Skocz do zawartości

Filmy


Gość

Polecane posty

Dopiero na jesień?! A powstrzymywałem się przed ściągnięciem z neta myślą - wkrótce. No nic, Internet dobra rzecz. Wczoraj po raz kolejny mogliśmy ogladać U571 - rozumiem ze film fajny ale ile mozna! Puścili by BandOfBrothers

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Co do filmu z Dharma Initiative - jego czesc jest urwana, nie wiem czy zauwazyles.
Ha! Zauważyłem to, nawet bez czytania spoilerów :D No i proszę, niby jakaś odpowiedź, a tutaj mnóstwo nowych pytań - gdzie spierniczył Desmond? Skąd brał zapasy, bo w końcu kiedyś muszą mu się skończyć? Skoro mógł wyjść tak łatwo przez drzwi, to dlaczego tego nie zrobił? Questions... Sam filmik - miażdży niczym intro do Fallouta o_O Retrospekcje z Locke raczej ten tego, jest zawarte ważne zdanie o uwierzeniu w to, co się dzieje, ale to jest kolejna część jego historii, nie stanowiąca jakiejś odrębnej całości. Trza poczekać ;/

A właśnie, 4 epek. Dużo się naczytałem, że słaby, że nic się nie dzieje, że retrospekcje nie wnoszą nic nowego. Mnie ten odcinek BARDZO się podobał o_O Pokazuje Hurleya znowu z nieco innej strony, niż go sobie wyobrażamy (chcemy widzieć?).

No i Ana-Lucia - gorsza od Sawyera :D Gdyby nie pan Eko, chyba krótki byłby jej żywot, coś tak czuję :P A z samego Eko to potężna bestia jest.
M.Saint- nie off-topuj o następnych odcinkach

Pisząc o odcinku serialu o serialach popełniam offtop, tak właśnie myślałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem niestety okazji oglądać Lost, z jednego, ale prozaicznego powodu. Zapomniałem obejrzeć pierwszego odcinka. A skoro nie rozumiem, co jak i gdzie, to po co oglądac? Ot i łancuszek się potoczył.

Ostatni godny polecenia film jaki oglądałem, to był Kontakt. I niestety w międzyczasie nie leciało wiele inszych rzeczy. A szkoda. Trochę żal, że teraz się nam porobi katolicki TVP, o ale cóż, telewizja publiczna, rzecz państwowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym ratunkiem na tv publiczną jest TVN i Polsat wieczór z tvn-em 20 stycznia był przedni wpierw Gniew Oceanu a potem człowiek z blizna z Alem Pacino(oglądał ktoś moze)jako gangster Tony Montana.Na szczęscie mam jeszcze HBO a tam az roli się od dobrych filmów.

dzisiaj rozbawił mnie artykuł z faktu(a moze przeradził)jak podaja w KRRiT ma zasiadac gosć z LPR i Samoobrony gdy spojrzałem na proponowany program aż spadłem z fotelu :D kto czytał wie o co chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po małym rendez-vous z odcinkiem drugim serii drugiej. Nie powiem, końcówka z Jinem jest obiecująca. Jednak przy okazji nieco się rozczarowałem- otóż wywalono napisy końcowe i muzykę, która im towarzyszyła, a która była bardzo przeze mnie lubiana... A zamiast tego wrzucono jakieś durne "in the next...".

Pisząc o odcinku serialu o serialach popełniam offtop, tak właśnie myślałem :D

Coś mi się wydaje, że topic o Lost jednak powstanie, hm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liczb to:

- 4 -liczba która chyba oznacza jakąś stałą w matematyce (ale nie pamiętam dokładnie)

- 8 -jest to liczba oznaczająca nieskończoność

- 23 -oznacza podobno koniec, lub śmierć

- 42 -"jest to pewna stała, która pozwala określic wiek wszechświata"

W takim razie co oznaczają 15 i 16????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liczb to:

- 4 -liczba która chyba oznacza jakąś stałą w matematyce (ale nie pamiętam dokładnie)

- 8 -jest to liczba oznaczająca nieskończoność

- 23 -oznacza podobno koniec, lub śmierć

- 42 -"jest to pewna stała, która pozwala określic wiek wszechświata"

W takim razie co oznaczają 15 i 16????

hmm... ciekawe nie powiem :)

A co do drugiej serii to widziałem pół 1 odcinka na axn (odkodowali pierwszy na zachęte) a potem ogladałem 24h seria 3 :D Co nie zmienia faktu że kurde nie moge się doczekać jesieni... :twisted:

Co do streszczeń odcinków to mam silną wolę i powstrzymałem się od czytania. I mam zamiar nie czytać aż do jesieni... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o King Kongu? Ja uważam, że film jest znakomity (choć oczywiście pewne niedociągnięcia są, ale nic doskonałe nie jest). P.J. znowu pokazał w jak dobrej jest formie i oby ją utrzymał do ekranizacji "Hobbita".

Owszem, film jest dobry ale o jakieś pół godziny za długi, pobyt na wyspie można było trochę okroić, bo pod koniec zaczynałem ziewać, z ostatnio obejrzanych filmów bardziej podobał mi się Manderlay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kończącym się weekendzie zrobiłem sobie istnie filmowe wieczory z pod znaku "Gangsterki" tzn. film i dokument o tej tematyce. Na pierwszy ogień :

Redemption: The Stan Tookie Williams Story (Odkupienie)- czyli historia nieżyjącego już (Grudzień 13, 2005)Stana Williamsa.Oego człowieka powinniscie znać z głośności doniesien o jego ostatnich tygodniach życia. Kim był Tookie był jednym z założycieli i kierowników gangu Crips, który został skazany na kare śmierci za zastrzelenie 3 azjatów. W celi śmierci spędził 26 lat, w tym czasie przeżył tematyczne odkupienie i właśnie o tym jest film. Film opowiada o dziennikarce która chce napisać książkę o nim i jego działalności kiedy był na wolności i kiedy znalazł się w więzieniu, po pewnym czasie nawiązują współpracę która dla Tookiego okazuje się być zbawienna, seria książek dla dzieciaków o tym dla czego nie być gangsterem, zaowocowało to nominacją do pokojowego nobla. Film sam w sobie jest baardzo dobry, daje do myślenia czy Tookie to potwór czy poprostu człowiek zmuszony do takiego postępowania. Gra aktorska jest dobra, ujęcia i retrospekcje zrobione porządnie. Jednak przedewszystkim w tym filmie liczy się prawda którą każdy sobie wyrobi...

Hood2ood:The Blockumentary - w skrócie wszystkie miasta/getta i gangsterzy,ludzie którzy żyją na granicy w Ameryce. Prawie 5 godzin dobrego dokumentu o przestępczości w Ameryce, dokładnie podróż po miastach:

Atlanta, GA

Los Angeles, CA

Oakland, CA

Richmond, CA

Sacramento, CA

San Francisco, CA

Vallejo, CA

Baltimore, MD

Brooklyn, NY

Bronx, NY

Birmingham, AL

Chicago, IL

Compton, CA

Detroit, MI

Gary, IN

Harlem, NY

Houston, TX

Jackson, MS

Kansas City, KS

Kansas City, MO

Las Vegas, NV

Little Rock, AR

Memphis, TN

New Orleans, LA

Philadelphia, PA

Queens, NY

St Louis, MO

W każdym mieście dwójka reporterów wyłapuje kolesi i przeprowadza krótki wywiad o ich życiu, zarobkach, sposobach na przezycie, broniach, narkotykach, policji, zabójstwach itp. . Dla mnie dokument był bardzo ciekawy zwłaszcza niektórzy bohaterowie dokumentu: 17 letni diler z pump-action shotgunem , koleś który w domu trzyma 105 tys $ w pudełku po butach. Dokument z grubsza przedstawia mentalnośc tych osób i ich środowisko prawie każdy z nich ma broń (zwłaszcza koleś który jeżdził po osiedlu z AK47 i innymi bronmi w bagażniku i schowku z przodu auta. Jakośc dokumnetu jest baardzo słaba zwłaszcza dzwięk (zwykły zagłuszony i nie ostry), prowadzący są średni ciągle te same pytania i zero własnej inwenci, dokument ratują jego bohaterowie ich historie i przerażający obraz gett Ameryki jako głównych dużych miast. Polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liczb to:

- 4 -liczba która chyba oznacza jakąś stałą w matematyce (ale nie pamiętam dokładnie)

- 8 -jest to liczba oznaczająca nieskończoność

- 23 -oznacza podobno koniec, lub śmierć

- 42 -"jest to pewna stała, która pozwala określic wiek wszechświata"

W takim razie co oznaczają 15 i 16????

4 oznacza śmierć. Jak popatrzeć to w japońskich szpitalach nie ma 4 piętra.Ten motywik wykorzystano w Silent Hill kiedy to w alternatywnym pojawia się 4 piętro :D

(4) cztery

znaczenia

* liczba feralna, gdyż jest wynikiem podwojenia feralnej dwójki

* symbol ziemi, symetria kwadratu lub wskazuje na powierzchowność

8) osiem

Liczba doskonała. znaczenia

* nieskończoność, przemienienie

* miłość

* zadowolenie, bogactwo, zdrowie

* śmierć, żałoba

Co do tych gansterskich to ja widziałem Zabawy z bronią.Raczej nie cieszy mnie myśl o życiu w społeczeństwie w którym karzdy ma broń.A potem takie zaskoczenie gdy dochodzi do jakiejś masakry w szkole..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdumieniu dostałem odpowiedź z TVP :shock: Oto ona:

Staramy się o zakup drugiej serii tego serialu. Najprawdopodobniej ta emisja będzie miała miejsce jesienią.Niestety nie mozna było wcześniej kupić tej licencji,ponieważ obecnie prawa do niej mają Brytyjczycy.Będziemy dokładać wszelkich starań,aby ta druga część była wyemitowana jak najwcześniej.

Czyli trza czekać. Pozdrawiam pozostałych wielbicieli serialu.

EDIT do Mariusza St. - też nie sądzę, by ktoś silił się specjalnie dla mnie na osobną odpowiedź :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po małym rendez-vous z odcinkiem drugim serii drugiej. Nie powiem, końcówka z Jinem jest obiecująca.
To jest świetny motyw. Sawyer po raz kolejny udowadnia, że szuka śmierci - gdybym ja widział taką górę pędzącą na mnie, jak pan Eko z pałą w garści ( :oops: ), to bym uciekał ile sił w nogach. No i teraz funkcjonuje nowy zwrot: powitanie "na pana Eko" :shock:
Ku mojemu zdumieniu dostałem odpowiedź z TVP :shock:

Przypuszczam, że to jest standardowa odpowiedź, którą wysyłają pytającym - ten sam tekst wklejano w postach na filmwebie i chyba też na chaotic.blox :) Dobrze przynajmniej, że odpowiadają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie obejrzałem cztery odcinki drugiego sezonu LOST(a 5 i 6 już się ściągają^^). IMHO Orientataion miażdzy, gniecie i rozsmarowuje po ścianie. Wszystko mi się podobało w tym odcinku

od retrospekcji o Locku, poprzez wydarzenia na wyspie do enigmatycznego pana o imieniu Alvar Hanso, o którym chyba jeszcze usłyszymy. Jedno jest pewne: Duńczycy są ŹLI :twisted:. Ogólnie odcinek stawia bardzo wiele nowych pytań i niestety mało odpowiedzi.

W końcówcę czwartego odcinka bohaterowie schodzą do identycznego schronu jak ten obsługiwaney przez Desmonda. Jak myślicie, czy są one ze sobą połączone, a jeśli to to czy są to dwa oddzielne laboratoria?

Niestety od 1 lutego prędkość netu spada mi z 256 do 128 kbps :(, co dwukrotnie wydłuży czas oczekiwania na kolejne odcinki LOST. Planuję już ściąganie epek podczas snu :).

42-Przecież to nie jest nic innego jak odpowiedź na Arcypytanie o sens istnienia Wszechświata i w ogóle ^^. A przynajmniej według Douglasa Adamsa :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od 1 lutego prędkość netu spada mi z 256 do 128 kbps :(, co dwukrotnie wydłuży czas oczekiwania na kolejne odcinki LOST. Planuję już ściąganie epek podczas snu :).

A promocja "przyśpieszenie w cenie"? :lol:

Obejrzałem odcinki do 7 włącznie.

Jak wiadomo, Ana-Lucia zabija Shannon i jest za to (i nie tylko za to :P) nienawidzona. IMO po epku 7 jej zachowanie jest usprawiedliwione... w ogóle uważam #7 za świetny - bo po pierwsze wyjaśnia się ten misiek-zabawka z przemarszu z #5, po drugie - nieco więcej się o Others dowiadujemy... No i odcinek pokazuje, że "nasi" rozbitkowie mieli dużo łatwiejszy start - ci z tyłu samolotu mieli przekichane (gorsze miejsca?)... pogłoski o gorszym drugim sezonie wkładam między bajki :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odcinki ściągają się na tyle szybko , by był sens prosić kolegę o ściągnięcie , a potem przegranie m ina płytę?

OMG... to zależy od prędkości łącza, od używanego do ściągania programu... na neostradzie 256 1 odcinek przez BitComet ściąga się od 3 do 8 godzin. Ale pytanie i moja odpowiedź to tak średnio na temat są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie będę ukrywał, że LOST dopadło mnie również w swoje szpony :) Jestem po pierwszym sezonie i w planach jest drugi. Na razie się nie wypowiadam, bo jak widzę większość mnie wyprzedziła a spoilerów czytać i komentować nie chcę. Może tylko mój ranking postaci:

Sawyer

Hurley

Sayid

Kate

Jack

Locke

PS Takie mały smaczek - hiszpański komiks z niedźwiedziem - w samolocie czytał go Hurley :) Czyżby znał hiszpański?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak RoZy, Hurley zna hiszpański, bo jest on latynosem, choć nie wygląda hehehe.

Wyglądać nie wygląda, ale już aktor go grający ma "latynoskie" imię i nazwisko, Jorge Garcia :) Ale urodził się w USA. No i jak czytam na IMDB, to aktor również posiada sporą kolekcję płyt, jak jego LOSTowy bohater :D A jego teksty w s2e05 do Sun, gdy próbował ją pocieszać -> ROTFL :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rankingu moich ulubionych postaciz LOST to nie mam żadnych wątpliwości, że ona przedstawia się nastepująco:

1.Locke

2.Sayid

3.Sawyer

4.Kate

5.Hurley

6.Charlie

Co do najmniej lubianych to:

1.Michel

2.Shannon

Propozycje do najmniej lubianych - Jack. Coraz bardziej działa mi na nerwy.

Z tego co widziałem to całkiem ciekawą postacią może być Mr. Eko. Strasznie z niego duzy gość :) . Jednak narazie obejrzałem 3 odcinki drugiego sezonu więc za dobrze go nie poznałem. Tylko z tej strony siowej :P kiedy atakuje wiadomo kogo wiadomo czym :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to całkiem ciekawą postacią może być Mr. Eko.

Dooglądałem tylko do 7 odcinka, ale właśnie w #7 dowiadujemy się nieco więcej o panu Eko (bo potem już podobno znacznie więcej). Bardzo dziwna, i przez to ciekawa postać - czytałem, że ludzie porównują go do Locke o_O Może i mają trochę racji...

Ulubiona postać - Locke, Hurley, czasem też Sawyer. No i ciekawi mnie bardzo Eko i Ana-Lucia, zobaczymy, czy to tylko zainteresowanie "kimś nowym" ;)

Czy mam zamiar kupić edycję DVD? Jeśli cena będzie wynosić ok. 120 PLN - najprawdopodobniej tak (a w jednej z plotek taka cena była właśnie podana). Jeśli więcej - bardzo poważnie się zastanowię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie początek drugiej serii rozczarowuje (pierwsze 4 odcinki). Nie tyle fabułą bo ta jest OK co dłużyznami. Akcja wyraźnie zwolniła na rzecz sztucznego przeciągania wątków na kolejne odcinki.

Co do samego bunkra i wpisywania kodu co 108 minut to IMO głupie jest - bardziej skłaniam się do podglądu Jacka, że to jakiś test psychoogiczny. Przecięż nie byłoby problemem stworzenie skryptu wpisującego kod w odpowidnich interwałach.

Sam wątek z DI zapowiada się ciekawie, jak i drugi bunkier w którym siedzą rozbitkowie z tylknej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie początek drugiej serii rozczarowuje (pierwsze 4 odcinki). Nie tyle fabułą bo ta jest OK co dłużyznami. Akcja wyraźnie zwolniła na rzecz sztucznego przeciągania wątków na kolejne odcinki.

Akcja zwolniła, to fakt - nie uciekają ciągle przed czymś ;) Czy dłużyzny? Mnie osobiście zabieg z pokazywaniem tego samego z kilku różnych punktów widzenia zawsze się podobał ("Przekręt"), ale cóż poradzić - memotrend jest inny :) Na pocieszenie jest kilka serialowych odpowiedzi...

Cały odcinek siódmy jest jedną wielką retrospekcją z rozbitkami z tylniej części samolotu - to, co przeżywali Jack-ass & co. to wycieczka po parku w porównaniu z tym, co spotkało Anę-Lucię, Eko, Libby... mieli DUŻO gorszy start :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...