Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam. Zastanawiam się nad kupnem chłodzenia, głownie w celu podkręcenia procesora o 0.2 Ghz i OC karty graficznej. Chciałbym wiedzieć czy jest sens wydawać pieniądze na chłodzenie w takim celu. Dodam tylko że mój procesor musiałby pracować w trybie turbo, jest to i5 4440 3.1 Ghz. Bardzo bym też prosił (jeżeli jest taka możliwość) o podanie mniej więcej różnicy fps'ów po podkręceniu procka i OC karty. Myślałem o kupnie Grandis xe1236 - 2x120mm. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo powinno być domyślnie włączone, czyli przy jednowątkowym obciążeniu (np. SuperPI) powinieneś mieć takty (do sprawdzenia w CPU-z, czy HWMonitor) na poziomie 3.3GHz. Taktowanie w Turbo zmniejsza się wraz z liczbą obciążonych rdzeni - przy dwóch rdzeniach to nadal 3.3GHz, przy trzech - 3.2, przy czterech - 3.1. Być może będziesz w stanie wyrównać taktowania w Turbo do poziomu 3.3GHz (przykładowo na płytach MSI taka opcja nazywała się Enhanced Turbo), choć Intel w pewnym momencie wyłączył taką możliwość, więc wszystko zależy od tego, czy nie miałeś wgranego jakiegoś nowszego BIOSu.

Zyskasz tyle, ile wynoszą różnice w taktowaniach - przy obciążonych 4 rdzeniach wychodzi 3.3/3.1 => ~6.5%, czyli z 30 klatek zrobią się niemal 32.

Oczywiście dla tak imponującego wzrostu wydajności nie ma sensu kupować aż Grandisa - tak na dobrą sprawę boxowe chłodzenie powinno dać radę, choć jeżeli nie satysfakcjonuje Cię jego kultura pracy - Fera 3 będzie całkiem słusznym wyborem (sprawdź, czy zmieści się w obudowie).

A co do kręcenia karty - Gigabyte G1 już domyślnie ma całkiem wysokie takty, ale naturalnie mógłbyś go jeszcze nieco podhulać - pclab ugrał ~9% (test).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, webtom napisał:

 

Zyskasz tyle, ile wynoszą różnice w taktowaniach - przy obciążonych 4 rdzeniach wychodzi 3.3/3.1 => ~6.5%, czyli z 30 klatek zrobią się niemal 32.

A co do kręcenia karty - Gigabyte G1 już domyślnie ma całkiem wysokie takty, ale naturalnie mógłbyś go jeszcze nieco podhulać - pclab ugrał ~9% (test).

Szczerze mówiąc myślałem ze przy procku zyskam troszkę więcej fps'ów. Więc raczej nie będę nic robił z prockiem. Lecz w przypadku OC karty chciałbym wiedzieć co najgorszego może się stać podczas gdy coś pójdzie nie tak. Pytam ponieważ jestem że tak powiem świeży w tym temacie i trochę się boję o moją kartę. Karta to GB GTX 970 G1 gaming.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...