Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MadMoose

Komputer 3-3,5 tys + monitor 700zł

Polecane posty

Witam, 

zacznę mozę od tabeleczki:

  • Budżet: 3000 - 3500 zł + ~700 zł monitor
  • System: nie wliczać w cenę
  • Zastosowanie: gry, oglądanie filmów itp
  • Sklep: Brak
  • Rozdzielczość monitora: ( fullHD ? )
  • Czy będzie podkręcany: W zależności od tego co zaproponujecie - prosiłbym o wersję do kręcenia i nie do kręcenia jeśli będzie różnica między nimi w tym budżecie
  • Termin zakupu: zaraz do tego dojdziemy :P

Co do monitora - aktualnie mam SyncMaster 940Nplus i byłem zadowolony przez parę lat a czego szukać teraz... nie mam pojęcia. Budżet tak do 700 zł. Obudowa nie musi być ładne, z okienkami itd. Będzie stała z boku biurka i ważne żeby była praktyczna. Jeśli będzie potrzeba jakieś dodatkowe chłodzenie czy wiatraczek do obudowy to też bym prosił o poradę :) Ze starego komputera mam dysk twardy. Przymierzałbym się do jakiegoś SSD na system i parę najważniejszych rzeczy. 
I teraz najważniejsza rzecz - kiedy kupować. Pieniądze w skarpecie już są także kupić mogę nawet i jutro. Bardziej chodzi o karty graficzne które teraz wychodzą i wyjść nie mogą.... 1060 za pasem, rx480 niby jest, ale zapowiedzianej rewolucji nie ma. I pytanie - na co najlepiej czekać przy takim budżecie? Czy kupić coś już teraz ? 
Dzięki wszsytkim za pomoc ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie najlepiej czekać na niereferencyjne RX 480. Rewolucji może nie ma, ale z porządnym chłodzeniem to powinna być ciekawa karta, tym bardziej, że w DirectX 12 wypada fajnie. Na GTX 1060 raczej nie starczy kasy, podejrzewam, że będzie to jednak przedział 1600-1800 zł, ale pewnie jutro się dowiemy konkretów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas duza roznica miedzy CX450M a VS450? Bo posiadam ten zasilacz ze starego komputera. A gdyby moj VS byl wystarczajacy to 200 zl mozna by dorzucic jeszcze do czegos. 6600 zamiast 6500 i chlodzenie albo cos ;) co do monitora to sie jeszcze zastanowie nad wyborem. Co do karty to Nvidia pozytywnie zaskoczyla cenami. Warto brac 1060 czy czekac na normalne ceny niereferentow 480? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VS jest sporo gorszym zasilaczem, ale oczywiście można go tu jak najbardziej użyć skoro go posiadasz, bo zły nie jest.

Można dorzucić wtedy do i5 6600, ale w sumie cenę ma ten procek taką sobie. 

Co do wyboru - ciężko stwierdzić, trzeba by zobaczyć jak wypadają niereferenty RX 480 w akcji i jakie będą finalnie ceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo gorszy, ale sie nada i nie bedzie problemu ? Jesli ma byc szansa ze spowoduje jakies usterki innego sprzetu to wole kupic dobry zasilacz. Do czego ewentualnie dorzucic te 200 zl ? Chlodzenie pokroju Fera 3 da mi tylko cichsza prace czy cos jeszcze wniesie takie chlodzenie skoro procek nie do krecenia? Z kartami ostatnio straszny zamet sie zrobil. Najwyzej poczekam jeszcze z tydzien i zobacze co uzytkownicy powiedza o 1060. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dirian napisał:

Monitor wziąłbym tańszy bo i tak nie bardzo jest do czego dopłacać

W morelach nie bardzo (poza iiyamą X2483HSU-B2, która jest warta uwagi, jeżeli wyżej od czasów reakcji ceni się jakość czerni), ale w innych sklepach w znośnej cenie jest Samsung S24D590PL - też ma przyzwoite wyposażenie w złącza (brakuje mu DisplayPort), brak mu głośników, ale w zamian ma nieco większą przekątną.

Na żadne usterki z tytułu posiadania VS450 bym się nie nastawiał. CX450M ma ciut więcej mocy (dodatkowe 40W na linii 12V), modularne okablowanie, niezależną regulację napięć, dłuższą gwarancję (i pewnie przy okazji choćby nieco wyższej klasy kondensatory), ale jeżeli Twój obecny zasilacz nie robi problemów, to nie za bardzo widzę sens go porzucać.

Fera poza cichszą pracą poprawi nieco temperatury.

Poza i5-6600 (który jest wyceniony o ~30 zł gorzej od i5-6500), mógłbyś dorzucić do lepszej obudowy (zależnie od upodobań X70W, M70, Z9 Neo, Z11 Neo, czy nawet Enthoo Pro), czy od razu wziąć 16GB RAMu (tu zestaw o nieco lepszych parametrach i znośnej cenie).

A co do czekania - możesz po prostu póki co zrezygnować z zakupu samej karty, bo pewnie kompletowanie (i ewentualny montaż) kilka dni morelom zajmie, a i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dzień czy dwa korzystać z komputera bez dedykowanej karty graficznej (no, może poza złączami video, bo musiałbyś się wyposażyć w przejściówkę DVI->HDMI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wychodzę z takim zestawikiem - czekałem cały czas na dostępność karty graficznej.... 
https://www.morele.net/inventory/info/ot253a/
Jedyne co to zmieniłem ram na nieco droższy - może być ?
Zastanawiam się nad tym dodatkowym chłodzeniem, ale to zawsze można dokupić później... 
Natomiast mam pytanie - jako że Gigabyte GeForce 1060 który polecaliście jest ciągle niedostępny w morele.net to znalazłem go w komputronik.pl i to nieco taniej ale....
morele

komputronik

Czy to ta sama karta ? Obie strony mają podane inne taktowanie rdzenia. Jeśli karta z komputronika faktycznie jest nieco wolniejsza to czy wiadomo kiedy będzie kolejna partia geforców ? 
PS jeśli wyszła jakaś inna karta warta uwagi za te 1500zł to podajcię proszę, bo pogubić się można zawsze z tymi nowymi kartami.... 
PS2 Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ostatnio nie wypada najlepiej, więc jak nie zależy Ci na 3 latach gwarancji, a starczą 2 to: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx1060-super-jetstream-6gb-ddr5192bit-dvihdmidp,69688.html lub polować na MSI, na razie tylko w X-kom w chorej cenie 1.6k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palit czy MSI? Bo rozumiem ze to o gygabyte to #sprawdzoneinfo ;) Do tego MSI moge dolozyc te pare zloty jesli ma byc roznica w jakosci. Przez najblizsze pare lat mam zamiar sie trzymac nowej karty wiec wole kupic lepsza niz oszczedzac 100 zl ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...