch powinien wystarczyć, i nie będzie miało to znaczenia jak zakupie PS4 Slim czy PS4 Pro? Czytałem że "Slimka" jest okrojona w złącza.
Sądzę ze Slim będzie odpowiedniejszym wyborem jak chce mieć konsole głównie pod exclusive'y, a tym bardziej, że będę grał na monitorze Full HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...