Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Djesus

Upgrade do 1200 zł.

Polecane posty

Hej, dołączam się do tematu. Też mam budżet 1200 tylko mam już dysk twardy i napęd cd. Co dałoby się ulepszyć kosztem dysku i cd romu? Lepszą plytę główną? Proc i3-6100? Może dysk SSD dodatkowo? Wetknę tam też HD7850.

Mam też zasilacz ze starej budy fortron 350w ale nie wiem czy się do czegoś nadaje - miałby miałby zasilać inny komputer (G3430, 4gb ram, jakaś biedna płyta z soc 1150).

Pozdrawiam serdecznie,
Djesus

Prosimy o niepodłączanie się do cudzych tematów. - I.

EDIT:
Dobra ziomki, niepotrzebnie się dokleiłem do cudzego tematu i teraz wygląda to nieco nieskładnie.

Mam komputer: G3430, RAM 4GB, jakaś biedna płyta glówna MSI LGA1150, Corsair 450W i HD7850.
Na granicy śmierci jest inny komputer w firmie, z którego odzyskam hdd, cd-rom, i nie jestem pewny co do zasilacza (fortron 350W).

Mam 1200zł i chętnie złożę z tego wszystkiego powyżej coś dla siebie oraz coś do firmy. Straszne kombinowanie ale przy małym budżecie niestety tak to wygląda.

Moja propozycja:

1) i3-6100 + MSI H110M PRO-VD + HyperX 8GB + Corsair450W + poprzednia obudowa + HD7850.
2) G3430 + stara mobo + RAM 4GB + SilentumPC 350W elementum (lub ewentualnie ten wydobyty fortron) + SilentumPC Brutus s30

Proszę o ocenę pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Djesus napisał:

i3-6100 + MSI H110M PRO-VD + HyperX 8GB
SilentumPC 350W elementum (lub ewentualnie ten wydobyty fortron) + SilentumPC Brutus s30

Czyli mamy 500 + 230 + 150 + 120? + 100 zł, razem 980-1100 zł.

A może niegłupim pomysłem byłby zakup do firmy jakiegoś poleasingowego komputera (np. klik lub klik), a w przypadku Twojego peceta podmiana procka na używaną i5 (np. klik) - po odliczeniu ~100-150 zł za Pentiuma wyszłoby cenowo całkiem podobnie, a miałbyś wydajniejszy (przynajmniej zazwyczaj) procesor.

Tak swoją drogą, jak wygląda kwestia z systemem operacyjnym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kwestia do przemyślenia. Czy byłaby duża różnica w wydajności? Bo to w zasadzie jest przesiadka na nowszą generację vs wydajniejszy procek. Rozumiem, ze poczuję sporą różnicę pomiędzy pentium a i3?
W tym firmowym win7 32, w skrzynce dla mnie win10

Chyba, że coś na 2500k budować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Djesus napisał:

Czy byłaby duża różnica w wydajności? Bo to w zasadzie jest przesiadka na nowszą generację vs wydajniejszy procek.

Przy 4 wątkowym obciążeniu i5-4570 będzie szybszy o ~25-30% (w porównaniu z Pentiumem, i5 będzie ciut ponad 2x szybsza, a i3 - ~55-60%). Do dwóch wątków i3 powinna wygrywać o ~10-15% (a z Pentiumem o ~20%).

20 minut temu, Djesus napisał:

Rozumiem, ze poczuję sporą różnicę pomiędzy pentium a i3?

W internetach stosunkowo znikomą, przy oglądaniu filmów tyż (jeżeli chodzi o edycję, to już całkiem sporą, ale tam i5 byłaby bardzo wskazana). W przypadku programowania - zależnie od tego, czy polubiłeś się z przetwarzaniem wielowątkowym, wybierz sobie jedną z wartości z poprzedniego akapitu.
A jeżeli chodzi o gry - w nowszych tytułach i3 powinna być wyraźnie szybsza, w starszych/źle napisanych/nieprzesadnie wymagających - tylko trochę.

Systemy nie są przypisane do płyt głównych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak - jeżeli mierność obecnej płyty głównej Ci nie przeszkadza, to byłbym za wariantem z i5.

Z tego, co mi wiadomo, to uczelniane systemy możesz używać jedynie w celach edukacyjnych, także używanie takiego w firmowym komputerze może nie być wybitnie mądrym posunięciem. A to byłby dodatkowy argument za poleasingowcem - tam dopłata do systemu jest wyraźnie mniejsza, niż ponad 400 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakiś taki niewybitny interes - wydasz 650 zł (CPU, mobo, DDR4), zyskując na wydajności raptem kilka procent. No i w przypadku LGA1151 póki co nie masz co liczyć na używane procesory, także zamiast 550 zł za względnie przyzwoity model, wydasz 800 za najniższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wracam do tematu. Niestety podzespoły muszę kupić nowe. To co mam zamiar złożyć:

1) i3-6100 + MSI H110M PRO-VD + HyperX 8GB 2133 Fury Black CL14 + OCZ 450W + poprzednia obudowa + HD7850.
2) G3430 + MSI H81M-E33 + GOODRAM 4GB 1600 + SilentumPC 350W elementum + SilentumPC Brutus s20

To co zamierzam kupic:

i3-6100 
MSI H100M PRO-VD
HyperX 8GB
Brutus S20
350W Elementum

Proszę o uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...